Ana Sayfa | DÜNYA

O ülke şokta 106 kişi kuş gribinden hayatını kaybetti

kuş gribi

Geçtiğimiz Aralık ayından bu yana Çin'de kuş gribi vakasından dolayı 106 kişi can verdi

Yabancı basın tarafından servis edilen haberlere göre Çin Ulusal Sağlık ve Aile Planlama Komitesi tarafından kuş gribi virüsüne ilişkin yapılan açıklamada ülkede aralık ayından bu yana hastalığa yakalanan 106 kişinin hayatını kaybettiği ve halen tedavi görmekte olan birçok hastanın da bulunduğunu ifade edildi.

Açıklamada Çin’de sadece aralık ayında 106 kişide kuş gribi virüsünün tespit edildiğinin altı çizilirken, virüsünün 20 hayatını kaybetmesine neden olduğu, geçen Ocak ayında ise H7N9 virüsünün 192 kişi de tespit edildiği ve bunlardan 79’unun hayatını kaybettiğini kaydedildi. İstatistiklere göre Şubat ayı içerisinde 61 kişide kuş gribi tespit edilen ve 7 hastanın öldüğü belirlendi.


Trump medyaya savaş açtı işte o yayın organlarına yasak getirdi

ABD başkanı Trump, "yalan" haber yapmakla suçladığı ünlü basın organlarına yasak getirerek, basın toplantısına CNN, New York Times, Politico, BBC, Los Angeles Times, Buzzfeed ve The Times'ı almadı.

Antarktika'ya kurulacak bilim üssü için ekipler yola çıktı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Antarktika'ya kurulacak bilim üssü için oluşturulan 9 kişilik ilk ekibin bugün yola çıktığını belirtti

ABD Başkanı Trump seçim hazırlıklarına 2012 yılında başlamış

ABD Başkanı Donald Trump, başkanlık için hazırlıklara 2012 yılında başlamış