Ana Sayfa | EKONOMİ

TÜRK BANKASINA YILIN EN İYİ BANKASI ÖDÜLÜ

yilin_en_iyi_bankasi

Arnavutluk ve Kosova'da faaliyet gösteren Banka Kombetare Tregtare (BKT)'ye, "Arnavutluk'ta Yılın En İyi Bankası" ödülü verildi. BKT'nin üst üste beşinci kez kazandığı ödül, Euromoney dergisi tarafından 6 Temmuz'da Londra'da düzenlenen Mükemmellik Ödülleri töreninde, Bankanın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Usta'ya takdim edildi.

Uluslararası finans çevrelerinin etkili ve saygın yayınlarından Euromoney Dergisi tarafından  25 yıldır her ülkede finans sektörünün en iyilerinin ödülendirildiği “Euromoney Mükemmellik Ödülleri” (Euromoney Awards for Excellence) bu yıl da 6 Temmuz’da Londra’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

 

Londra’nın tarihi ve turistik mekanlarından Tower of London’da düzenlenen törende, Çalık Holding iştiraklerinden Arnavutluk ve Kosova'da faaliyet gösteren Banka Kombetare Tregtare (BKT)'ye, "Arnavutluk'ta Yılın En İyi Bankası" ödülü verildi.

 

"İstikrarlı büyüme, sürdürülebilir kârlılık,yenilikçi ürün ve hizmetler’’

 

BKT Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Usta ; BKT'nin, Arnavutluk'un en iyi bankası olduğunu bir kez daha kanıtladığını belirterek şunları söyledi: "İstikrarlı büyüme, sürdürülebilir kârlılık, yenilikçi ürün ve hizmetlerimizin bizi bu noktaya getirmesi gurur vericidir. Arnavutluk bankacılık sisteminde en önemli göstergeler olan aktif büyüklüğü, kârlılık, sermaye, mevduat, bireysel krediler gibi kalemlerde lider durumdayız ve bu başarıyı bölgedeki diğer ülkelere de yaymayı hedefliyoruz. Vizyonumuz doğrultusunda, Arnavutluk bankacılık sisteminde en büyük ve en iyi banka olmaya devam edeceğiz. Başarımızın anahtarı, Arnavutluk'u, insanlarını ve onların ihtiyaçlarını derin ve kapsamlı olarak anlamaktan geçiyor. BKT'yi Arnavutluk için çok değerli bir varlık olarak görmemiz, müşterilerimizin güvenini kazanmamızı, bu güven de sürekli büyümemizi ve başarılı olmamızı mümkün kılmaktadır. Tüm çalışanlarımıza göstermiş oldukları olağanüstü çabalarından ötürü teşekkür ederim."

 

BKT'nin üst üste beşinci kez aldığı "Arnavutluk'un En İyi Bankası" ödülü, Arnavutluk bankacılık sistemi içinde yenilikçi, güçlü ve lider Banka pozisyonunu bir kez daha teyit etti. 

 

Daha önce The Banker ve EMEA Finance tarafından da benzer ödüller verilen BKT, 2,6 milyar dolarlık aktif büyüklüğü ve 2 milyar dolarlık mevduatı ile Arnavutluk'un 90 yıllık en eski ticari bankası unvanına sahip. BKT, Arnavutluk'ta 63 ve Kosova'da 26 olmak üzere toplam 89 şube ile müşterilerine hizmet sunmayı sürdürüyor.

 

Euromoney Ödülleri

 

Dünyanın önde gelen en prestijli finans yayınlarından biri olan Euromoney, 20 yılı aşkın süredir küresel bankacılık sistemlerini ve varlık piyasalarını değerlendiriyor. 

 

OPEC toplantısında petrol üreticisi ülkeler üretimi kısma kararı aldı

OPEC üyesi olan ve olmayan ülkelerin petrol toplantısından karar çıktı. Petrol üreticisi 11 ülke üretimi kısma kararı verdiğini duyurdu.

Emekliye aralık ayında zam ocakta tazminat

Yeni yılla birlikte emeklilere zam müjdesi kapıda! Emeklilik için gün bekleyenlerin "Aralık ayında mı ayrılmak avantajlı yoksa ocak ayı mı beklenmeli?" sorusu kafasını karıştırıyor.

Dolardaki son durum 10 Aralık 2016

Son günlerde yükselişe geçen dolar dün 3,38’e seviyelerine inerken bugün yeniden 3,4883 seviyesinde işlem görüyor