Ana Sayfa | EĞİTİM

Britanya Kebap Ödülleri adaylık heyecanı sona yaklaşıyor

sunmark_British_Kebab_Awards_Britanya_Kebap_odul

Birleşik Krallık, Dördüncüsü yapılacak British Kebab Awards (Britanya Kebap Ödülleri) için adaylık süreci heyecanında sona yaklaşılıyor. Bugüne kadar Britanya’nın farklı bölgelerinde bulunan yuzlerce işletmenin aday gösterildiği yarışmada adaylik icin oneriler alinmaya devam ediliyor.

AVRUPA GAZETE/LONDRA-Dördüncüsü yapılacak British Kebab Awards (Britanya Kebap Ödülleri) için adaylık süreci heyecanında sona yaklaşılıyor. Bugüne kadar  Britanya’nın farklı bölgelerinde bulunan yuzlerce işletmenin aday gösterildiği yarışmada adaylik icin oneriler alinmaya devam ediliyor.  İngiliz parlamentosu milletvekilleri ve Lordlar Kamarası üyeleri ile belediye meclis üyelerinin, yaşadıkları ve temsil  ettikleri bölgelerde bulunan kebab işletmelerini aday gösterdiği yarışma için binlerce kişi de  www.britishkebabawards.co.uk web sitesi üzerinden adaylık önerisinde bulundu. 

 

 

Adaylık sürecinin tamamlanmasının ardından aday gösterilen işletmeler organizasyon komitesi  tarafından değerlendirilerek listelenecek ve kamuoyuna sunulacak.  Öte yandan 23 Mart Çarşamba akşamı yapılacak ödül töreninin gerçekleştirileceği salon da belirlendi.  Ödül kazanacak kebap işletmelerine ödülleri, geçen sene olduğu gibi bu yıl da Park Plaza Westminster Bridge Hotel’de verilecek. Thames Nehri yanındaki otelde düzenlenecek geceye 1200 kişi davet edilecek. 

 

Britanya Kebap Ödülleri için hazırlıklar devam ederken çok sayıda İngiliz milletvekili ve politikacının da yarışma heyecanına ortak olduğu gözleniyor. Bazı parlamenterler bölgelerindeki en iyi işletmeleri belirlemeleri için seçmenlerine çağrıda bulunurken, bazı milletvekilleri de bizzat 

kebap işletmelerini ziyaret ederek aday belirlemeye çalşıyor. Aralarında İşçi Partisi ve Muhafazakar Parti’nin önemli isimlerinden Diana Abbott ve devlet bakani Robert Halfon'unda bulunduğu milletvekilleri aday gösterirken, seçmenlerine de aday gösteridkleri işletmeleri destekleme çağrısında bulundular. 

 

 

İngiltere’nin en büyük online takeaway sitesi justeat.co.uk sitesinin yanısıra Sun Mark,Paragon  Quality ve Alton&Co Muhasebe firmalarının da sponsorluk yaptığı Britanya Kebap Ödülleri için  her gün çok sayıda aday gösteriliyor. Başta Londra olmak üzere aday gösterilen işletmeler  dağıttıkları broşür ve kartlarla müşterilerinden destek isterken, Britanya’nın dört bir yanından  adaylık başvurusu geliyor. 

 

Organizasyonu düzenleyen Centre for Turkey Studies (Ceftus) Direktörü İbrahim Doğuş, yarışmanın bu sene çok daha yoğun ilgi gördüğüne dikkat çekerken, ilk kez aday gösterilen işletmelerin yanısıra daha önceki senelerde aday gösterilmiş olan veya ödül almış işletmelerin de yeniden aday gösterildiklerini belirtti. 

 

Paragon quality foods sahibi Metin Pekin Britanya Kebap Ödülleri jürisindeydi

 

Dördüncüsü yapılacak olan Britanya Kebap Ödülleri için aday göstermek isteyen  

www.britishkebabawards.co.uk web sitesi üzerinden aday gosterebilecekler. Geceye katılmak isteyen veya sponsorluk yapmak isteyen girişimci ve firmalar ise info@ceftus.org mail adresine bildirimde bulunabilecek veya 020 7183 4272 numaralı telefona başvurabilecek.


AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

14-15 Ocak tarihlerinde sınava giren öğrencilerin sınav sonuçlarına bu hafta içinden itibaren ulaşması bekleniyor

Bakan İsmet Yılmaz'dan müfredat açıklaması

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz müfredat değişikliğine ilişkin açıklama yaptı

Bakan İsmet Yılmaz'dan yeni müfredata ilişkin flaş açıklama

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz müfredat değişikliğiyle ilgili açıklama yaparak, "İnönü Savaşı'ndan bahsedip, İnönü'den bahsetmemek olur mu?" dedi.