Ana Sayfa | EĞİTİM

Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği 2. Genel Kurulu Yapıldı

Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği

Dernek üyelerinin % 80'nin katılımıyla demokratik ve şeffaf bir şekilde yapılan seçim sonucu Dernek Başkanlığına Ş.Serkan Dinçtürk seçilmiştir.

Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu üyesi olan Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği'nin 2.Genel Kurulu 09.01.2016 Cumartesi günü derneğin İstanbul Zeytinburnu'ndaki merkezinde yapılmıştır.

Dernek üyelerinin % 80'nin katılımıyla demokratik ve şeffaf bir şekilde yapılan seçim sonucu Dernek Başkanlığına Ş.Serkan Dinçtürk seçilmiştir.Derneğin Yönetim,Denetleme ve Danışma kurullarınında yenilendiği seçimin Divan Başkanlığını Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın İsmail Cengiz yapmıştır.

 

 

Seçim sonucunda Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği Başkanı seçilen Ş.Serkan Dinçtürk yaptığı konuşmada:

"Umarım bugün yapılan bu seçim tüm Türk Dünyası için hayırlı olur.Biz genç bir derneğiz ve her daim genç kalmak amacındayız.

Kuruluş amacınız doğrultusunda; dost ve kardeş iki ülke olan Türkiye ve Kazakistan arasında bugüne kadar oluşturulmuş siyasi,sosyal,ekonomik ve kültürel köprülerin sürdürülebilmesi noktasında bizimde emeğimizin olması için mücadele edeceğiz.

Bu amaçla üyesi bulunduğumuz Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu ile ona bağlı köklü Derneklerin,Başkanları ve yönetimlerinin engin tecrübeleriyle başarılı projeler üreteceğimize inancımız tamdır"

Diyerek tüm katılımcılara yönetim kurulu adına teşekkürlerini sunmuştur.

 

LYS başvuruları ne zaman başlıyor sınav ücreti kaç TL

YGS maratonu sona erdi. LYS'ye girmeye hak kazanan adaylar 4 Nisan'da başvuru yapmaya başlayacak

Oxford Akademi Birliği'nden Suat Günsel'e Fahri Profesörlük Ünvanı

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ.Günsel’e Uluslararası Sokrates Komitesi tarafından Oxford Akademik Birliği’nin Fahri Profesörlük ünvanı verildi

ÖSYM duyurdu YGS cevap kağıtları erişime açıldı

12 Mart'ta yapılan YGS sonuçları dün akşam açıklandı. ÖSYM, sınav kağıdına erişimin internet sitesi üzerinden erişime açıldığını duyurdu