Ana Sayfa | EKONOMİ

Zamların protesto edildiği o ülkede 6 kişi hayatını kaybetti


Meksika'da benzin fiyatlarına yapılan yüzde 20'lik zam nedeniyle ülke genelinde devam eden protestolar nedeniyle 500 kişi gözaltına alırken, 1'i polis 6 kişi de hayatını kaybetti.

BBC'nin haberine göre, ülkenin birçok kentinde devam eden protesto  gösterileri ve yağmalama olaylarında şu ana kadar biri polis memuru 6 kişi  hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.Olaylarda en az bin 500 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.Polis kaynakları, Veracruz ve Monterrey gibi büyük kentlerde, binlerce  göstericinin güvenlik güçleriyle çatıştığını ve çevredeki market, petrol  istasyonu ve araçlara zarar verdiğini kaydetti.Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, açıklamasında, sükunet  çağrısı yaparak zammın ekonomik istikrarı sağlamaya yönelik "zor ama gerekli" bir  adım olduğunu belirtmişti. Protestocular, benzin fiyatlarına 1 Ocak'tan itibaren yapılan yüzde  20'lik zammın geri alınmasını talep ediyor. Meksika'da zammın ardından benzinin litresi 90 sentten satılıyor.  Ülkede günlük asgari ücret 4 dolar civarında.

 

  

Erdoğan'dan iş adamlarına çağrı Yastıklarınız altındakileri çıkarın

TÜMSİAD kurulunda konuşan iş adamlarına seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yatırımları büyütmeleri gerektiğini belirtti

28 Nisan 2017 altın kaç liradan satılıyor

Gram altın, çeyrek altın, yarım altın ve tam altın kaç liradan satılıyor? 28 Nisan 2017 tarihinde altın kaç lira oldu? Detaylar haberimizde

Dolar ve euro fiyatlarında son durum 28 Nisan 2017

Son 4 ayın en düşük seviyesini gören dolar, düşüşünü sürdürürken; euro yükselişe geçti