Ana Sayfa | DÜNYA

Kıbrıs müzakerelerinde güvenlikte anlaşılırsa Çipras Cenevre'ye gidecek


Kıbrıs müzakerelerinde bulunan Yunanistan'dan olumlu açıklama geldi.

Kıbrıs müzakerleriyle ilgili açıklamada bulunan Yunanistan, olumlu ilerleme sağlandığını duyurdu. Açıklamada ayrıca, "Kritik konular hala müzakere ediliyor. Güvenlikte anlaşılırsa Çipras Cenevre'ye gidecek." denildi.

GÖRÜŞMELER CENEVRE'DE YAPILIYOR

Kıbrıs'ta BM gözetiminde 15 Mayıs 2015'te yeniden başlayan müzakereler çerçevesinde düzenlenen uluslararası konferans İsviçre'nin Cenevre kentinde bugün yapılıyor.Uluslararası konferans için Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve BM Genel Sekreteri Guterres de Cenevre'ye geldi.

3 GARANTÖR ÜLKE KATILIYOR

Kıbrıs uluslararası konferansına garantör ülkelelerin temsilcileri de katılıyor. Konferansta Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'ı Dışişleri Bakanı Nikos Kocias ve İngiltere'yi Dışişleri Bakanı Boris Johnson temsil ediyor.

YUNANİSTAN: OLUMLU İLERLEME SAĞLANDI

Cenevre'de devam eden görüşmelerle ilgili garantör ülkelerden biri olan Yunanistan'dan açıklama geldi.Yunanistan, "Kıbrıs müzakerelerinde olumlu ilerleme sağlandı. Kritik konular hala müzakere ediliyor" açıklaması yaptı. Yunan hükümet sözcüsü, Kıbrıs müzakerelerinde çözüm olasılığı belirmesi halinde Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın Cenevre'ye gideceğini söyledi.


Macaristan'daki sığınmacılar o karar açıklanana kadar kamptan çıkamayacak

Macaristan'da iltica başvurusunda bulunan sığınmacıların yetkililerin sonuçları açıklayana kadar kamptan serbestçe dışarı çıkıp gezmesi yasaklandı

İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra bir ilk İran'dan flaş Rusya kararı

İran Dışişleri Bakanı Zarif'in verdiği bir röportaja göre, Rusya'nın teröristleri yok etmek için İran'ın askeri üssünü kullanabileceğini belirtti

30 kez ameliyat oldu sol kolu hızlı büyüyor

İngiltere'de yaşayan 14 yaşındaki Leah Hardcastle isimli genç kızın sol kolu diğer koluna oranla büyüyor