Ana Sayfa | EKONOMİ

Yunanistan'ın borçları silinecek mi

Yunanistan

Independent Almanya'nın itirazına rağmen, Yunanistan'ın alacaklılarının yeni bir borç silme kararında ısrarcı olduğunu yazıyor.

İngiltere'de anamuhalefetteki İşçi Partisi'nin Gölge Maliye Bakanı Ed Balls ve Gölge Dışişleri Bakanı Douglas Alexander, Times gazetesi için ortak kaleme aldıkları makalelerinde krizden çıkış için Avrupa'nın daha az harcaması ve harcama şeklini değiştirmesi gerektiğini savunurken, Independent Almanya'nın itirazına rağmen, Yunanistan'ın alacaklılarının yeni bir borç silme kararında ısrarcı olduğunu yazıyor. Haberde, Uluslararası Para Fonu IMF, Avrupa Merkez Bankası ve Avrupa Komisyonu temsilcilerinin Perşembe günü AB maliye bakanları zirvesine hazırlık amacıyla yaptıkları toplantıda, Yunanistan'ın içinde bulunduğu mali krizi aşabilmesi için yeni bir borç silme kararı alınmasını gündeme getirdi. Gazete, Troyka'nın planının Avrupa Merkez Bankası'nın bir katkısını öngörmediğini, bu planın hayata geçirilmesi halinde bu paranın vergi mükelleflerinin cebinden çıkacağına dikkat çekiyor.


Yemek Tarifleri

TÜİK'ten önemli açıklama

TÜİK tarafından yapılan açıklamaya göre tüketici fiyatları Temmuz ayında yüzde 0.09 arttı

Taner Yıldız elektrik ve doğalgaz zamları hakkında açıklama yaptı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ağustos ayında elektrik ve doğalgaza herhangi bir zammın yapılmayacağını duyurdu

AB üyesi ve aday ülkelerde özel sektör ve İş Dünyası'nda son durum

AB ve ABD arasındaki Transatlantik Ticaret ve Yatırım Anlaşması müzakerelerinin 10. turu 13-17 Temmuz’da Brüksel'de gerçekleştirildi. Müzakereler kapsamında AB ve ABD daha önce hizmet sektörü ile ilgili sundukları teklifi gözden geçirerek yeniden karşılıklı olarak sundu.