Ana Sayfa | EKONOMİ

İngiltere'de belediye evini ucuza satın alma hakkınızı kullanıyor musunuz

london_solicitors_cemal_turk_avukat

İngiltere'nin uzman avukatlık bürolarından London Solicitors Avukatlarından Cemal Türk belediye evini satın alma hakkı ile ilgili kapsamlı tavsiyelerde bulundu.Belediye evlerinde yaşayan kiracılar bu tür evleri satın alma hakkı programı yoluyla indirimli fiatlarla satın alma hakkına sahip olabilirler.

AVRUPA/LONDRA-Konut dernekleri kiracıları da eğer önceden belediye evi kiracısı olup daha sonra kiracılık hakları bir konut derneğine devredilmiş ise onlarda aynı haktan yararlanabilirler. Satın alma hakkınız varsa evinizi ya tek başınıza veya sizinle en az son 12 aydır birlikte birlikte yaşayan sayıları 3 kişiye kadar aile fertleriniz ile birlikte satın alabilirsiniz.Belediye evinizi satın alma hakkınız olması için bu tür bir evde kiracı olmanız ve en az 5 yıldır sosyal konut kiracısı olmanız gerekmektedir. Bu 5 yıl bir kere de olmak zorunda değildir ve bu zaman süreci aşağıdaki kategorilerde değişik zamanlarda doldurulmuş olabilir:

 

 

Belediye evi kiracısı

Konut derneği evi kiracısı

Silahlı kuvvetler kiracısı

5 yıldır NHS gibi kamu kuruluşu kiracısı

 

 

Fakat dikkat edilmesi gereken hususlarda vardır örneğin aşağıdaki durumlar söz konusu olduğunda belediye evini satın alma hakkınız olmayabilir:

 

Eğer eviniz yaşadığınız tek ev veya asıl ikamet ettiğiniz ev değilse

Eviniz müstakil değilse (örneğin mutfak veya banyoyu paylaşıyorsanız)

İflas ettiyseniz veya iflas tehditi altındaysanız veya başka ciddi maddi problemler içindeyseniz

Eviniz özel ihtiyaçları olan kişiler için inşa edilmişse.

 

 

Eğer eski ev sahiniz belediye olup onu siz içinde yaşarken şu anki ev sahibiniz olan başka bir kişiye satmış ise (konut derneği gibi), bu durumda da evinizi satın alma hakkına sahip olabilirsiniz.Belediye evleri kiracıları Londra da ve İngiltere nin diğer bölgelerinde yaşadıkları evi satın alırken en fazla £102,700 en az £75,000 e kadar indirim alabilirler. Fakat bu tür bir evi alırken mortgage alabilme ve bu evlerin tamir masraflarını kimin ödeyeceğini öğrenme görevi size aitdir.  

 

 

Başvuru işlemleri için London Solicitors a başvurabilirsiniz. Başvuru yapıldıktan sonra ev sahibiniz size 4 hafta içinde olumlu veya olumsuz cevap vermek zorundadır (eğer 5 yıldan az süredir ev sahibiniz işler bu süre 8 hafta dır). Eğer ev sahinizin cevabı olumsuz ise  bunun nedenini açıklamak zorundadır. Eğer ev sahibinizin cevabı olumlu ise size eğer mülkiyet hakkıyla satın alıyorsanız 8 hafta içinde, veya kira hakkıyla satın alıyorsanız 12 hafta içinde bir teklif göndereceklerdir.

 

London Solicitors Avukatları Cemal Türk ve Omer Kahraman bu konularda sorusu olan vatandaşlarımızın kendilerine London Solicitors Avukatlık firmasında 0208 808 1285 no’lu telefondan veya cemal@thelondonsolicitors.co.uk e-postası üzerinden ulaşabileceklerini belirtti. 

Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ 

 


Dolardaki son durum ne, 20 Ekim 2016

Serbest piyasada dolar 3,0680 liradan, euro ise 3,3650 liradan güne başladı

2016 yılı Temmuz ayı işsizlik rakamları açıklandı

2016 yılı Temmuz dönemine ait işsizlik rakamları açıklandı

Çok sert geçecek, Avrupa Birliği İngiltere arası sert Brexit endişesi

Brexit'ten geri dönüş yok. Birleşik Krallık ülkelerinden Avrupa Birliği üyesi İngiltere’de 'sert Brexit' endişesi artıyor. İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkışının alternatif bir anlaşma sağlanmadan hızlı bir şekilde gerçekleşmesi ihtimali İngiliz ekonomisi üzerindeki belirsizlikleri artırıyor