Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Meral Akşener canlı yayında hakkında ortaya atılan kaset iddialarına yönelik sert konuştu

Meral Akşener İsmail Küçükkaya

Fox TV'de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk olan MHP'li milletvekili adayı Meral Akşener, kendisi hakkında ortaya atılan kaset iddialarına yönelik konuştu

Meral Akşener, Sare Davutoğlu'nun kendisini telefonla arayarak olayı kınadığını açıkladı. Akşener ortada bir şantaj kaseti yok, zaten bana şantaj yapacak adamı anasından doğduğuna pişman ederim" dedi.Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Akşener'in konuşmasından bazı bölümler şöyle:

"BEN BUNA HA HA HA DİYE GÜLÜYORUM"
Latif Erdoğan denen kişiyi tanımıyorum ama Cemil Barlas ve ailesini tanırım. Bana alçak bir iftira atıldı ama nedeni MHP'nin yükselişi ve 17 aralıkta ortaya çıkan yolsuzlukları eleştirmemdi. Cemaat mensubu olmakla suçlanıyorum; ama ben buna "ha ha ha" diyorum sadece. Çünkü 28 Şubat sürecinde mağdur olanlara en çok desteği ben vermiştim. Fethullah Gülen'in cemaatinden maaş alıp kocam ya da oğlum veya abim ekonomik anlamda en küçük bir menfaatim olmadı.Cemil Barlas'ın Latif Erdoğan'ın bana şantaj yapmasının söz konusu değildir. Ben çiğ yemedim ki karnım ağrısın. Şimdi bunu reddediyorlar. Cemaatin elinde olduğu söyleniyor. Bu güne kadar şantaja yönelik bir kelam eden olmamıştır.

"BABAANNE OLMAK ÜZEREYİM"
59 yaşındayım kayınvalidemle oturuyorum, aynı zamanda babaanne olmak üzereyim, benim torunum yıllar sonra girip internete bunları okuyacak. Bu; kadını siyasetten söküp atmak harekatı bu aynı zamanda. Kadının bedeni üzerinden yapılan bir saldırıya ilk tepki veren kişiyim ben. Daha çok kadının siyasete girmesi için gayret edeceğim.Küçükkaya'nın "aile sımsıkı sardı sizi değil mi" sorusuna ise; "kayınvalidem bütün gün elinde tespih dua ediyor bana çok üzüldü. Evet ailem etrafımda ama mücadelem sürecek." diye yanıt verdi.

SİZ CEMAATÇİ MİSİNİZ?
Benim babamın babası Rumeli'nin önemli din alimlerinden biridir. Aileden hiç kimse ne cemaate ne herhangi bir tarikata mensup değiliz. Ben ailemden ağır bir sünni eğitim aldım özellikle kul hakkı konusunda. Hep ailenin erkeklerini utandırmamak için çabaladım. Ben hiçbir cemaat ve tarikatin üyesi değilim. DYP'nin cemaat ve tarikatlarla olan ilişkisini kuran kişi olduğum için Türkiye'nin bütün dini liderlerini tanırım.

DİNİ STK GİBİ ÇALIŞABİLİRLER
Dini grupların tamamı Bahçeli'nin tabiriyle, dini hizmetler yapabilirler, onlara öznesi din olan stk diyebiliriz. Deevetin içinde olmamalılar. 17 Aralık'a kadar bir parallellik yoktu da o zaman nasıl çıktı. Maden vardı 12 yıl ülkeyi nasıl yönettiniz? diye sorarım… diye konuştu

Avrupa Parlamentosunda referandum sonucu görüşüldü

Avrupa Parlamentosunda 16 Nisan Pazar günü yapılan referandum oylaması ve AB ile Türkiye arasındaki ilişki görüşüldü

Brezilya'nın başkentine yerliler indi topraklarını istedi

Brezilya'nın başkenti Brazilya'da sokağa çıkan yerliler yaşadıkları toprakları geri istedi

DİSK açıkladı 1 Mayıs kutlamaları bakın bu sene nerede yapılacak

Her sene Taksim'de düzenlenen 1 Mayıs kutlamalarının bu sene Bakırköy'de yapılacağı açıklandı