Ana Sayfa | EĞİTİM

Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği 2. Genel Kurulu Yapıldı

Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği

Dernek üyelerinin % 80'nin katılımıyla demokratik ve şeffaf bir şekilde yapılan seçim sonucu Dernek Başkanlığına Ş.Serkan Dinçtürk seçilmiştir.

Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu üyesi olan Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği'nin 2.Genel Kurulu 09.01.2016 Cumartesi günü derneğin İstanbul Zeytinburnu'ndaki merkezinde yapılmıştır.

Dernek üyelerinin % 80'nin katılımıyla demokratik ve şeffaf bir şekilde yapılan seçim sonucu Dernek Başkanlığına Ş.Serkan Dinçtürk seçilmiştir.Derneğin Yönetim,Denetleme ve Danışma kurullarınında yenilendiği seçimin Divan Başkanlığını Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın İsmail Cengiz yapmıştır.

 

 

Seçim sonucunda Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı seçilen Ş.Serkan Dinçtürk yaptığı konuşmada:

"Umarım bugün yapılan bu seçim tüm Türk Dünyası için hayırlı olur.Biz genç bir derneğiz ve her daim genç kalmak amacındayız.

Kuruluş amacınız doğrultusunda; dost ve kardeş iki ülke olan Türkiye ve Kazakistan arasında bugüne kadar oluşturulmuş siyasi,sosyal,ekonomik ve kültürel köprülerin sürdürülebilmesi noktasında bizimde emeğimizin olması için mücadele edeceğiz.

Bu amaçla üyesi bulunduğumuz Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu ile ona bağlı köklü Derneklerin,Başkanları ve yönetimlerinin engin tecrübeleriyle başarılı projeler üreteceğimize inancımız tamdır"

Diyerek tüm katılımcılara yönetim kurulu adına teşekkürlerini sunmuştur.

 


MEB açıkladı 20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığınca alınan karara göre 20 bin öğretmenin ataması referandum sonrasında yapılacak

Doktora öğrencisi üzerinde çalıştığı araştırmayı kazara bombaya çevirdi

İngiltere'de bir doktora öğrencisi kimya lavoratuvarında yaptığı çalışmayı farkında olmadan Paris ve Brüksel'deki saldırılarda kullanılan bombaya dönüştürdü.

MEB sözleşmeli öğretmen atama takvimini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için 15 Mart’ta ön başvuruları alacak