Ana Sayfa | EKONOMİ

Londra Destinasyon Olympia Fuarında Türkiye tanıtılacak

Londra_Destinasyon_Fuar__Olympia_turizm_fuar_

Birleşik Krallığın en büyük ve uzun süredir devam eden Londra Destinasyon Fuarına Olympia Fuar alanında E10 stand numarası ile katılmakta. 57.00 m²’lik Turkiye standına, Türkiye'nin eşsiz güzelliklerine ait bilgi ve broşürleri almak ve yüz yüze sorularınızı gidermek için Türkiye standı sizleri bekliyor.

Londra (5 Şubat  2016) ---Kültür ve Turizm Bakanlığının 4-7 Şubat 2016 tarihleri arasında  gerçekleştirilen Birleşik Krallığın en büyük ve uzun süredir devam eden Londra Destinasyon Fuarına Olympia Fuar alanında E10 stand numarası ile katılmaktadır. Londra Kültür ve Turizm Tanıtma Müşavirliği'nden gönderilen bilgilere göre, 57.00 m²’lik Turkiye standına,  Türkiye nin eşsiz güzelliklerine ait bilgi ve broşurleri almak ve yüz yüze sorularınızı cevaplayacak. Londra Kültür ve Turizm Tanıtma Müşavirliği  Destinasyon Tüketici Tatil ve Seyahat Fuarı ile ilgili gönderdiği bilgiler şöyle: 

 

TÜRKİYE- HAYALİNİZDEKİ DESTİNASYONLARININ EVİ 

Türkiye, kültürel ve arkeloji sit alanları, lezzetli yemekleri, aktif spor alanları sunan ve sımsıcak havası ile muhteşem manzarası ve misafirperverliği olan bir ülkedir.  Antik dünyanın iki harikasına ev sahipliği yapan Türkiye’de 15 UNESCO Dünya Kültür Mirası alanı, 415 mavi bayraklı plaj, 22 mavi bayraklı marinası ve  endemik bitki çeşitliliği ile muhteşem unutulmaz anılar yaşamanızı vaad etmektedir.

MEDENİYETLER ŞEHRİ İSTANBUL

En popüler hafta sonu destinasyon olarak bilinen, dünyada iki kıta üzerine kurulu nadir şehirlerinden biri olan ve Türkiye’nin kültür başkenti olarak bilinen İstanbul’da ise, zengin tarihi ve kültürel zenginlikleri,  Aya Sofya, Süleymaniye Camii, Dolmabahçe ve Topkapı Sarayı ile eşsiz müzeler ziyaret edilebilir. İstanbul’dan en gözde mavi deniz suyu üzerinde Boğaz turu yapmadan ve taze balık ekmek lezzetini tatmadan gelmemeyi tavsiye ediyoruz.

2016 TÜRKİYE STANDI KATILIMCILARI 

Türkiye, Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği standında; Eco Turkey, Secret Turkey, Blue Cruise tur operatörleri, Patara Kültür & Turizm Tanıtma Derneği ile Türk Hava Yolları yer almaktadır. 

ANTALYA EXPO 2016. 

Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya, Nisan-Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecektir. Felsefesi “Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya” olan EXPO 2016 Antalya’nın teması ‘Çiçek ve Çocuk’, sloganı ise “Geleceği Yeşertmek'tir. Tarih, Biyo-çeşitlilik, Sürdürülebilirlik ve Yeşil Şehirler EXPO 2016 Antalya’nın alt temalarını oluşturuyor. 

Ulusal ve uluslararası kongrelerin, panellerin, toplantıların ve seminerlerin organize edileceği EXPO 2016 Antalya’da kültürel ve sanatsal etkinlikler de ziyaretçilerle buluşacaktır. 6 ay boyunca açık kalacak olan EXPO’ya bugüne kadar EXPO’lara yapılan en yüksek uluslararası katılım ve yerli-yabancı 8 milyon ziyaret hedefleniyor.

 

EXPO 2016 Antalya, Aksu’da 1121 dekarlık alanda gerçekleşecektir. EXPO 2016 Antalya’da tüm dünya için yepyeni bir gelecek yeşerecek. Çiçeklerin güzel kokusu, çocukların cıvıl cıvıl sesi daha yeşil bir dünya umuduyla Antalya’dan yükselecek.

BEDEVA TATİL KAMPANYASI; Fuar sırasında ayrıca Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği standında ödül çekilişi yapılacak ve 4 kişilik bir aile 5 yıldızlı bir otelde Antalya’da bir haftalık tatil kazanma şansına sahip olucaktır.  Çekiliş için bilgilerinizi Standımızda IPAD sisteme giriş yapmanız yeterli olucaktır. 

Herhangi bir bilgiye ihtiyaç bulunmanız halinde, aşağıdaki iletişim bilgisinde yer alan elektronik posta veya telefon umarası ile irtibata geçebilirsiniz. 

pr@gototurkey.co.uk

Email: info@gototurkey.co.uk 

Telephone: +44 0207 839 7778

Visit us at: 

www.gototurkey.co.uk  

Londra Kültür Tanıtma Müşavirliği Birleşik Krallık, İrlanda ve Güney Afrika’da Türk kültür ve turizminin tanıtımını yapmaktadır.

 

Londra Destination Fuarı İngiltere’nin turizm alanındaki en büyük tüketici fuarlardır. Basın Sponsoru The Times gazetesi tarafından desteklenmektedir. Bu yıl 22. yılını kutlamakta olup, 50 binden turizm, karavan turizmi ve herşey dahil meraklısı turisti çekmektedir. 

 

Doğalgaz faturasını ödemeyenler için yeni düzenleme

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu faturaları ödemeyen müşterileri için yeni düzenleme getirdi

300 liraya satılan eriğin kilo fiyatı 10 liraya düştü

Mersin'in Silifke ilçesinde 300 liradan satılan eriğin kilo fiyatı 10 liraya kadar geriledi

Referandum bitti Borsa'da en yüksek ikinci kapanışı

Borsa İstanbul referandumun ardından en yüksek ikinci kapanışı gerçekleştirdi