Ana Sayfa | EĞİTİM

ÖSYM'nin soru hazırlama birimine baskın, 3 kişi gözaltında

ÖSYM

ÖSYM'nin soru hazırlama birimine düzenlenen baskında 3 kişi gözaltına alındı

Ankara'da sabah saatlerinde KPSS soruşturması kapsamında ÖSYM'ye baskın düzenlendi. KPSS soruşturmasında düzenlenen 6. operasyonda ÖSYM'nin soru hazırlama birinine baskın yapıldı. Üç kişi gözaltına alındı.

2010 KPSS SORUŞTURMASI
Soruların çalındığı iddiasıyla başlatılan '2010 KPSS soruşturması' geçtiğimiz Eylül ayında tamamlanmıştı. 4 yıldır devam eden ve 4 savcı değiştiren soruşturma sonunda bin 235 sayfa iddianame hazırlandı.
Anayasal Suçlar Bürosu Savcısı Yücel Erkman tarafından hazırlanan iddianamede 55'i tutuklu 230 şüpheli bulunuyor.
İddianamede örgüt lideri olarak, Fetullah Gülen'in sağ kolu olduğu iddia edilen, Turgut Özal Düşünce ve Hamle Derneği Genel Sekreteri firari Hanefi Sözen gösterilmişti.İddianamade şüphelilere "Suç işlemek için örgüt kurmak, yönetmek, üye olmak", "Resmi belgede sahtecilik", "Kamu kurum ve kuruluşlarını zararına dolandırmak", "Suç delilini yok etmek", "Görevi kötüye kullanmak", "Yasaklanan bilgileri açıklama ve temin etmek" suçlamaları yöneltildi.Örgütün yöneticisi konumundaki 9 kişi için ayrı ayrı 21 yıl, örgütün üyesi konumundaki 215 kişi için 16'şar yıl, üye olmadan kopya çeken 6 kişi içinde 13'er yıl olmak üzere 230 kişi için toplam 3 bin 707 yıl hapis cezası istendi.
Ayrıca ÖSYM'nin eski başkanları Ünal Yarımağan ile Ali Demir'in adı da KPSS iddianamesinde yer aldı.

TEOG saat kaçta başlayacak 15 dakika kuralı geçerli mi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan TEOG sınavı bugün saat 09.00'da başlayacak. Sınav öncesi YGS'deki gibi 15 dakika kuralı geçerli mi, detaylar haberimizde

LYS'ye girecek adaylar dikkat başvuru süreleri sona eriyor

YGS'de baraj puanını geçip LYS'ye girmeye hak kazanan öğrenciler için son başvuru günü 17 Nisan 2017

ÖSYM kamu spotuyla adayları uyardı LYS için geçmiş sorulara bakın

Bu sene LYS'de ilk kez yapılacak olan açık uçlu soru denemesi için ÖSYM adaylara özel kamu spotu hazırladı