Ana Sayfa | DÜNYA

İsrail'den Suriye'ye büyük tehdit

liberman

İsraillilere seslenen Liberman, İsrail uçaklarının Suriye'den tehdit alması durumunda tüm hava savunmasının yerle bir edileceğini belirtti.

İsrail'in orta kesimlerindeki Ramat Gan kentine bağlı Tel HaŞomer askeri üssünde İsraillilere hitap eden Liberman, "Suriye rejimine ait savunma sistemleri tarafından taciz edilmesi durumunda, İsrail bu ülkenin tüm hava savunma bataryalarını yerle bir edecek. İsrail, Suriye'den Hizbullah'a silah taşınmasına asla izin vermeyecektir." dedi.

SURİYE'YE DÜZENLENEN HAVA SALDIRISI

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da daha önce yaptığı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının cuma günü Suriye'ye düzenlediği hava saldırısının "Hizbullah'a gelişmiş silah transferini önlemek için yapıldığını ve gerektiğinde tekrar edeceğini" söylemişti.

İSRAİL UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİ

Suriye ordusu ise yaptığı açıklamada, bir İsrail uçağını düşürdüklerini, bir diğerini de vurduklarını iddia etmişti. İsrail ordusu ise bu açıklamayı yalanlayarak, İsrail'e ait hiçbir savaş uçağının zarar görmediğini öne sürmüştü.

 


DAEŞ Nebi Şit Türbesi'ni havaya uçurdu

Musul'da devam eden çatışmalarda daha önce Nebi Yunus Türbesi'ni havaya uçuran DAEŞ'in Nebi Şit Türbesi'ni de patlattığı öğrenildi

Rusya Türkiye'ye gidecek vatandaşlarını bu konuda uyardı

Rusya, Türkiye'ye gidecek vatandaşlarını zafer ve bozkurt işaretleri yapmamaları konusunda uyardı

İtfaiye eri köpeğe yaptığı müdahale ile herkese örnek oldu

ABD'nin California eyaletinde meydana gelen olayda bir itfaiye eri yanmak üzere olan köpeği suni teneffüsle hayata döndürdü