Ana Sayfa | DÜNYA

Kayıp Malezya Uçağı Bulundu Mu, Ayrıntılar


Kaybolan Malezya uçağını havadan ve denizden arama çalışmaları esnasında, Vietnamlı yetkililer, uçağın kapılarından biri olduğu sanılan bir cisim saptadılar, işte ayrıntılar

Kayıp Malezya uçağını havadan ve denizden arama çalışmaları sırasında, Vietnamlı yetkililerce, uçağın kapılarından biri olduğu sanılan bir cisim saptandı. Resmi Thanh Nien gazetesinin, Vietnam Genelkurmay Başkanı Yardımcısı Korgeneral Vo Van Tuan'ın açıklamasına dayandırılan haberinde, alçaktan seyreden bir uçağın incelemeleri sırasında kayıp yolcu uçağının kapılarından biri olduğundan şüphelenilen bir cisim tespit ettiği belirtildi.

Haberde, cismin, Tho Chu Adası'nın 90 kilometre güneyinde, dün yağ tabakalarının gözlendiği bölgede bulunduğu belirtilerek Tuan'ın, "Bu cisim sayesinde, umuyoruz ki kayıp uçağı bulacağız"' ifadesine yer verildi. Gazete, deniz zabıtasına ait 2 geminin bölgeye doğru yol aldığını yazdı. Bu arada Avrupalı yetkililer, uçaktaki 2 yolcu tarafından kullanılan kayıp pasaportların İtalyan vatandaşı Luigi Maraldi ve Avusturya Christian Kozel'e ait olduklarını bildirdi. Tayland polisi, Maraldi'nin pasaportunun, geçen temmuz ayında Puket Adası'nda çalındığını açıkladı. Kayıp pasaportları kullanan iki yolcunun, Pekin'den sonra Amsterdam'a gitmek için yer ayırttıkları, "Maraldi"nin buradan Kopenhag'a, "Kozel"in de Frankfurt'a gitmeyi planladığı belirtildi. Kayıp pasaportlarla seyahat eden yolcular, akıllara uçağın bir terör saldırısına uğramış olabileceği ihtimalini getirmişti.


Avrupa Birliğine aday üye Türkiye başvurusundan vazgeçerse

Türkiye'deki son siyasi gelişmeler sonrası hem Brüksel'de hem Ankara'da Avrupa Birliği (AB) üyeliği sürecinin geleceği tartışılıyor. Birliğin yürütme organı Avrupa Komisyonu'nun Türkiye vatandaşlarına Schengen bölgesinde vize serbestisi sağlanması yönündeki tavsiye kararının ardından, rüzgâr tersine dönmüş görünüyor.

Bandırma Vapuru Londra’da 19 Mayıs için Thames Nehrinden kaldırıldı

İngiltereli yurtseverler, Atatürk’ün izinde tam bağımsız Türkiye için bir araya geldiler. İngiltere Türkiye Gençlik Birliği’nin geçen pazar günü düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için düzenlenen tekne gezisiyle hem kutlama yapıldı hemde Atatürk anıldı.

Denktaş Yaşayabilir çözüm olacaksa sonsuz destek olayım ama

Serdar Denktaş, 'Babasının oğlu… Ne olacaktım? Onlar bize her şeyi söylemeye muktedir, hakları var ama cevap vermeye gelince de kendilerince küfür edercesine babasının oğlu! Evet babamın oğluyum ve bununla da gurur duyarım'. Yaşayabilir bir çözüm olacaksa sonuna kadar destek olayım ama bu koşullarda olmayacağını görüyorum ve bu ikazları da şimdiden yapıyorum. Serdar Denktaş ile Yurdagül Beyoğlu konuştu