Ana Sayfa | DÜNYA

İsrail'den İsveç'e şok soru neden erken gelemediler


İsrail ile İsveç arasında 2014'ten beri süren tartışmaların ardından Dışişleri Bakanı Wallström'ün yaptığı açıklamaya İsrail'den cevap geldi.

Dün İsveç Parlamentosu'ndaki dış politika üzerine yapılan tartışmalarda İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström, İsveç'in İsrail-Filistin sorunun çözümü için çalışacak özel temsilci atayacağını duyurmuştu. Dışişleri Bakanı Wallström'ün bu açıklamasına İsrail'in cevabı ise gecikmedi. İsrail Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Emmanuel Nahshon The Times of Israel gazetesinde yayınlanan cevabında "İsveç Hükümeti'nin dünyanın dört bir yanına barışı getirmek konusundaki olağanüstü başarıları gözönüne alındığında, sonunda bu bölgenin problemlerini çözme kararı almasından dolayı minnettarız; Neden daha erken gelemediler?" dedi.

 

 


O detay gözlerden kaçmadı Londra saldırısının bugün yapılmasının anlamı var mı

İngiltere'nin başkenti Londra'da Parlamentosuna yönelik saldırının tarihinin geçen yılki Brüksel saldırısıyla aynı olması dikkat çekti

Londra saldırısının tanıkları konuştu işte yaşanan son gelişmeler

İngiltere’nin başkenti Londra’da gerçekleşen saldırı sonucunda 4 kişi hayatını kaybederken 20 kişi yaralandı

İngiltere Başbakanı koruma altında İngiliz koruma polisi bıçaklandı

İngiltere Parlamentosu dışında düzenlenen saldırıda bir polis memuru bıçaklandı, saldırgan olduğu sanılan kişi de vuruldu.