Ana Sayfa | EKONOMİ

İngiliz ve Rus askerleri Türk botlarını giyiyor

İNGİLİZ VE RUS ORDULARINI GİYDİREN TÜRK ŞİRKETİ

Türkiye’nin dünyaca ünlü askeri bot üreticisi YDS-Goliath Yönetim Kurulu Başkanı A. Vedat Yakupoğlu Avrupa'ya konuştu. Yakupoğlu, ‘’İngiliz ve Rus askerleri bizim botlarımızı giyiyor’’ dedi.

Düven/Londra-İngiltere’nin başkenti Londra’daki ‘Uluslararası Savunma Sistem ve Donanımları Fuarı’na katılan Türkiye’nin dünyaca ünlü askeri bot üreticisi YDS-Goliath Yönetim Kurulu Başkanı A. Vedat Yakupoğlu A Haber’e konuştu. Yakupoğlu, ‘’İngiliz ve Rus askerleri bizim botlarımızı giyiyor’’ dedi.

 

İngiliz ordusu ve polisi için bot ve ayakkabı ürettiklerini söyleyen Yakupoğlu, ‘‘Yaklaşık 10 yıldan beri fuardayız. 15 yıldan beri şirketimiz var. İngiliz çalışanlarımız var. 5 yıldır da sürekli İngiliz ordusu ve polisinin ürünlerini üretiyoruz’’ dedi.

 

Yakupoğlu, İngiltere’yi neden tercih ettiklerine şöyle açıklık getirdi:

 

‘‘Biz eskiden ihracat yaptığımız firmayı satın aldık; bir bankanın kuruluşuydu. Ondan sonra bir İngiliz gibi kendi ülkemizin markasını ve kendimizi geliştirmek amacıyla gönül vererek kafa yorduk. Allah’a şükür bundan sonra da burada iş yapmaya devam edeceğiz. İngiliz ordusuyla sözleşmelerimiz sürekli devam edecek.’’

 

SEKTÖRÜN EN BÜYÜK İHRACATÇISIYIZ

 

Sektörün en büyük ihracatçısı olduklarının altını çizen Yakupoğlu, ‘‘İhracat konusunda Türkiye ortalamasına baktığımız zaman ‘Platin Ödül’ sahibiyiz. Sektördeki en büyük ihracatçıyız. Yıllık 100 milyon dolar ciromuz var, yaklaşık 40 milyon dolarlıkta ihracatımız var. Bunun büyük bir kısmı İngiltere. İngiltere’de yerleşik firma olduğumuz için biraz daha kolay diğer yerlere göre’’ diye ifade etti.

 

TÜRKİYE’YLE HER ZAMAN UĞRAŞACAKLAR AMA BİR YOLUMUZA DEVAM ETMELİYİZ

 

‘‘Türkiye ekonomisini nasıl değerlendiriyorsunuz’’ surusunu Yakupoğlu, ‘‘Herşey bize bağlı. Duygularımız, düşüncelerimiz iş yapmaya yönelik…Her zaman pozitif ise her zaman işler iyi olacaktır. Türkiye jeopolitik, jeostratejik olarak çok kritik bir noktada. Dünya’nın en kritik toprakları. Burada her zaman birileri bizlerle uğraşacak. Biz de asla moralimizi bozmadan yolumuza devam edeceğiz. Türkiye kolay bir yer değil…Türkiye’de ekonomik, siyasi ve terörle ilgili her zaman birileri bizi rahatsız edecektir. Alışık olmamız lazım. Bunu bilerek yolumuza devam etmemiz lazım. Hiç bir zaman tehditlerden korkmuyoruz, ülkemiz için her zaman bir gelecek var. Her zaman pozitif olarak bakarsak, herşeyi elde edebileceğimizden herkes emin olabilir’’ diye cevaplandırdı.

 

RUSYA’DA DÜNYA’NIN EN BÜYÜK İHALESİNİ KAZANDIK 

 

İngiltere’nin ardından Rusya’ya da ihracat yapmaya başladıklarını ve Rusya’da alanında dünyanın en büyük ihalesini kazandıkalrını belirten Yakupoğlu, sözlerini şöyle noktaladı:

 

 ‘‘Rus ordusunun geçtiğimiz yıl yaklaşık 700 bin çift eksi 40 derecelik, dünyanın en zor üretimlerinden birini yaptık. Tabi Rusya’daki başarımızın en büyük nedeni, çok başarılı inşaat şirketleri var Rusya’da. Ve Türkiye’nin marka olması ve Türkiye’nin imajını inanılmaz derecede büyütmüş şirketler var. Tabi onların itibarından çok faydalandık. Kolay bir iş değildi ama dünyanın en büyük ihalesiydi. Yaklaşık 100 milyon dolarlık bir işti. Ülkemiz adına mutlu olmamız gereken bir şey. Şirketler kendileri için üretim yapacak ama yüzde elli de ülkeleri içi var olmalı. Ülkeleri için de çalışmaları gerekiyor.’’

 

 


Dolar yükselişte dolar ve euro fiyatlarında son durum 29 Mart 2017

Bugün ABD'de Halkbank yöneticisinin yakalanarak hakim karşısına çıkarılmasının ardından dolar ve euro yükselişe geçti

Altın fiyatlarında son durum 29 Mart 2017

Doların artmasıyla altın fiyatlarının da fiyatları değer kazandı. Buna göre, altının gram fiyatı 147,2'den, çeyrek altın ise 241 liradan satışa sunuldu

İşte Sefaköy Halkalı Başakşehir hattına yapılacak havaray ihalesini kazanan firma

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı 1,29 milyonluk Sefaköy Halkalı Başakşehir hattına yapılacak havaray ihalesini Alarko Holding'e bağlı Alsim'in kazandığı açıklandı