Ana Sayfa | EĞİTİM

Ankara Valiliği YGS öncesi önemli bir uyarıda bulundu

ygs

Ankara Valiliği, 12 Mart Pazar günü yapılacak YGS öncesinde önemli bir uyarıda bulundu

Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, pazar günü yapılacak YGS'ye girecek adayların başarısı açısından sınav süresince dikkatleri olumsuz yönden etkileyecek unsurların ortadan kaldırılması, sakin ve güvenli bir ortamın temin edilmesinin önemine işaret edildi.

Açıklamada, yarın saat 18.00'den pazar günü saat 13.00'e kadar olan süre zarfında motorlu araçların klakson çalmamaları, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarıya yayın yapılmaması, düğün, asker uğurlama ve benzeri konvoyların oluşturulmaması uyarısı yapıldı.

Ayrıca bina hafriyat ve yıkımları, seyyar satıcılar ve pazar yerleri için de gürültü yapılmaması yönünde uyarılara yer verilen açıklamada, sınav gününde okul bahçelerine ve çevrelerine araçların park edilmemesi, sınav yapılacak okulların güzergahı üzerinde yoğun trafik akışı yaşanacağından, sınav öncesi ve sonrasında bu güzergahların ve ana arterlerin trafiğe açık tutulması istendi.


YGS'ye giremeyen öğrenciler için flaş hamle

Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), YGS'ye 15 dakika kuralı nedeniyle giremeyen öğrenciler için çözüm bulacak

Sözleşmeli öğretmenlik için ek atama yapılacak işte o tarihler

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre sözleşmeli öğretmenler için bin 367 ek kontenjan açıldığı ve 5 Nisan'a kadar başvuruların geçerli olacağını belirtti.

Bakan Yılmaz'dan YGS'ye geç kalan öğrenciler için müjdeli haber

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu sene uygulanmaya başlayan sistemle YGS'ye geç kalan öğrencilere Kamu Denetçiliği Kurumu'na şikayetleri ile ilgili mektup yazmasını istedi.