Ana Sayfa | DÜNYA

Kıbrıs müzakerelerinde güvenlikte anlaşılırsa Çipras Cenevre'ye gidecek


Kıbrıs müzakerelerinde bulunan Yunanistan'dan olumlu açıklama geldi.

Kıbrıs müzakerleriyle ilgili açıklamada bulunan Yunanistan, olumlu ilerleme sağlandığını duyurdu. Açıklamada ayrıca, "Kritik konular hala müzakere ediliyor. Güvenlikte anlaşılırsa Çipras Cenevre'ye gidecek." denildi.

GÖRÜŞMELER CENEVRE'DE YAPILIYOR

Kıbrıs'ta BM gözetiminde 15 Mayıs 2015'te yeniden başlayan müzakereler çerçevesinde düzenlenen uluslararası konferans İsviçre'nin Cenevre kentinde bugün yapılıyor.Uluslararası konferans için Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve BM Genel Sekreteri Guterres de Cenevre'ye geldi.

3 GARANTÖR ÜLKE KATILIYOR

Kıbrıs uluslararası konferansına garantör ülkelelerin temsilcileri de katılıyor. Konferansta Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'ı Dışişleri Bakanı Nikos Kocias ve İngiltere'yi Dışişleri Bakanı Boris Johnson temsil ediyor.

YUNANİSTAN: OLUMLU İLERLEME SAĞLANDI

Cenevre'de devam eden görüşmelerle ilgili garantör ülkelerden biri olan Yunanistan'dan açıklama geldi.Yunanistan, "Kıbrıs müzakerelerinde olumlu ilerleme sağlandı. Kritik konular hala müzakere ediliyor" açıklaması yaptı. Yunan hükümet sözcüsü, Kıbrıs müzakerelerinde çözüm olasılığı belirmesi halinde Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın Cenevre'ye gideceğini söyledi.

Endonezyalı en ünlü hafızı Kur'an okurken hayatını kaybetti

Endonezyalı en ünlü hafızlarından Şeyh Jaafar Abdurrahman canlı yayında Kur'an-ı Kerim okurken yaşamını yitirdi

Merkel'den AB'ye Türkiye'ye karşı tek ses olma çağrısı

Almanya Başbakanı Merkel, AB'ye seslenerek Türkiye'de yapılan referandum sonra Erdoğan'a karşı ortak bir yanıt verme çağrısında bulundu

Barack Obama 400 bin dolar değerinde konuşma yapacak

ABD'nin eski Başkanı Barack Obam'nın bir konferansta yapacağı konuşma için 400 bin dolar alacağı öğrenildi