Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Mutlu Kaya'nın eski sevgilisi suçu üstlendi

Mutlu Kaya ile ilgili flaş gelişme

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, saldırıya uğrayan Mutlu Kaya'nın eski sevgilisinin suçu üstlendiğini açıkladı

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, bir televizyon  kanalında yayımlanan ses yarışmasıyla tanınan Mutlu Kaya'nın üç gün önce ağır  yaralanmasına neden olan silahlı saldırıyla ilgili yürütülen soruşturmaya müdahil  olacaklarını bildirdi. Baro Başkanı Tahir Elçi ve yönetim kurulu üyeleri, Diyarbakır Gazi  Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren  Kaya'nın ailesini hastanede ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Elçi,  baba Mehmet Kaya ile görüşerek kızının sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Elçi, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, olayın takipçisi  olacaklarını, bu kapsamda yürütülen soruşturmaya da müdahil olduklarını söyledi. Mutlu Kaya'ya yapılan saldırıyı kınadıklarını ve soruşturmayı yakından  takip ettiklerini ifade eden Elçi, "Nedeni ne olursa olsun genç bir kadına  silahlı şiddeti kabul etmek mümkün değildir" dedi. Olayla ilgili bir şüphelinin tutuklandığını anımsatan Elçi, şöyle  konuştu: 

"Tetiği çeken asıl fail yakalanarak, tutuklanmıştır. Yaptığımız  incelemede soruşturma makamı tutuklanan fail hakkında çok sayıda delile  ulaşmıştır. Fail hakkında kamera kayıtları ve tanıklar var. Soruşturma aşamasında  sanık suçunu itiraf etmiştir. Failin daha önce de Kaya'yı tehdit ettiğine ilişkin  bir suç duyurusu söz konusu. Kadına yönelik birçok şiddet eyleminde yaşandığı  gibi Kaya'ya yapılan saldırı öncesinde de gerekli önlemler alınamamış." 

“BARO OLARAK AİLEYE HUKUKİ DESTEK SUNACAĞIZ”

Soruşturma sürecini yakından takip ettiklerini kaydeden Elçi, olayın bütün yönleriyle açıklığa kavuşması ve tüm faillerin cezalandırılması için mağdur aileye Baro olarak hukuki destek sunacaklarını dile getirdi. Mehmet Kaya da, asıl faile yardım eden başka kimselerin de olduğunu, bunların da soruşturulması gerektiğini, Diyarbakır Barosu’ndan hukuki destek istediklerini ve kendilerini bu davada temsil etmeleri gerektiğini ifade ederek Elçi’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.


Fırat Kalkanı Harekatının 147. gününde yaşanan son gelişmeler

Fırat Kalkanı Harekatı'nın 147'nci gününde terör örgütü DAEŞ'li 20 terörist etkisiz hale getirildi

Reina saldırganının yakalanma anını dünya televizyonları böyle gördü

39 kişiyi katleden Reina saldırganının yakalanma haberi dünya televizyonları canlı yayınla verdi.

Başbakan Yıldırım'dan teröristin yakalanmasına dair ilk açıklama

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Reina saldırısıyla ilgili açıklamada bulundu.