Ana Sayfa | EMLAK

Konut kiraları en fazla o ilde arttı

Konut kiraları en fazla o ilde arttı

Haziranda metrekare başına konut satış fiyatları en fazla Yalova'da, kiralar ise Uşak'ta arttı

“Reidin–GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi” kapsamındaki yeni konut fiyatlarında; haziran ayında bir önceki aya göre %0,44, geçen yılın aynı dönemine göre ise %7,46 artış meydana geldi. Raporda yer alan ve 30 büyükşehrin de içinde olduğu 62 ili kapsayan “Türkiye Kompozit Satılık Konut Fiyat Endeksi”nde, bir önceki aya göre %1,33; geçen yılın aynı dönemine göre %16,64 oranında artış gerçekleşti.

EN AZ KONUT SATIŞI ŞANLIURFA'DA

Buna göre Yalova, metrekare başına %2,00 değer artışıyla haziran 2015'te konut satış fiyatlarının en fazla yükseldiği; Şanlıurfa ise %1,18 düşüşle metrekare başına konut satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir oldu.

KİRA DEĞERLERİ EN ÇOK BİLECİK'TE AZALDI

Haziran ayında benzer nitelikte hazırlanan “Türkiye Kompozit Kiralık Konut Fiyat Endeksi”nde ise bir önceki aya göre %1,27; geçen yılın aynı dönemine göre %14,20 oranında artış gerçekleşti. Bir önceki aya göre, Uşak, metrekare başına %2,00 değer artışıyla kiraların en çok yükseldiği; Bilecik ise %2 düşüşle konut kira değerlerinin en çok azaldığı şehir oldu.


Taksitle ve Anahtar Tesliminde Ödemeyle Ev Sahibi Olun

%15’i peşinat, %15’i 12 ay taksit, geri kalan %70’ini anahtar tesliminde ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz

Karaca Life ile Hem Ev Sahibi Olun Hem de Sağlığınıza Sağlık Katın

Son zamanlarda yatırım merkezi olarak görülen Altınoluk'ta Kazdağları'nın bol oksijeni, Karaca-Life'in sıra dışı konforunda yaşayın.

Adam Kule'den Ramazan ayı bereketi

Dap Yapı Adam Kule projesinde Ramazan ayına özel kampanya hazırladı