Ana Sayfa | EĞİTİM

ÖSYM'nin soru hazırlama birimine baskın, 3 kişi gözaltında

ÖSYM

ÖSYM'nin soru hazırlama birimine düzenlenen baskında 3 kişi gözaltına alındı

Ankara'da sabah saatlerinde KPSS soruşturması kapsamında ÖSYM'ye baskın düzenlendi. KPSS soruşturmasında düzenlenen 6. operasyonda ÖSYM'nin soru hazırlama birinine baskın yapıldı. Üç kişi gözaltına alındı.

2010 KPSS SORUŞTURMASI
Soruların çalındığı iddiasıyla başlatılan '2010 KPSS soruşturması' geçtiğimiz Eylül ayında tamamlanmıştı. 4 yıldır devam eden ve 4 savcı değiştiren soruşturma sonunda bin 235 sayfa iddianame hazırlandı.
Anayasal Suçlar Bürosu Savcısı Yücel Erkman tarafından hazırlanan iddianamede 55'i tutuklu 230 şüpheli bulunuyor.
İddianamede örgüt lideri olarak, Fetullah Gülen'in sağ kolu olduğu iddia edilen, Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği Genel Sekreteri firari Hanefi Sözen gösterilmişti.İddianamade şüphelilere "Suç işlemek için örgüt kurmak, yönetmek, üye olmak", "Resmi belgede sahtecilik", "Kamu kurum ve kuruluşlarını zararına dolandırmak", "Suç delilini yok etmek", "Görevi kötüye kullanmak", "Yasaklanan bilgileri açıklama ve temin etmek" suçlamaları yöneltildi.Örgütün yöneticisi konumundaki 9 kişi için ayrı ayrı 21 yıl, örgütün üyesi konumundaki 215 kişi için 16'şar yıl, üye olmadan kopya çeken 6 kişi içinde 13'er yıl olmak üzere 230 kişi için toplam 3 bin 707 yıl hapis cezası istendi.
Ayrıca ÖSYM'nin eski başkanları Ünal Yarımağan ile Ali Demir'in adı da KPSS iddianamesinde yer aldı.


2016 YDUS sınav giriş belgesi yayımlandı mı

ÖSYM tarafından düzenlenen Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavının giriş yerleri belli oldu.

Türkiye, OECD'nin en kapsamlı araştırmasında geride kaldı

OECD tarafından yapılan en kapsamlı küresel eğitim araştırmasında Türkiye listenin aşağısında kaldı

KPSS Ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak

3 milyon 498 bin kişinin girdiği KPSS Ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak, merak edilen sonuçlar ve tercihler konusunda detaylı bilgi haberimizde...