Ana Sayfa | EKONOMİ Türkiye

SunExpress 2016’da uçuş sayısını artırıyor

sunexpress_londra

Yılın ilk altı ayını 3.6 milyon yolcu ile önceki yıla göre yüzde 18 artışla tamamlayan SunExpress, 2015 sonu için koyduğu 1.1 milyar Euro gelir ve 8 milyondan fazla yolcu hedefini geçmeye hazırlanıyor.

Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, 2015’i de rekor bir büyüme ve gelirle tamalamayı hedefliyor. Son üç yılda güçlü büyümesini sürdüren ve yılın ilk altı ayında 23.700 uçuşta 3.6 milyon yolcu taşıyan SunExpress, yolcu sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18’lik bir büyüme kaydetti.  

SunExpress için 2015 yenilikler ve başarı dolu bir yıl oldu. Eylül 2014 ve Mayıs 2015 tarihleri arasında SunExpress’i tecrübe eden yolcuların değerlendirmeleri sonucunda  SkyTrax World Airline 2015 ödüllerine göre SunExpress dünyanın en iyi leisure havayolu kategorisinde 3’üncü seçildi. Geçen yıl aynı kategoride 4’üncü sıradaydı.

Bu ödüller SunExpress’in, vizyonu doğrultusunda, doğru yolda olduğunun kanıtıdır. SunExpress, 23 ülkeden 3,300’den fazla çalışanımız ile hedeflerine ulaşmak için çalışıyor

 

 

SunExpress: Türkiye ile Almanya arasında en fazla uçan hava yolu

SunExpress,  2015-2016 kış sezonunda hem iç hatlarda hem dış hatta toplam 49 destinasyona haftada 714 uçuş ile 135 bine yakın koltuk arz edecek. Türkiye ile Almanya arasında en fazla uçuşa sahip olan SunExpress, Anadolu’nun 8 noktasından Almanya’da 20 noktaya haftada 232 uçuş gerçekleştiriyor. Dış hatlarda, önümüzdeki kış tarifesinde de, Antalya ve Izmir seferlerinin disinda Düsseldorf, Frankfurt, Hannover, Leipzig ve Stuttgart’tan Adana, Alanya-Gazipaşa, Ankara, Gaziantep, Kayseri ve Samsun’a aktarmasız uçuşlar da devam edecek. 

 

2016 yaz sezonu satışa açıldı 

Geçen yaz sezonunda, Antalya’dan 10, İzmir’den 5 yeni dış hat destinasyonuna uçuş başlatarak yeni hatlara odaklanan SunExpress, bu yaz genel olarak uçulan pazarlardaki pozisyonunu güçlendirmeye yöneldi. Bu doğrultuda, geçen yıla göre toplam frekansta yüzde 9’luk bir artışa denk gelen 1237 ek frekans artışı gerçekleştirdi. Bu yeni ek frekansların yanında 2016 yazında hatlar da var. 2016 yaz sezonunda Bodrum ve Dalamandan yeni hatlar açılıyor:  Bodrum - Zürih, Bodrum - Hamburg ve Dalaman-Zürih”.

Akdeniz ve Ege Bölgelerine tarifeli seferlerle en fazla turist taşıyan hava yolu olan SunExpress, merkezi olan Antalya’yı yurt içinde ve yurt dışında tarifeli seferlerle en fazla noktaya bağlıyor. Şu anda Antalya’dan 17 ülkede 69 destinasyona ve Anadolu’da ise 9 noktaya uçuyor. SunExpress, 2012 yılında bir ilki gerçekleştirerek İzmir’i aktarma merkezimiz yaptı ve İzmir’den her yıl uçuş ağını genişletiyor. İzmir’i tarifeli seferlerle en fazla noktaya bağlayan havayolu SunExpress. İzmir’den 13 ülkede 35 destinasyona ve Anadolu’da da 13 noktaya uçuyor. İzmir’den, Anadolu ile Avrupa arasında haftada 1095 bağlantı veriyor.   

SunExpress Avrupa’daki pozisyonunu da güçlendiriyor. 2011’de Almanya’da, Avrupa’dan Kızıl Deniz gibi popüler turistik bölgelere uçmak için kurulan SunExpress Almanya, Türkiye dışında, tarifeli ve charter olarak, Fas, Bulgaristan, Mısır, İspanya, Yunanistan, Hırvatistan, İtalya, Tunus, Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gibi 11 ülkede 24 havaalanına uçuyor.   

 

2016’da filoya yep yeni 7 uçak katılıyor

Geçen yıl, liste fiyatı üzerinden yaklaşık 4 milyar 750 milyon dolar değerinde, 10’u opsiyonlu olmak üzere, 50 adet Boeing 737-800NG ve MAX uçak siparişi veren önümüzdeki yıl, 2016’da, 7 adet uçağı daha filosuna katacak. Daha düşük yakıt tüketimi, daha düşük bakım maliyeti, daha uzun menzil, daha az emisyon ve daha az gürültü gibi avantajları sunan Boeing 737-800 NG ve 737-8 MAX’ın teslimatı 2021’de tamamlanacak. Ayrıca, Sky Interior ve SunExpress renklerine sahip yeni iç dizaynıyla, uçaklarda kullanılan Z85 Dragonfly koltuklar da, ince ve hafif yapısıyla, daha fazla diz boşluğu yarattığı için yolcu konforunu artıracak. 

 

 

SunExpress Havayolları Londralı seyahat acentalarıyla buluştu haberini okumak için TIKLAYINIZ

Hakan Ortatepe'nin konuşması ve Haberin video görüntüsü için tıklayınız 

HESTOUREX, Dünya Sağlık Spor Turizmi Kongresi ve Fuarına rekor katılım

Antalya Expo Center'de 150 ülkeden 2 bin sağlık ve spor alanında faaliyet gösteren turizm profesyonelini biraraya getiren HESTOUREX Dünya Sağlık Spor Turizmi Kongresi ve Fuarı’na İngiltere’den Tulip Medical ve Quality of Life Medical Antalya'dan Anatolia Hospital gibi ciddi firmalarla iyi bir katılım gördü.

HESTOUREX Dünya Sağlık Spor Turizmi Kongresi ve Fuarı Antalya Expo Center'de

KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı, 06 09 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya Expo Center'de 150 ülkeden 2 bin sağlık ve spor alanında faaliyet gösteren turizm profesyonelini biraraya getirecek HESTOUREX Dünya Sağlık Spor Turizmi Kongresi ve Fuarı’na katılıyor.

Ülker rakibi ile güçlerini birleştirdi pazarın lideri oldu

Ülker pazardaki en büyük rakibi McVitie's ile Pladis çatısı altında birleşme kararı aldı. Böylece bisküvi pazarının lideri oldular.