Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Selahattin Demirtaş'a yanıt

Selahattin Demirtaş'a yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Selahattin Demirtaş'ın açılışlarla ilgili sözlerine "Neyi seninle beraber açacağız?" yanıtını verdi

Cumhurbaşkanı ile HDP arasındaki "açılış" polemiği Erdoğan'ın sözleriyle sürüyor. Adana'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın geçen salı günü açtıkları Hakkari Selahaddin Eyyubi Havalimanı için "Keşke beraber açsaydık" dediğini hatırlattı. 

Erdoğan, "Ben bugüne kadar bunların belediyelerinin bulunduğu 5 ile gittim, hiçbirinde belediye başkanları bizi karşılamaya gelmedi. Dağdan öyle emir aldılar. Bunları dağ yönetiyor. Bunlarda irade yok" dedi.HDP'de millet adına hizmet etme anlayışı olmadığını savunan Erdoğan, "Neyi senle beraber açacağız? Sen değil misin 6-7-8 Ekim tarihlerinde 50 kişinin ölümüne neden olan. Sen değil misin 15 yaşındaki Yasin Börü'nün üçüncü kattan atılarak, bıçaklanmak suretiyle arabanın üstünden geçip şehit edilmesine neden olan?" diye konuştu. HDP Eş Başkanı Demirtaş mizahçılarla buluşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirmiş, konuşmasına başlamadan da gazoz açılışı yapmıştı.

AA


Qatar Airways'den skandal fotoğraf

Qatar Airways personellerinin uygunsuz fotoğrafları ortalığı karıştırdı.

Meryem Uzerli'nin bu halini görenler şok oluyor

Güzel oyuncu Meryem Uzerli, makyajsız fotoğrafını paylaşınca görenlr

Britanya Hayır Platformu adım adım Londra'da saha çalışmaları yapıyor

İki parti temsilciliğininde aralarında bulunduğu 16 sivil toplum örgütü, siyasi farklılıklarını bir kenara koyup vatan için bir araya gelerek kurduklarını ifade ettikleri Britanya Hayır Platformu refarandum çalışmalarıyla toplumu aydınlatmaya devam ediyor.