Ana Sayfa | DÜNYA

Fransa'daki saldırıları gerçekleştiren saldırgan ile ilgili çarpıcı bilgiler

fransa saldırganı

Fransa'nın başkenti Paris'te polise ateş açan ve daha sonra Orly Havalimanı'nda devriye gezen askerleri öldüren saldırganın alkol ve uyuşturucunun etkisinde olduğu öğrenildi

Fransız basınının adli kaynaklara dayanarak verdiği bilgiye göre, cumartesi sabahı önce bir banliyöde yol kontrolü yapan polislere ateş eden, daha sonra bir bara girerek havaya ateş açıp içeridekileri tehdit eden ve ardından da Orly Havalimanı'nda devriye gezen askerlere saldırdıktan sonra öldürülen Belgacem'in otopsisi tamamlandı. Belgacem'in saldırılar sırasında alkol ve uyuşturucu etkisinde olduğu belirlendi.

Saldırganın kanında 0,93 oranında alkol, uyuşturucu ve kokain tespit edildi. Belgacem'in saldırı sonrası gözaltına alınan babası da oğlunun alkol ve uyuşturucu kullandığını belirterek, olayın meydana geldiği gün alkolün etkisinde olduğunu belirtmişti. Aynı gün 39 yaşındaki saldırganın evine yapılan baskında da uyuşturucu bulunmuştu.

Bu arada saldırı günü gözaltına alınan Belgacem'in babası, erkek kardeşi ve kuzeninin serbest bırakıldığı açıklandı.Paris savcısı François Molins, saldırıdan sonra düzenlediği basın toplantısında, Belgacem'in, havalimanı terminalinde devriye gezen askerlere saldırmadan önce “Silahlarınızı yere bırakın. Ben burada Allah adına ölmeye geldim. Birçok kişi ölecek” diye bağırdığını söylemişti. Saldırganın, bir kadın askerin tüfeğini almak istemesi üzerine, iki dakika süreyle boğuşma yaşandığını kaydeden savcı, daha sonra bu kişinin diğer askerler tarafından vurularak etkisiz hale getirildiğini belirtmişti.

Kaynak: Hürriyet

DEAŞ'ın gaddar komutanı böyle yakalandı

Irak'ta devam eden operasyonlar kapsamında DEAŞ'ın komutanı çıplak bir şekilde yakalandı

İngiltere Düşesi Kate Middleton o hareket karşısında sinirlendi

Objektiflere her zaman güler yüzlü haliyle takılan İngiltere Düşesi Kate Middleton bu kez kameralara farklı yansıdı

Fransa Cumhurbaşkanı seçimlerde Macron'u destekliyor

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda "En March" (Yürüyüş) Hareketinin lideri Emmanuel Macron'u destekleyeceğini açıkladı