Ana Sayfa | EKONOMİ

İngiltere Başbakan Adayı Jeremy Corbyn ile Vejetaryen Sohbet

jeremy corbyn british kebab

Jeremy Corbyn, İngiltere ekonomisine ve istihdama en büyük katkıyı sağlayan endüstrilerden olan yemek sektörünü ve bunun bir parçası olan, restaurantlardan take-away’lere çeşitlenen kebap işletmelerini oldukça önemsiyor. Jeremy Corbyn, British Kebab Awards Töreni’ne katıldı.

Ceren Günel (AVA) Londra-British Kebab Awards Töreni 23 Mart 2016, Çarşamba akşamı gerçekleştirildi. Törene İngiltere Başbakan adayı Jeremy Corbyn de katıldı. Törende bir vejetaryen olarak bulunmak benim için yeterince ilginç bir durumken, beni bu konuda yalnız bırakmayacak olan ismin İngiltere İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn olması ve kendisiyle vejetaryenlik üzerine sohbet etme imkanı bulmam kesinlikle hayatımdaki unutulmaz anılarımdan birisi oldu.

 

 

Jeremy Corbyn’nin vejetaryen olduğunu öğrendiğim ilk anda yaşadığım heyecanın aynısını kendisiyle konuşurken de tekrar yaşadım ve ağzımdan dökülen ilk kelimeler şu şekilde oldu: “Sadece sizinle tanıştığım için değil, sizin gibi vejetaryen bir parti liderinin varlığı sebebiyle içim içime sığmıyor. Kaç tane vejetaryen politikacı var ki?”

 

İngiltere Başbakan Adayı Jeremy Corbyn ile Vejetaryen Sohbetin videosunu izle 

 

 

Mütevaziliğiyle ve güleryüzüyle söylediklerimi dinleyen Corbyn, İşçi Partisi Lideri olarak vejetaryen kimliğiyle ön plana çıkan ilk kişi olduğunu dile getirdi. Ve bence bu çok önemli. Jeremy Corbyn’nin insan haklarını, özgürlükleri, eşitliği ve adaleti savunan duruşunun yanında bir de vejetaryen kimliğinin olduğunun altını mutlaka çizmemiz gerekiyor. Kendisine de dediğim gibi, İngiltere’de ve dünyada başka, bir sürü ve çok önemli sorun var, evet. Fakat vejetaryenlik diğer bütün sorunların da kalıcı tek çözümü olan “ortak yaşam” için atılan bir adımdır. Maalesef, Jeremy Corbyn’in vejetaryenliği üzerine yapılmış çok fazla sohbet yok. Kendisinin ve aslında hepimizin gündemleri başka önceliklerle dolduğu için bu da çok normal. Bu yüzden ayaküstü de olsa kendisiyle bu konuda konuşabilmiş olmam beni çok mutlu etti ama daha detaylı bir çalışmanın da takipçisi olacağımı umuyorum.

 

Peki Jeremy Corbyn’in British Kebab Awards Töreni’nde ne işi vardı? Jeremy Corbyn, İngiltere ekonomisine ve istihdama en büyük katkıyı sağlayan endüstrilerden olan yemek sektörünü ve bunun bir parçası olan, restaurantlardan take-away’lere çeşitlenen kebap işletmelerini oldukça önemsiyor. Doğrusu ben de kendisinin kapsayıcı olan bu anlayışını önemsiyorum. Neticede o akşam orada bulunup yüzlerce gıda işletmecisinin önünde vejetaryen duruşunu vurgulaması insanların epey ilgisini çekti. Bunu da son derece esprili bir dille yaptı: “Kebapçıların vejetaryen müşterisi olarak umuyorum burada hoş karşılanıyorumdur! Ne zaman bir kebapçıya gitsem iyi bir falafelin lezzetine doyamıyorum.”

 

Vejetaryen Jeremy Corbyn’i ödül vermek üzere çağıran British Kebab Awards, umuyorum “Best Vegetarian Menu” kategorisini de önümüzdeki yıllarda bu son derece çekişmeli ve dikkat çekici yarışa dahil eder.


Bu paranın eşi benzeri yapılamıyor işte İngiltere'nin en dayanıklı madeni parası

İngiltere taklit edilmesi imkansız 12 kenarlı bir madeni sterlini piyasaya sürdü

Dev online alışveriş sitesi Amazon'a satıldı

2 yıldır büyümeye devam eden internet alışveriş sitesi Souq.com Amazon ile anlaştı ve satışı tamamlandı

Bu haber milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor kullanılmayan yıllık izinler paraya dönüşecek

4857 sayılı İş Kanunu'na göre, yıllık iznini kullanmayan çalışanların yaşı ve çalışma süresine göre o günlerini paraya çevirebileceği öğrenildi