Ana Sayfa | EĞİTİM

Ankara Valiliği YGS öncesi önemli bir uyarıda bulundu

ygs

Ankara Valiliği, 12 Mart Pazar günü yapılacak YGS öncesinde önemli bir uyarıda bulundu

Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, pazar günü yapılacak YGS'ye girecek adayların başarısı açısından sınav süresince dikkatleri olumsuz yönden etkileyecek unsurların ortadan kaldırılması, sakin ve güvenli bir ortamın temin edilmesinin önemine işaret edildi.

Açıklamada, yarın saat 18.00'den pazar günü saat 13.00'e kadar olan süre zarfında motorlu araçların klakson çalmamaları, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarıya yayın yapılmaması, düğün, asker uğurlama ve benzeri konvoyların oluşturulmaması uyarısı yapıldı.

Ayrıca bina hafriyat ve yıkımları, seyyar satıcılar ve pazar yerleri için de gürültü yapılmaması yönünde uyarılara yer verilen açıklamada, sınav gününde okul bahçelerine ve çevrelerine araçların park edilmemesi, sınav yapılacak okulların güzergahı üzerinde yoğun trafik akışı yaşanacağından, sınav öncesi ve sonrasında bu güzergahların ve ana arterlerin trafiğe açık tutulması istendi.

LYS'ye girecek adaylar dikkat başvuru süreleri sona eriyor

YGS'de baraj puanını geçip LYS'ye girmeye hak kazanan öğrenciler için son başvuru günü 17 Nisan 2017

ÖSYM kamu spotuyla adayları uyardı LYS için geçmiş sorulara bakın

Bu sene LYS'de ilk kez yapılacak olan açık uçlu soru denemesi için ÖSYM adaylara özel kamu spotu hazırladı

Bakan İsmet Yılmaz 17 Nisan'da okullar tatil dedi

16 Nisan'da yapılacak referandumla ilgili Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenlerin de sandık başında olduğunu belirterek pazartesi günü okulların tatil edileceğini açıkladır