Ana Sayfa | EĞİTİM

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı


26-27 Kasım'da sınava giren milyonlarca AÖF öğrencisi güz dönemi sonuçlarının açıklanması için gün sayıyor. Peki, sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde...

Açık Öğretim Fakültesinde eğitim hayatını devam ettiren toplamda bir milyon kişi vardır. Bu öğrenciler açıktan bir bölüm okumaktadırlar. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra ya da bu eğitimi alırken aynı zamanda çift diplomaya sahip olabilmek için günümüzde pek çok kişi açıktan bir başka bölüm okumaya başlamıştır. Açıktan okuyacak oldukları bu bölüm sayesinde öğrenciler aynı lisans diploması elde edeceklerdir. Eskişehir Anadolu Üniversitesinin her yıl verdiği hizmetlerden biri olan bu açıktan bölüm bitirme şansına herkes sahiptir. Adayların AÖF başvuru süreçlerini dikkate almaları başvuru döneminde yapılması gerekenleri yapıp sınav ücretlerini ilgili alanlara yatırmaları koşulunda bu işlem tamamlanır. 26-27 Kasım'da yapılan AÖF sınavının soruları ve cevapları internet üzerinden yayımlandı. Milyonlarca AÖF öğrencisi sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. AÖF sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren on beş gün içerisinde sisteme aktarılıyor.

 


MEB açıkladı 20 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığınca alınan karara göre 20 bin öğretmenin ataması referandum sonrasında yapılacak

Doktora öğrencisi üzerinde çalıştığı araştırmayı kazara bombaya çevirdi

İngiltere'de bir doktora öğrencisi kimya lavoratuvarında yaptığı çalışmayı farkında olmadan Paris ve Brüksel'deki saldırılarda kullanılan bombaya dönüştürdü.

MEB sözleşmeli öğretmen atama takvimini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için 15 Mart’ta ön başvuruları alacak