Ana Sayfa | EKONOMİ

Yunanistan'ın borçları silinecek mi

Yunanistan

Independent Almanya'nın itirazına rağmen, Yunanistan'ın alacaklılarının yeni bir borç silme kararında ısrarcı olduğunu yazıyor.

İngiltere'de anamuhalefetteki İşçi Partisi'nin Gölge Maliye Bakanı Ed Balls ve Gölge Dışişleri Bakanı Douglas Alexander, Times gazetesi için ortak kaleme aldıkları makalelerinde krizden çıkış için Avrupa'nın daha az harcaması ve harcama şeklini değiştirmesi gerektiğini savunurken, Independent Almanya'nın itirazına rağmen, Yunanistan'ın alacaklılarının yeni bir borç silme kararında ısrarcı olduğunu yazıyor. Haberde, Uluslararası Para Fonu IMF, Avrupa Merkez Bankası ve Avrupa Komisyonu temsilcilerinin Perşembe günü AB maliye bakanları zirvesine hazırlık amacıyla yaptıkları toplantıda, Yunanistan'ın içinde bulunduğu mali krizi aşabilmesi için yeni bir borç silme kararı alınmasını gündeme getirdi. Gazete, Troyka'nın planının Avrupa Merkez Bankası'nın bir katkısını öngörmediğini, bu planın hayata geçirilmesi halinde bu paranın vergi mükelleflerinin cebinden çıkacağına dikkat çekiyor.


Dolar, Euro ve Sterlin güne nasıl başladı, 31 Mayıs 2016

Serbest piyasada dolar 2,95 liradan euro ise 3,2840 liradan güne başladı

Dolar, Euro ve Sterlin güne nasıl başladı, 30 Mayıs 2016

Serbest piyasada dolar 2,9660 liradan euro ise 3,2950 liradan güne başladı

5. Doğtaş Londra mağazasının açılışını Brent Belediye Başkanı yaptı

Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar'a, Brent Belediye Başkanı Brent Meclis Üyesi Parvez Ahmet eşlik etti.