Ana Sayfa | EMLAK

İstanbul'a 5. Levent geliyor

İstanbul'a 5. Levent

TORUNLAR GYO, Kiptaş işbirliği ile 4 bin konuttan oluşan, 15 bin kişinin yaşayacağı yeni bir semt büyüklüğünde 5. Levent projesine başladı.

TEM Alibeyköy kavşağında toplam 1.8 milyar lira yatırımla hayata geçecek 5. Levent’te, 4 bin konutun yanı sıra üniversite alanı, 4 bin metrekarelik cadde konseptinde ticari ünite, 2 okul, 2 cami ve 50 dönümlük korudan oluşacak. 516 bin metrekare arazi üzerinde hayata geçecek 5. Levent, kentsel dönüşüm projesi olacak. Proje alanında yer alan 380 gecekondu sahibine, 400 daireden oluşan 4 bloklu ayrı bir site inşa edilecek. Ayrıca yaklaşık 25 dönümlük paya sahip olan arazi sahiplerine de 200 daire verilecek. Projenin yüzde 54’üne denk gelen 2 bin 288 konut ile sonraki etapta yer alacak 850 konut Torunlar GYO’nun olacak. Geri kalanları ise Torunlar tarafından Kiptaş adına yapılacak.  Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, önemli bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçirdiklerini belirterek, şunları söyledi: “Büyük kısmı Vakıflar’a ait olan arazi, 40 yıldır gecekondu sahipleri tarafından işgal ediliyordu. Proje için arazi geliştirme çalışmalarına 2011 yılında başladık. İçinde Vakıf, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve şahıslara ait araziler ve bu alanlar üzerine kurulmuş gecekondular vardı. Tüm taraflarla anlaşarak burayı bir araya getirdik. Tereyağından kıl çeker gibi sorunsuz bir şekilde hallettik. Gecekondu sahiplerine de yerinde dönüşüm yaptık. Torunlar GYO da taşınma ve kira masraflarını karşıladı.” Yıldırım, projenin, 3 katlı Büyük İstanbul Tüneli’nin çıkış noktası olacağını vurgulayarak, Alibeyköy cep otogarının komşu olduğunu, metro ve tramvay hatlarının da devreye alınacağını söyledi.
 
Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Levent’in modern kenti simgelediğini belirterek, “Levent, Maslak ve Beşiktaş yönüne doğru büyümesini tamamladı. Artık batıya doğru ilerliyor. Biz de bu bölgenin devamında yer alan lokasyonda 5. Levent’i inşa ediyoruz. Levent’lerin misyonunu devam ettirmesi nedeniyle projemize 5. Levent adını verdik” diye konuştu. 36 ayda teslim etmeyi planladıkları projenin teslim süresini 30 aya çekeceklerini de vurgulayan Torun, projenin tamamının 2017 sonunda biteceğini açıkladı.
 
50 farklı dairenin m2’si 5.500 TL’den başlıyor

5. Levent’te 1+1’den 4+1’e kadar 50 farklı tipte konut seçeneği yer alıyor. Dairelerin metrekare fiyatları ortalama 5 bin 500 TL’den başlıyor. Fiyatlar ise dairelerin büyüklüğü ve konumuna göre 386 bin TL’den başlayıp 1 milyon 400 bin TL’ye kadar değişiyor. Ödeme seçeneklerinde ise yüzde 25’i peşin, 24 ay faizsiz Torun Vade taksitle veya yüzde 0.83 faizle başlayan banka kredisi seçeneği yer alıyor. Ön satış döneminde satışa çıkan 1.146 daireden 756’sı sahibini bulurken, 400 daire satışta bulunuyor.


Taksitle ve Anahtar Tesliminde Ödemeyle Ev Sahibi Olun

%15’i peşinat, %15’i 12 ay taksit, geri kalan %70’ini anahtar tesliminde ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz

Karaca Life ile Hem Ev Sahibi Olun Hem de Sağlığınıza Sağlık Katın

Son zamanlarda yatırım merkezi olarak görülen Altınoluk'ta Kazdağları'nın bol oksijeni, Karaca-Life'in sıra dışı konforunda yaşayın.

Adam Kule'den Ramazan ayı bereketi

Dap Yapı Adam Kule projesinde Ramazan ayına özel kampanya hazırladı