Ana Sayfa | DÜNYA

İran'da Halka Açık Alanda 2 İnfaz, 'Tecavüz ve Adam Kaçırma'

İran'da iki infaz

İran'da halka açık alanda, adam kaçırma ve tecavüz suçlarından idam cezasına çaptırılan iki kişi, asılarak infaz edildi.

İnfazların gerçekleştiği Fars ili adliyesi tarafından yapılan açıklamada, mahkamlardan birinin, 8 yaşındaki bir kız çocuğunu kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldürdüğü gerekçesiyle idama mahkum edildiği belirtildi. İdam alanına asılan pankartlarda, 36 yaşındaki adamın geçen yılın ekim ayında Şiraz kentinde yakalandığı; 37 yaşındaki diğer adamın ise adam kaçırma ve tecavüz suçlarından yargılandığı davalardan idam cezaları aldıkları yazılıydı.2008 yılında yakalanan, 37 yaşındaki mahkmun, kendine polis süsü vererek, birkaç kadını kaçırıp, tecavüz ve gasp ettiği aktarıldı.İdamlar, mağdurlarının aileleri yanı sıra halkın da hazır bulunduğu suçların işlendiği Şiraz şehrinin en işlek meydanlarından birinde gerçekleşti. İran’da tecavüz suçu işleyenlere idam cezası veriliyor.

 


Fransa İngiltere mülteci sınırları anlaşması değiştirilecek mi

Fransız milletvekili Xavier Bertrand, İngiltere'ye iltica başvurusunda bulunmak isteyen mültecilerin başvurularını Fransa'dan yapmalarına izin verilmesi gerektiğini söyledi.

Gazprom’un CEO'su Türk Akımı projesi için Türkiye'ye gelecek

Rus enerji şirketi Gazprom’un CEO'su, Tük Akımı doğalgaz boru hattı projesi için Türkiye'ye gelecek

Libya açıklarında 6 bini aşkın göçmen kurtarıldı

Libya açıklarında yürütülen kapsamlı arama sonucu 6 bin 500 göçmenin kurtarıldı