Ana Sayfa | EKONOMİ

Türk Girişimciler Kurultayı Dünya Türk İş Konseyi İstanbul'da

Dünya Türk Girişimciler Kurultayı

Dünya Türk Girişimciler Kurultayı Başlıyor . Dünya Türk İş Konseyi’nin en önemli faaliyetlerinden biri olan kurultay, bu yıl 26 ve 27 Mart 2016 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve DEİK ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Dünya Türk Girişimciler Kurultayı Başlıyor Dünya Türk İş Konseyi (DTİK)’in en önemli faaliyetlerinden biri olan Kurultay, bu yıl 26-27 Mart 2016 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve DEİK ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. DEİK 26-27 Mart 2016 tarihlerinde İstanbul’da Dünya Türk İş Konseyi (DTİK) Kurultayını gerçekleştiriyor. Bu kurultayda dünyanın hemen her tarafında çalışan, iş sahibi olan, bulundukları ülkelere hizmet veren Türk kökenli müteşebbislerimiz DEİK çatısı altında bir araya gelecekler. 

 

 

DTİK İngiltere Başkanı Uğur YILMAZ ise şu şekilde konuştu: 

Değerli Arkadaşlar,  26-27 Mart tarihlerinde İstanbul'da Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenecek olan ve çok sayıda bakanın direk katılımı ve dünyanın dört bir yanından 2.000'e yakın işadamının iştirak edeceği DEIK/DTIK Genel Kurulu gerçekleşecektir. İş dünyasının en prestijli kurumlarından biri olan DEIK ve ona bağlı DTIK özellikle yurtdışında çalışmalarını yürüten İşadamlarımız için bulundukları ülkeler ve Türkiye arasında köprü görevi gören kuruluşlardır.  Böylesine önemli bir buluşmada Londra'da çalışmalarını yürüten işadamı arkadaşlarımız ile birlikte bu kurultaya katılım göstermek istiyoruz.  Bunun için katılımcı arkadaşlarımızın www.dtik.org.tr adresinden "Üye Başvuru Formu" doldurması gerekmektedir. Bu bölümde şirketleri adına üyelik başvurusu yapan kişiler $100 ödeme yapıp DTIK üyesi olabileceklerdir. DTIK üyesi olan kıymetli işadamı arkadaşlarımız Istanbul'da gerçekleştirilecek genel kurula katılım göstermek istiyorsa www.dtikkurultay2016.org sitesinden 23 Mart akşam 17.00'ye kadar katılım üyeliklerini gerçekleştirebilirler. Bu işlem için herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. İşlemler sırasında detaylı olarak öğrenmek istediğiniz konular veya sıkıntı yaşadığınız noktalarda tbal@deik.org.tr mail adresi ile irtibata geçebilirsiniz. "

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla onurlandıracağı Dünya Türk Girişimciler Kurultayı’nın ilk günü 26 Mart 2016 Cumartesi günü, Bakanlar Kurulu’nun değerli üyelerinin katılımıyla gerçekleşecek ‘Bakanlar Oturumu’, ‘Profesyoneller Oturumu’ ve ‘Diaspora ve Lobicilik Oturumu’ düzenlenecek Yurtdışında yerleşik Türk Girişimcilerimizin karşılaştığı sorunlar, uzmanlar, akademisyenler ve tecrübeli girişimcilerle tartışılacak ve soru-cevap şeklinde paneller gerçekleştirilecek. Bahse konu Kurultayın ikinci günü 27 Mart 2016 Pazar ise Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla şereflendireceği DTİK Genel Kurul akabinde gerçekleştirilecek ikili iş görüşmeleri sayesinde katılımcıların işbirlikleri ve ortaklıklar kurmasına zemin oluşturulacaktır.

Kurultaya katılım son başvuru tarihi 21 Mart 2016’dır.

Kayıt formu için tıklayınız : http://www.dtikkurultay2016.org/

Katılımcıların konaklamaları Ekonomi Bakanlığı tarafından karşılanacaktır.  

 

Aday başvuruları için:  tbal@deik.org.tr  (cc kısmına Londra Ticaret Müşavirliği: londra@ekonomi.gov.tr ve DTİK İngiltere Temsilcisi Uğur Yılmaz: ugur.yilmaz@intechcentre.com eklenerek) (Aday başvuru formunu en geç 11 Mart 2016 tarihine kadar göndermeniz gerekiyor

 

 

SON DAKİKA HABERLER İÇİN AVRUPA GAZETESİ FACEBOOK SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

 

SON DAKİKA HABERLER İÇİN AVRUPA GAZETESİ TWITTER SAYFASINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Çalışanlar tazminatlarını yakmadan nasıl istifa edebilir

Kıdem tazminatı fonuyla çalışanlar tazminatlarını alarak istifa etme hakkına sahip olacak

BIST 100 bir rekor daha kırdı

Borsa İstanbul dünkü rekorunun ardından bugünde bir rekora daha imza attı

Dolar ve Euro fiyatlarında son durum 25 Nisan 2017

Referandumdan sonra düşüşe geçen dolar ve euro, Fransa'daki seçimlerin ardından düşüşünü sürdürüyor