Ana Sayfa | EKONOMİ

Pegasus’un Türkiye uçuşlarının fiyatları £49,99’dan başlıyor

Pegasus

Türkiye’nin öncü düşük maliyetli havayolu Pegasus, Londra’nın Gatwick ve Stansted havalimanlarından İstanbul Sabiha Gökçen’e ve İzmir’e haftada toplam 23 karşılıklı uçuş düzenliyor.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-Londra Gatwick ve Stansted çıkışlı misafirlerine İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden dış hat bağlantı imkanı veren Pegasus’un, İngiltere ile Türkiye arasındaki uçuşları £49.99’dan başlayan fiyatlarla flypgs.com adresinde satılıyor.

 

Pegasus’un Gatwick-İstanbul Sabiha Gökçen uçuşları haftada 6, Stansted-İstanbul Sabiha Gökçen uçuşları günde iki kez olmak üzere haftada 14 ve Stansted-İzmir uçuşları ise haftada 3 kez düzenleniyor. Londra Stansted’ten uçan misafirler, Pegasus’un Türkiye içindeki 29, yurt dışında ise Kıbrıs, Hurgada, Şarm El-Şeyh, Tel Aviv, Moskova başta olmak üzere 30 ülkedeki 59 uçuş noktasına bağlantılı olarak uçabiliyor.  Londra Gatwick’ten uçan misafirler ise Türkiye içindeki 21, yurt dışında ise 15 uçuş noktasına bağlantılı olarak uçabiliyor.

 

2016 yaz tatillerini şimdiden planlayan misafirler ise Pegasus’un 2016 yaz tarifesi ile İstanbul’a İngiltere’den £49.99 başlayan fiyatlarla erişebilir.

 

Pegasus ile seyahat deneyiminizi ihtiyacınız ek ürün ve hizmetlerle kişiselleştirin 

 

Pegasus, iş ortaklıklarıyla birlikte misafirlerine seyahatlerinin başlangıcından sonuna kadar kolaylık sağlayan hizmetler sunuyor. Park Cloud işbirliğiyle sunulan Online Otopark hizmeti ile misafirler parking.flypgs.com adresinden 30’dan fazla ülkede havalimanları ve yakın çevresinde bulunan otoparkları inceleyerek yerlerini önceden ayırabiliyor. 174 ülkede faaliyet gösteren araç kiralama platformu CarTrawler ile gerçekleştirdiği işbirliğiyle ise 1000’den fazla araç kiralama markasının filo alternatiflerini cars.flypgs.com sayfasından seçmek mümkün. 

 

Pegasus, flypgs.com’da yer alan uygulamaları aracılığıyla da misafirlerin seyahatlerini renklendiriyor. Misafirler, Etkinlik Takvimi ve Şehir Rehberi uygulamalarından gitmek istedikleri şehirlerde gerçekleştirebilecekleri birbirinden keyifli aktiviteleri inceleyebilir. “Nereye gitsem” diyen misafirler ise "Uçur Beni Pegasus” uygulamasıyla seyahatleri için ayırdıkları bütçeye, seyahat edecekleri tarihe ve seyahat türüne uygun pek çok şehir alternatifini bulabilir.  

 

Pegasus’ta herkese uygun bir paket seçeneği var

 

Misafirler, Pegasus’un 2014 yılından bu yana sunduğu “Akıllı Uçuş Paketleri” ile seyahatlerini kendilerine en uygun paket seçeneğini seçerek planlayabilir. Pegasus’un paket seçeneklerinden Süper Eko Paketi tercih edenler yalnızca kabin bagajı ile en uygun bilet fiyatlarıyla uçma imkanı bulurken, Eko Paket ile uçanlar yurt içinde 15 kg, yurt dışında 20 kg bagaj hakkına sahip olabilir. 

 

Avantaj Paket’i seçenler 20 kg bagaj, koltuk seçimi, sandviç ve içecek hizmetlerini bir arada ve %50 indirimli satın alırken; Ekstra Paket’i tercih edenler bu hizmetlere ek olarak bilet değiştirme/iptal etme hakkı ile sıcak yemek ve koltuk seçme (exit dahil) hakkı ile uçuşlarını daha konforlu hale getirebilirler. 

 

Misafirler, Pegasus’un Pre-Order (uçuş öncesi satış) sistemiyle ise ravioliden karidese, ödüllü ızgara dana fileden suşiye uzanan 20’den fazla yemek çeşidi arasından dilediğini uçuşlarından en az 24 saat öncesine kadar flypgs.com’dan sipariş ederek gökyüzünde lezzet dolu bir seyahat deneyimi yaşayabilir. 

Altın son 4 haftanın en düşük seviyesinde

Altın fiyatları son dönemlerde yüzde 0,7 değer kaybetti

Merkez Bankası kritik faiz krarını açıkladı

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun kritik faiz kararına göre politika faizinde değişikliğe gitmediği görüldü

Merkez Bankası kararını açıkladı Dolar ve euro düşüşe geçti

Merkez Bankası'nın kritik faiz kararının ardından dolar 3,59'dan 3,56 seviyelerine geriledi