Ana Sayfa | DÜNYA

İran'da Halka Açık Alanda 2 İnfaz, 'Tecavüz ve Adam Kaçırma'

İran'da iki infaz

İran'da halka açık alanda, adam kaçırma ve tecavüz suçlarından idam cezasına çaptırılan iki kişi, asılarak infaz edildi.

İnfazların gerçekleştiği Fars ili adliyesi tarafından yapılan açıklamada, mahkamlardan birinin, 8 yaşındaki bir kız çocuğunu kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldürdüğü gerekçesiyle idama mahkum edildiği belirtildi. İdam alanına asılan pankartlarda, 36 yaşındaki adamın geçen yılın ekim ayında Şiraz kentinde yakalandığı; 37 yaşındaki diğer adamın ise adam kaçırma ve tecavüz suçlarından yargılandığı davalardan idam cezaları aldıkları yazılıydı.2008 yılında yakalanan, 37 yaşındaki mahkmun, kendine polis süsü vererek, birkaç kadını kaçırıp, tecavüz ve gasp ettiği aktarıldı.İdamlar, mağdurlarının aileleri yanı sıra halkın da hazır bulunduğu suçların işlendiği Şiraz şehrinin en işlek meydanlarından birinde gerçekleşti. İran’da tecavüz suçu işleyenlere idam cezası veriliyor.

 


Yemek Tarifleri

Mısır'da IŞİD konseptli düğün

Mısır'da terör örgütü IŞİD temasında hazırlanan düğün çok konuşuldu. Düğünde, cihatçılar gelin ve damada saldırıyormuş izlenimi verildi.

İran, 'Netanyahu'nun konuşması mantık yoksunu'

Netanyahu'nun dün ABD Kongresi'nde yaptığı konuşmaya İran'dan sert tepki geldi. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Netanyahu'nun konuşmasını, 'mantık yoksunu ve aşırılık gündemlerinin uluslararası politikaya dayatılması çabası' şeklinde değerlendirdi.

Aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi'nin lideri Madonna'yı kabul etti

Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi'nin lideri Marine Le-Pen, kendisini eleştiren şarkıcı Madonna'nın yüz yüze görüşme talebini kabul etti.