Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TİKA açılış töreninde sert mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TİKA açılış töreninde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

İşte o konuşmadan satır başları

Dünyanın dört bir köşesinde Türkiye'nin projelerini hayata geçiren TİKA personelini kutluyorum. TİKA bugün 5 kıtada insanların umudu,sevinci haline gelmiş durumda. TİKA Başkanı ve personeline teşekkür ediyorum. Sadece bugün açılışını yaptığımız eserlerin bile yapılan yerlere bakıldığında ne kadar yayıldığını görebiliyoruz. 

"TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ AĞZINDAN DÜŞÜRMEYENLER..."

Türk milliyetçiliği ile Orta Asya'yı ağzından düşürmeyenler biizm yaptığımız anıta hiç gitmişler mi? Ben önce gittim, gördüm, gezdim. Şimdi uğruna çalışmalar yapıyoruz. Nasıl Göktürk Anıtları'nın üstesinden geldiysek. Orayı da tüm insanların hizmetine sunduk.

"TÖREMİZDE MİSAFİRE KAPI KAPATMAK VAR MI?"

Bunlar sadece istismar etmeyi bilir, bunların defterinde hizmetin yeri bile yok. Suriye'den gelen kardeşlerimize harcadığımı tutar bugün itibari ile 5.5 milyar doları buldu. Bizim töremizde misafire kapı kapatmak var mıdır? Eldeki imkanı esirgemek var mıdır? Biz kendimize yakışanı yapmak zorundayız. Atalarımız bundan yıllar önce İspanyol zulmünden kaçanlara kucak açmışlardır. Tarihin her döneminde bu topraklarda herkes kendine yer bulmuştur. Körfez'de nasıl sınırlarımızı açtıysak, bugün de aynısını yapıyoruz. Yarın da aynısını yapacağız. Bu insanlar bizim kardeşimiz olmanın yanında, komşumuz ve sınırda yaşan vatandaşlarımızın öz be öz akrabasıdır. Bugün Suriye'den, Irak'tan gleen misafirlerimizi göndermek isteyenler milli şeflerinin yolundan gitmek isteyebilir. Ama milletimiz buna izin vermez. 

"BATI NE YAPARSA YAPSIN, BİZ..."

Batı ne yaparsa yapsın, biz ne yaptığımızdan sorumluyuz. Nasıl dünyanın 140 ülkesinde yardım faaliyeti yürütebiliyorsak, yanı başımızdaki kardeşlerimize kucak açabilecek durumdayız. Biz kapıları kapatan değil, kardeşleriyle kucaklaşan bir Türkiye için çalışıyoruz. Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz.

"SİZ KİMİN BAĞINDAN KİMİ KOVUYORSUNUZ"

Bazı köşe yazarlarını görüyoruz ecdat dediğiniz zaman bozuluyorlar çünkü bunlar köksüz cibilliyeti bozuk. İstanbul'da Boğazkesen Hisarı yani bugün ki Rumeli Hisarı ecdadımız buraya güzel bir mecit inşa etmiş Büyükşehir Belediye Başkanı iken bunu yapmak istedik ama yargı ile boğuşma sonucu yapamadık. Geriye sadece minare kaldı. Allahtan minarsi kaldı yoksa burası cami değil diyecekler. Sonra tiyatro ve konser alanı olarak kullanılıyordu. Sonunda aslına uygun haline getirilmeye başlandı inşaat şuan sürüyor inşallah bayrama yetişecek. Yapanlardan Allah razı olsun bakıyoruz bir ödül töreninde sanatçı olduğu iddiasında bulunan kimse biz buraya bunu yaptırtmayız diyor siz kimin bağından kimi kovuyorsunuz ya. Paralel yapı gazetesi de tam sayfa haberle buna destek veriyor. BU iki kesim Gezi olayları sırasındaki gizli işbirliklerini artık alenen gösteriyorlar. Hale bak geçmişine sahip çıkmayanın geleceği olamaz.


El Bab’daki çatışmalarda yaralanan 8 ÖSO askeri Türkiye'ye getirildi

El Bab bölgesinde ÖSO güçleri ile DAEŞ arasında çıkan çatışmada yaralanan 8 ÖSO askeri Türkiye'ye getirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi davasında flaş gelişme

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast gerçekleştirmek için 2 polisi öldüren timin bugün görülen davasında, baronun atadığı avukatlar davadan çekildiklerini açıkladılar.

Sabancı suikastı faili Fehriye Erdal için karar verildi

Sabancı suikastı davasında yargılanan ve ev hapsindeyken firar eden Fehriye Erdal için Belçika Brugge Ağır Ceza Mahkemesi kararını verdi. Hakim "derhal" tutuklanması gerektiğini açıklayarak, 15 yıl hapis ve 10 yıl sivil-siyasi haklarından mahrumiyet cezasıyla yargılanacağını belirtti.