Ana Sayfa | DÜNYA

Uluslararası koalisyon güçleri Musul'da 27 sivili vurdu


Irak'ın Musul kentinde uluslararası koalisyon güçleri 27 sivilin hayatını kaybetmesine sebep oldu.

Musul Operasyonları Mobil Hastaneler Genel Cerrahi Sorumlusu Dr. Ahmed  Raid el Hamdani, AA muhabirine yaptığı açıklamada "Görgü tanıklarından elimize  geçen bilgilere göre, Musul'un doğu bölgesinde DEAŞ ile irtibatı olmayan ve  sivillerin yer aldığı 10 araç koalisyona ait savaş uçakları tarafından hedef  alındı." ifadelerini kullandı. Hamdani, içinde sivillerin bulunduğu araçlar yönelik hava saldırısında  ilk belirlemelere göre 15 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Musul'un güneydoğusundaki İbn el-Haysum Mahallesi'nde ise bir evin  koalisyona savaş uçakları tarafından 3 füzeyle vurulduğuna değinen Hamdani,  "aralarında kadın ve çocuklarının da bulunduğu 12 sivil hayatını kaybetti." dedi.Koalisyon güçlerinden söz konusu iddiaya ilişkin henüz açıklama  yapılmadı. Irak Başbakanı Haydar el İbadi,  17 Ekim'de Musul'u DEAŞ'tan kurtarma  operasyonunun başladığını duyurmuştu.


Türkiye ile Rakka operasyonu için anlaşmışlardı YPG'ye zırhlı araç sevkiyatı yaptılar

Uluslararası haber ajansı olan Reuters, ABD'nin bir tıra zırhlı araç yükleyip YPG'ye gönderdiği görüntüleri paylaştı.

Trump medyaya savaş açtı işte o yayın organlarına yasak getirdi

ABD başkanı Trump, "yalan" haber yapmakla suçladığı ünlü basın organlarına yasak getirerek, basın toplantısına CNN, New York Times, Politico, BBC, Los Angeles Times, Buzzfeed ve The Times'ı almadı.

Antarktika'ya kurulacak bilim üssü için ekipler yola çıktı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Antarktika'ya kurulacak bilim üssü için oluşturulan 9 kişilik ilk ekibin bugün yola çıktığını belirtti