Ana Sayfa | DÜNYA

İsrail'den Suriye'ye büyük tehdit

liberman

İsraillilere seslenen Liberman, İsrail uçaklarının Suriye'den tehdit alması durumunda tüm hava savunmasının yerle bir edileceğini belirtti.

İsrail'in orta kesimlerindeki Ramat Gan kentine bağlı Tel HaŞomer askeri üssünde İsraillilere hitap eden Liberman, "Suriye rejimine ait savunma sistemleri tarafından taciz edilmesi durumunda, İsrail bu ülkenin tüm hava savunma bataryalarını yerle bir edecek. İsrail, Suriye'den Hizbullah'a silah taşınmasına asla izin vermeyecektir." dedi.

SURİYE'YE DÜZENLENEN HAVA SALDIRISI

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da daha önce yaptığı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının cuma günü Suriye'ye düzenlediği hava saldırısının "Hizbullah'a gelişmiş silah transferini önlemek için yapıldığını ve gerektiğinde tekrar edeceğini" söylemişti.

İSRAİL UÇAĞININ DÜŞÜRÜLMESİ

Suriye ordusu ise yaptığı açıklamada, bir İsrail uçağını düşürdüklerini, bir diğerini de vurduklarını iddia etmişti. İsrail ordusu ise bu açıklamayı yalanlayarak, İsrail'e ait hiçbir savaş uçağının zarar görmediğini öne sürmüştü.

 

Paris Kuzey Garı'nda dehşet anları

Fransa'nın başkenti Paris'teki Kuzey Garı'nda meydana gelen olayda bir şahıs polisi bıçakla tehdit etti

Barack Obama 4 ay sonra ilk kez konuşma yapacak

ABD'nin eski Başkanı Barack Obama, Chicago'da başkanlık görevini Trump'ın devralmasından sonra ilk kez konuşma yapacak

Askeri kampa düzenlenen silahlı saldırıda 100'den fazla ölü var

Afganistan'ın kuzeyindeki Belh vilayetinde bulunan 209. Şahin Kolordu Komutanlığı'na silahlı saldırı düzenlendiği ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği bildirildi