Ana Sayfa | EKONOMİ

Turizme katkıları çok büyük ama İngiliz Polisi Türklere zorluk çıkarıyor

pedicab_bisiklet_taksi_londra

İngiltere’nin başkenti Londra’nın merkezinde çalışarak para kazanan Türk gençlerine İngiliz Polisi zorluk çıkarıyor. Pedicab Rickshaws veya Türkçe olarak Bisiklet taksi olarak bilinen sektörde çalışan Türk gençleri, resmi olarak İngiliz kanunları içinde faaliye gösteriyor. Ama İngiliz taksiciler sendikasının bastırmasıyla dönem dönem İngiliz polisi tarafından merkez Londra’ da çalışmaları engellenmeye çalışıyor.

AVRUPA AJANSI (AVA) LONDRA-ÖZEL HABER-İngiltere’nin başkenti Londra’nın merkezinde çalışarak para kazanan Türk gençlerine İngiliz Polisi zorluk çıkarıyor.  Pedicab Rickshaws  veya Türkçe olarak Bisiklet taksi olarak bilinen sektörde çalışan Türk gençleri, rsmi olarak İngiliz kanunları içinde faaliye gösteriyor. Ama İngiliz taksiciler sendikasının basturmasıyla dönem dönem İngiliz polisi tarafından merkez Londra’ da çalışmaları engellenmeye çalışıyor. Genelde Türk pedicab’çilerin Ankara Anlaşması ile hepsinin resmi şirketi var. Kanunlar dahilinde Londra’da çalışıyorlar. 

 

 

 

 

BBC haber yaptı İngiliz Polisi zorluk çıkardı

 

Geçen hafta Londra’nın ünlü sokaklarından Soho, Piccadily ve Oxford Street üzerinde çalışan Türk Bisiklet taksilere baskın yapan İngiliz Polisi, BBC çekim yaparken, Türk Bisiklet taksilere yollarda durmalarının yasak olduğu gibi  bahaneler üretti. Halbuki Bisiklet Taksilerin sahipleri İngiltere kaonunlarına göre resmi olarak şirket sahibi ve ticaret yapma hakları var. 

 

 

 

Belediye oyalıyor

 

Avrupa Gazetesi’ne konuşan Türk bisiklet Taksici gençlerden Selim Ulusoy, “Westminister Belediyesi bize düzenleme lisans konularında söz verdi. Ama oyalıyorlar. Taksicilerden çekiniyorlar ve üzerimize polisi salıyorlar. Polisin yapacağı birşey yok çünkü resmi ve kanuni çalışıyoruz. Polis bize çift sarı çizgilerde durmayın gibi uyarılar yaparak zorluk çıkarıyor” dedi. 

 

 

Türk bisiklet Taksici gençlerden Selim Ulusoy, Londra’da bulunan Hülya Avşar ile anı fotoğrafı çektirdi. Kızı Zehra'nın Londra'da eğitim almasıyla sürekli Londra'ya gelen Hülya Avşar, Londra sokaklarında sık sık görülüyor.

 

 

İngiltere Turizmine katkıları çok büyük

 

Avrupa Gazetesi’ne konuşan Türk bisiklet Taksici gençlerden Selim Ulusoy, şu açıklamaları yaptı: “Turistlere rehberlik yapıyoruz. Uzun bir süredir bu işi yapıyorum. Yaptığım işten çok memnunum.  Londra’yı tanıtıyoruz aslında. Misafirler genelde,  Piccadily’ye, Apple Store'a, Soho’ya, Oxford Street’e ve bunun gibi gezilip görülebilecek yerlere gitmek istiyorlar. Biz de müşterilerimizi taksiden daha pratik ve güvenilir bir şekilde trafiğin içinde yol alarak istedikleri yere götürüyoruz. Bu sırada çevre hakkında bilgiler de veriyoruz. Ücretsiz olarak turistleri bilgilendiriyoruz.  İngiliz polisi bize teşekkür edeceğine zorluk çıkarıyor“

 

 

 

Pedicab

 

Pedicab, diğer adıyla bisiklet taksiler. Benzin yok, gaz yok, mazot yok. Tamamen insan emeğiyle çalışan bir araç. Önde pedal çeviren bir kişi, arkada oturan iki müşteriyi cadde cadde, sokak sokak gezdirip bir yandan ulaşım imkanı sağlıyor, diğer yandan da rehberlik ediyorlar.


Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı tam 7 bin bekçi alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Çarşı ve Mahalle Bekçileri" teşkilatı projesini hayata geçirmesi üzerine can ve mal güvenliği için 7 bin bekçi alınacağı açıklandı. Peki istenen belgeler ve aranan şartlar neler? İşte detaylar...

55 yaş üstü emekliye devletten tatil desteği

Türkiye ve Yunanistan'daki ölü turizmi canlandırmak için emeklilere devlet tatil desteği verecek.

İşte Ferrari'nin yeni yer uçağı

Otomotiv devi Ferrari'nin yeni modeli 812 Superfast görücüye çıktı. Superfast, 0'dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede ulaşıyor.