Ana Sayfa | EĞİTİM

Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği 2. Genel Kurulu Yapıldı

Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği

Dernek üyelerinin % 80'nin katılımıyla demokratik ve şeffaf bir şekilde yapılan seçim sonucu Dernek Başkanlığına Ş.Serkan Dinçtürk seçilmiştir.

Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu üyesi olan Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği'nin 2.Genel Kurulu 09.01.2016 Cumartesi günü derneğin İstanbul Zeytinburnu'ndaki merkezinde yapılmıştır.

Dernek üyelerinin % 80'nin katılımıyla demokratik ve şeffaf bir şekilde yapılan seçim sonucu Dernek Başkanlığına Ş.Serkan Dinçtürk seçilmiştir.Derneğin Yönetim,Denetleme ve Danışma kurullarınında yenilendiği seçimin Divan Başkanlığını Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın İsmail Cengiz yapmıştır.

 

 

Seçim sonucunda Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı seçilen Ş.Serkan Dinçtürk yaptığı konuşmada:

"Umarım bugün yapılan bu seçim tüm Türk Dünyası için hayırlı olur.Biz genç bir derneğiz ve her daim genç kalmak amacındayız.

Kuruluş amacınız doğrultusunda; dost ve kardeş iki ülke olan Türkiye ve Kazakistan arasında bugüne kadar oluşturulmuş siyasi,sosyal,ekonomik ve kültürel köprülerin sürdürülebilmesi noktasında bizimde emeğimizin olması için mücadele edeceğiz.

Bu amaçla üyesi bulunduğumuz Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu ile ona bağlı köklü Derneklerin,Başkanları ve yönetimlerinin engin tecrübeleriyle başarılı projeler üreteceğimize inancımız tamdır"

Diyerek tüm katılımcılara yönetim kurulu adına teşekkürlerini sunmuştur.

 

TEOG saat kaçta başlayacak 15 dakika kuralı geçerli mi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan TEOG sınavı bugün saat 09.00'da başlayacak. Sınav öncesi YGS'deki gibi 15 dakika kuralı geçerli mi, detaylar haberimizde

LYS'ye girecek adaylar dikkat başvuru süreleri sona eriyor

YGS'de baraj puanını geçip LYS'ye girmeye hak kazanan öğrenciler için son başvuru günü 17 Nisan 2017

ÖSYM kamu spotuyla adayları uyardı LYS için geçmiş sorulara bakın

Bu sene LYS'de ilk kez yapılacak olan açık uçlu soru denemesi için ÖSYM adaylara özel kamu spotu hazırladı