Ana Sayfa | EKONOMİ

Yunanistan'ın borçları silinecek mi

Yunanistan

Independent Almanya'nın itirazına rağmen, Yunanistan'ın alacaklılarının yeni bir borç silme kararında ısrarcı olduğunu yazıyor.

İngiltere'de anamuhalefetteki İşçi Partisi'nin Gölge Maliye Bakanı Ed Balls ve Gölge Dışişleri Bakanı Douglas Alexander, Times gazetesi için ortak kaleme aldıkları makalelerinde krizden çıkış için Avrupa'nın daha az harcaması ve harcama şeklini değiştirmesi gerektiğini savunurken, Independent Almanya'nın itirazına rağmen, Yunanistan'ın alacaklılarının yeni bir borç silme kararında ısrarcı olduğunu yazıyor. Haberde, Uluslararası Para Fonu IMF, Avrupa Merkez Bankası ve Avrupa Komisyonu temsilcilerinin Perşembe günü AB maliye bakanları zirvesine hazırlık amacıyla yaptıkları toplantıda, Yunanistan'ın içinde bulunduğu mali krizi aşabilmesi için yeni bir borç silme kararı alınmasını gündeme getirdi. Gazete, Troyka'nın planının Avrupa Merkez Bankası'nın bir katkısını öngörmediğini, bu planın hayata geçirilmesi halinde bu paranın vergi mükelleflerinin cebinden çıkacağına dikkat çekiyor.


Altın fiyatlarında son durum, 8 Şubat 2016

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 113,25 lira oldu

Çin, büyüme oranıyla da küresel ticarete yön veriyor

Dünyanın en kalabalık ülkesi unvanına sahip olan Çin, dünya ihracatından aldığı yaklaşık yüzde 12'lik pay ve kaydettiği büyüme oranıyla da küresel ticarete yön veriyor.

Altın fiyatlarında son durum, 5 Şubat 2016

Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 107,90 lira oldu