Ana Sayfa | EKONOMİ

Türk Muhasebeciler Birliği İngiltere vergi araştırması

TURK_MUHASEBECILER_BIRLIGI_londra

Türk Muhasebeciler Birliği'nin Avrupa Gazetesi'ne bir açıklama gönderdi. Açıklamada, 'Türk Muhasebeciler Birliği'nin amacı İngiltere'de Türkçe konuşan muhasebecileri bir araya getirmekte, teknik konularda kendilerini güncel tutmakta ve bağlı oldukları kurumlarının istediği gerekli senelik bilgi güncellemelerinde yardimcı olmaktir' denildi.

Avrupa-Londra-Türk Muhasebeciler Birliği'nin Avrupa Gazetesi'ne bir açıklama gönderdi. Açıklamada, 'Türk Muhasebeciler Birliği'nin amacı İngiltere'de Türkçe konuşan muhasebecileri bir araya getirmekte, teknik konularda kendilerini güncel tutmakta ve bağlı oldukları kurumlarının istediği gerekli senelik bilgi güncellemelerinde yardimcı olmaktir' denildi. Açıklama şöyle. "Türk Muhasebeciler Birligi, vermis oldugu destek ve servisten oturu Turkiye Is Bankasina sonsuz tesekkurler sunuyor. 23.09.2015 tarihinde, Londra'da Turkiye Is Bankasinda gerceklesmis olan ilk seminerimize konusmaci olarak katilan eski vergi dairesinde calismis olan Gary Brother'a tesekkurlerimizi sunariz.  Brother, biz, turkce konusan muhasebecilere, Vergi Arastirmasi sirasinda vergi dairesi ile nasil bir iletisim ve iliski kurmamiz konusunda faydali bilgiler sundu."

Sunulan bilgilerin ozeti: 

* Vergi arastirmasi Muhasebeciler bu konuda oldukca dikkatli ve titiz davraniyorlardir fakat musterilerine ve onlarin cevrelerinede konu ile ilgili hic bir bilgiyi en yakinlari ile bile paylasilmamasi ilerde cikabilecek sorunlari engeller. 

* Her zaman dogruyu soylemek , yari dogru,  ihtimaller, dolayli dolambaci yollara basvuru yapmak sadece durumu kotulestir. ellerinde cok buyuk bir bilgi deposu olan HMRC bu bilgileride anlamlastirmak icin cok yogun calismalar yurutmekte ve bunun icin cok yuksek paralar harcamakta.  

* Vergi arastirmasi oldugunda HMRC nin elinde bulunan bilgiler inanilmaz derecede ve pek cok yerden toplanmakta dolayisyla sorduklari sorularin pek cogunun cevabini zaten bilmekte. eger yanlis bir bilgi veriseniz bu sizin icin cok kotu olacaktir cunki guvenirlirliginiz ve inanirliginiz kaybetmis olacaksiniz. 

* Yanlis yaptiginiz yada hata oldugunu fark ettiginizde erken odeme yapmak size penaltilerde indirim yolunu acabilir 

* Evraklarim yandi, calindi vs gibi cevaplar sadece HMRC nin eksik bilgileri kendi rakamlariyla dodurmasina sebeb olur ve evraklariniz yoksa bu rakamlari in aksini kanitlamak zorlasir. 

* Eger HMRC herhangi bir yerde yanlis gormusse buyuk ihtimal tekrar gelip incelemerde bulunacaktir. Gecmisden ders alip duzeltmeleri yapmak gerekiyor ki ilerde yeni bir hatadan dolayi cok daha sert bir cezayla karsilanmasin. 

* Unutmayin ki HMRC  cok genis bir  guce ve yetkiye sahip onlarla sert bir tutum icine girmek sadece zarar verir. Muhasebecilerin yeterli teknik  donanimda olmasi , HMRC in yetki ve sinirlarini iyi bilmesi  her zaman musterilerin yararina olacaktir.  

Bir sonraki Seminerimiz  10/12/2015 de  ve uzman bir konusmaci KDV arastirmari uzerine bizleri bilgilendirecek. Seminerimiz butun muhasebecire ve ilgilenlere acik olup ucretsizdir.  Ilgi her gecen gun cogaldigindan ve sadece belli sayida katilimci alabilgimizden yerlerin onceden aranip ayrtilmasi gerekmektedir.  Bir sonraki seminerimiz 10.12.2015 tarihinde gerceklesecetir. KDV arastirmalari uzerinde uzamn bir konusmacimiz olacaktir. Seminerimiz butun muhsebecilere ve ilgilenlere ucretsizdir. Artan ilgiden ve sayili katilimci alabildigimizden, katilmak isteyenler onceden arayip yer ayirtmalari gerekmektedir.  ayrıntılı bilgi için: Davud Esat: 07977 873 197        Serap Yildirim: 0772 650 5725 E:serap@globalaccountancy.co.uk

 

Uçuşlarına ara veriyor Borajet 400 çalışanını işten çıkaracak

Uçuşlarına maddi koşullar nedeniyle ara vereceğini duyuran Borajet, küçülmeye gidiyor

Bakanlığa şikayet yağıyor Taksimetrelerin mühürleri geçersiz olduğu tespit edildi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul'daki taksilerin fiyat ayarlarını yapan firmada araştırmalar yaparak taksimetrelerin mühürsüz olduğunu açıkladı

Borsa İstanbul tüm zamanların en yüksek kapanış rekorunu kırdı

Yeni haftanın ilk işlem gününde en yüksek kapanış rekorunu kıran BIST 100, işlem hacmini 5 milyar liraya yaklaştırdı