Ana Sayfa | EĞİTİM

Karlsruhe Eğitim Ataşeliği Para Ödüllü Bilgi Yarışması

Karlsruhe Egitim bilgi yarisma

Almanya Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği himayesinde ve Sinsheim Bölgesi Mosbach Türk Okul Aile Birliğinin ev sahipliği yaptığı ve bu yıl ikincisi düzenlenen Baden Bölgesi Bilgi Yarışması, Yarışma öğrencilerin birbirleriyle pozitif bir eksende mücadele etmelerine sahne oldu.

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’nın konuşmasıyla başladı.Konuşmasında, Türk çocuklarının gerek dil ve kültürel gelişimine gerekse milli ve moral değerlerimizin bilinmesine dönük yüksek fayda içeren bu tür ödüllü bilgi yarışmalarının niteliksel ve niceliksel olarak artarak devam etmesi gerektiğini ifade eden Gürkan Avcı, “Bu yarışmanın kaybedeni yok. Çünkü bu yarışmaya iştirak eden tüm çocuklarımız ki hatta velilerimiz dahi bu etkinliğe katılmakla en başta kazançlı çıkmış oldular. Hepsini kutluyorum. Değerli velilerimize ve bu organizasyonda emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” diye kaydetti.

Yarışma öğrencilerin birbirleriyle pozitif bir eksende mücadele etmelerine sahne oldu. Yarışmaya katılan ve 10 bölgeyi temsil eden ve toplam 30 kişiden oluşan öğrenci gruplarının Türkçe, Tarih, Coğrafya, Genel Kültür, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi gibi ders konu başlıkları üzerinden sorular sorulara verdikleri doğru cevaplarla tüm veli ve öğretmenlerimiz büyük bir gurur ve mutluluk yaşamış oldular. Velilerimizde eski bilgilerini tazelediler. 

Karlsruhe Bölgesi öğretmenleri tarafından hazırlanan bilgi yarışması soruları Schramberg Bölgesinden öğretmen Atilla Kutlunun sunum ve moderatörlüğüyle gerçekleştirildi. Merkez koordinatör öğretmenimiz Yadigar Demirtaş ve Kazım Yılmaz’ında katıldığı bilgi yarışmamızın jüri üyeliği Rehber öğretmenimiz Ebru Altınkumlar Mannheim Bölgesinden Yücel Dönmez, Schramberg Bölgesinden Ürfet Kartal,Offenburg Bölgesinden Erhan Yurtsever ve Freiburg Bölgesinden Nevin Biçici adlı öğretmenlerimiz tarafından yapıldı. Yarışmaya değişik bölgelerden yoğun bir katılımla gelen öğretmen ve velilerimizden oluşan etkinliğimiz kültür ve eğlence yönü ağır basan bir atmosferde gerçekleşti. Bilgi yarışması veli ve öğretmenlerde keyifli bir coşkuya neden oldu. Öğrenciler ancak sorulan yedek sorular neticesinde sıralamayı oluşturabildiler. Yarışmada Freiburg birinciliği alırken, ikinciliği Tuttlingen , üçüncülüğü Bruchsal dördüncülüğü Sinsheim ve Mannheim Bölgeleri paylaştılar.Yarışma sonunda ilk üç sırayı paylaşan ekipler para ödülü ile onore edildiler. 


Beklenen sonuçlar bugün açıklandı işte branş dağılımı

MEB, Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerlerini bugün açıkladı

YGS'ye giremeyen öğrenciler için flaş hamle

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), YGS'ye 15 dakika kuralı nedeniyle giremeyen öğrenciler için çözüm bulacak

Sözleşmeli öğretmenlik için ek atama yapılacak işte o tarihler

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre sözleşmeli öğretmenler için bin 367 ek kontenjan açıldığı ve 5 Nisan'a kadar başvuruların geçerli olacağını belirtti.