Ana Sayfa | EKONOMİ

HSBC Türkiye'deki flaş gelişme dünya banka sektörüne şok etkisi yarattı


Avrupa, Asya Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da faaliyet gösteren dünya devi bankadan şok Tükiye hamlesi. Dünyaca ünlü İngiliz Haber Ajansı olan Reuters'ın Avrupa Ajansı'na gönderdiği bilgilere göre dünya devi bankalarından HSBC, Türk pazarından ayrılmak istediğini ve satışın başladığını bildirdi.

avrupa Ajansı (AVA) Mehmet gaygusuz / Londra-Dünyaca ünlü İngiliz Haber Ajansı olan Reuters'ın Avrupa Ajansı'na gönderdiği bilgilere göre dünya devi banka HSBC, Türk pazarından ayrılmak istediğini ve satışın başladığını bildirdi. Birleşik Kralık ülkerinde İngiltere'nin başkenti Londra'daki Reuters merkezinden yapılan açıklamaya göre HSBC Bankası, Türkiye'deki bankalarını satarak Türkiye pazarındançıkmak istiyor. Dünya devi HSBC bankası Türkiye'deki şubelerini satma konusunun zor olacağını biildiklerini iama satmak için çalışmalara başladıklarını belirtti. Tük Basınına da yansıyan haberlere göre, "Türkiye dahil dört ülkedeki sorunlu operasyonları konusunda adım atmak isteyen HSBC'nin  Türkiye'deki bireysel bankacılık operasyonlarını satmak istediği belirtilirken, konu hakkında bilgi sahibi kaynaklar bunun kolay bir süreç olmayacağı görüşündeler."

 

 

Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da faaliyet gösteren HSBC Grubu, dünyanın en büyük bankacılık ve finansal hizmetler kuruluşlarından biridir. İngiltere'de kayıtlı olan HSBC Holdings PLC’nin genel merkezi Londra'dadır. HSBC'nin 1999 yılında Grup şirketleri için uluslararası tek bir marka olarak belirlenmesi, grubun altıgen ambleminin dünya çapında giderek tanınan bir sembol olmasını sağladı. HSBC 2002 yılında markasını rakiplerinden ayırmak ve özelliklerini vurgulamak üzere ‘Dünyanın yerel bankası’ sloganıyla bir kampanya başlattı.

 

 

HSBC Holdings hisseleri, Londra, Hong Kong, New York, Paris ve Bermuda borsalarında işlem görmektedir. Şirketin 0,50 Amerikan Dolar’lık hisse senetleri, Londra, Hong Kong, Paris ve Bermuda borsalarında, ve her biri 5 hisse senedini temsil eden ADS’ler (American Depository Shares) New York borsasında işlem görmektedir. 100 kadar ülke ve bölgede yaklaşık 200.000 hissedar HSBC Holdings hisse senetlerine sahiptir. HSBC, dünyanın en gelişmiş bilgi teknolojilerini kullanmaktadır. HSBC’nin yılda 13 milyardan fazla müşteri işleminin gerçekleştiği ve her geçen gün hızla gelişen e-ticaret fonksiyonu, internet, PC bankacılığı, interaktif TV, telefon bankacılığı ve cep telefonu bankacılığını içermektedir.

 


Erken emekli olmak isteyenler dikkat 3 ayrı yol var

Emekli olabilmek için yaş, yıl ve prim gününün tamamlanması gerekiyor.

Başbakan Yardımcısı Şimşek açıkladı Atatürk'ün portresi medeni paralardan çıkartılıyor mu

Başbakan Yardımcısı Şimşek, "Atatürk'ün portresi medeni paralardan çıkartılıyor" iddialarını yalanlayarak, "Hiçbir şekilde ülkemizin kurtarıcısı, kurucusu ve hepimiz için büyük lider olan Atatürk'ün portresinin madeni paralardan çıkarılması asla ve asla söz konusu değildir, olmayacaktır. Hatıra paralara sınırlı bir istisnadır." dedi.

Euro ve Dolar güne nasıl başladı 22 Şubat 2017

Dolar ve Euro'da son durum ne, dolar ve euro kaç TL'den işlem görüyor, ayrıntılar haberimizde