Ana Sayfa | EĞİTİM

Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği 2. Genel Kurulu Yapıldı

Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği

Dernek üyelerinin % 80'nin katılımıyla demokratik ve şeffaf bir şekilde yapılan seçim sonucu Dernek Başkanlığına Ş.Serkan Dinçtürk seçilmiştir.

Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu üyesi olan Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği'nin 2.Genel Kurulu 09.01.2016 Cumartesi günü derneğin İstanbul Zeytinburnu'ndaki merkezinde yapılmıştır.

Dernek üyelerinin % 80'nin katılımıyla demokratik ve şeffaf bir şekilde yapılan seçim sonucu Dernek Başkanlığına Ş.Serkan Dinçtürk seçilmiştir.Derneğin Yönetim,Denetleme ve Danışma kurullarınında yenilendiği seçimin Divan Başkanlığını Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın İsmail Cengiz yapmıştır.

 

 

Seçim sonucunda Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı seçilen Ş.Serkan Dinçtürk yaptığı konuşmada:

"Umarım bugün yapılan bu seçim tüm Türk Dünyası için hayırlı olur.Biz genç bir derneğiz ve her daim genç kalmak amacındayız.

Kuruluş amacınız doğrultusunda; dost ve kardeş iki ülke olan Türkiye ve Kazakistan arasında bugüne kadar oluşturulmuş siyasi,sosyal,ekonomik ve kültürel köprülerin sürdürülebilmesi noktasında bizimde emeğimizin olması için mücadele edeceğiz.

Bu amaçla üyesi bulunduğumuz Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu ile ona bağlı köklü Derneklerin,Başkanları ve yönetimlerinin engin tecrübeleriyle başarılı projeler üreteceğimize inancımız tamdır"

Diyerek tüm katılımcılara yönetim kurulu adına teşekkürlerini sunmuştur.

 


Pedallar Türkiye Almanya Dostluğu için Çevrildi

Almanya Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği, Türk-Alman dostluğuna katkıda bulunmak ve iki toplum arasında barış ve kardeşlik köprüsü kurmak adına gerçekleştirdikleri Bisiklet Turunu bitirerek Eğitim Ataşeliğinden aldıkları emanetleri Türkiye’de teslim eden dünya kickboks şampiyonu Gökhan Arslan ve Alman dostumuz avukat Christoph Möhl, adlarına düzenlenen Hizmet Beratını ve ödüllerini almak üzere Eğitim Ataşeliğinde hazır bulundular.

28 Ekim günü okullar tatil olacak mı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'ndan bir gün önce tatil olup olmayacağı merak konusu oldu

Açıköğretim'deki sınavların değerlendirilmesinde flaş değişiklik

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Sistemi kapsamındaki sınavların değerlendirilmesinde değişik oldu