Ana Sayfa | EKONOMİ

Jaquet Droz, Çin yılına ithafen 4 özel edisyon üretti

CHOPARD

Markanın atölyelerinde gerçekleştirilen modelin kadranında çok özel tasarımlar gerçekleştirilmiş. Zanaatkar saat ustalarının bu özel yıl için yaptığı uygulamalar çok daha özenli ve farklı olmuş.

JAQUET DROZ , MONKEY YEAR

Jaquet Droz, Çin yılına ithafen 4 özel edisyon üretti. Markanın atölyelerinde gerçekleştirilen modelin kadranında çok özel tasarımlar gerçekleştirilmiş. Zanaatkar saat ustalarının bu özel yıl için yaptığı uygulamalar çok daha özenli ve farklı olmuş. 

İlk model olan Petite Heure Minute Monkey ‘in kadranının alt kısmında bir dal üzerine yerleştirilmiş maymun şeftaliye uzanmaya çalışıyor. 35 mm çapındaki kadranı kırmızı altın kasasının bezeli pırlantalar çevrelenmiş ve 39 mm.lik kesme pırlanta işlenmiş sade bezelli modeli bulunuyor.

İkinci model olan Petite Heure Minute Relief Monkey modelindeki maymun altın oyma metodu ile yapılarak adeta minik bir heykel elde edilmiş. Siyah lake kadrana sahip. Üzerindeki sedef yapraklar ile güzel bir kontraslık yakalanmış. Kırmızı altın bezel veya üzeri pırlantalı gri altın modeli olarak iki ayrı opsiyonda sunulmuş.

Her iki modelde 68 saat güç rezervine sahip ve markanın meraklılarına özel 28’er adet üretildi. 

PANERAI LUMINOR 1950 SEALAND 3 DAYS AUTOMATIC ACCIAIO

Ünlü İtalyan markası Panerai, 8 Şubat’ta geçilen Çin Maymun Yılı’na Luminor 1950 Sealand 3 days Automatic Acciaio ile saygısını iletiyor. Marka, akıl, mantık, iyimserlik yılı için model seçerken ilk kapaklı kasaya sahip hunter model ile saat dünyasında farklılıklar yaratan Panerai Sealand’i seçti. Kapağında yer alan el oyması maymun ile  koleksiyonerler için ideal bir model. Kapak  kadranın 12 konumundan rahatlıkla açılıyor. Eşsiz kapağın ardında ise kristal ve gri kadran ile karekteristik bir Panerai modeline ulaşılıyor. 9 konumunda saniye ve 3 konumunda tarih göstergeleri yer alıyor.

44 mm Luminor 1950 kasa, paslanmaz çelikten üretilmiş. 100 metre su basıncına dayanma özelliği bulunuyor. 

P.9000 kalibre, otomatik mekanizma ile hayat bulan modelin diğer özellikleri ise  çift yönlü kurulan rotor, 28,800 bph hız ve 3 gün güç rezervi olması. 

Günay DEMİRBAĞ

 


Cumhurbaşkanı Erdoğan Söz verip yerine getirmeyenleri ifşa edeceğim

Gaziantep'teki toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, istihdam sözü verip tutmayanı Tüm Türkiye'ye ifşa edeceğini söyledi.

Emekliler dikkat bankalar size vereceğinden fazlasını istiyor

Emekliler uzun süredir bekledikleri promosyonları almak için gün sayarken, özel bankaların istedikleri sorun yarattı.

Türkiye'de her sene 3 milyar dolar çöpe atılıyor işte nedeni

Cantek Bilim, Kültür ve Eğitim Vakfı, Türkiye'deki elma üretimiyle ilgili bir kitap ve belgesel hazırladı. Bu belgelere dayanarak, yılda 500 bin elma yani 3 milyar dolar para yanlış depolamadan dolayı havaya gidiyor.