Ana Sayfa | EĞİTİM

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı


26-27 Kasım'da sınava giren milyonlarca AÖF öğrencisi güz dönemi sonuçlarının açıklanması için gün sayıyor. Peki, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde...

Açık Öğretim Fakültesinde eğitim hayatını devam ettiren toplamda bir milyon kişi vardır. Bu öğrenciler açıktan bir bölüm okumaktadırlar. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra ya da bu eğitimi alırken aynı zamanda çift diplomaya sahip olabilmek için günümüzde pek çok kişi açıktan bir başka bölüm okumaya başlamıştır. Açıktan okuyacak oldukları bu bölüm sayesinde öğrenciler aynı lisans diploması elde edeceklerdir. Eskişehir Anadolu Üniversitesinin her yıl verdiği hizmetlerden biri olan bu açıktan bölüm bitirme şansına herkes sahiptir. Adayların AÖF başvuru süreçlerini dikkate almaları başvuru döneminde yapılması gerekenleri yapıp sınav ücretlerini ilgili alanlara yatırmaları koşulunda bu işlem tamamlanır. 26-27 Kasım'da yapılan AÖF sınavının soruları ve cevapları internet üzerinden yayımlandı. Milyonlarca AÖF öğrencisi sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. AÖF sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren on beş gün içerisinde sisteme aktarılıyor.

 


Zor şartlarda çalışan öğretmene 1 milyon dolarlık büyük ödül verildi

Kanadalı öğretmen Maggie MacDonnell, 6 aydır Kutuplarda eğitim vermesi nedeniyle 'Küresel Öğretmen Ödülü'ne layık görüldü.

Amerika dil okulları ile kariyer yapın

Özgürlükler ülkesi Amerika, gerek yaşam tarzı ve stili gerekse de diğer yönleriyle dikkat çekici bir ülkedir. Burada yaşam, diğer ülkelerden daha farklı şekillerde kendini gösterir.

KPSS'ye girecek adaylar oturum başına kaç TL ödeyecek

ÖSYM, KPSS'de oturum başına ücretin 40 TL olarak belirlenmesine karar verdi