Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimden sonra ilk kez konuştu

Erdoğan ilk kez konuşuyor

7 Haziran genel seçimlerinin ardından kameraların karşısına çıkmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün bir törene katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da düzenlenen 4. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni'ne katıldı. En son oy kullandıktan sonra kameralara açıklama yapan Erdoğan, 3 gündür herhangi bir programa katılmamıştı.Erdoğan, böylelikle seçimden sonra ilk kez kameraların karşısına geçmiş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor:

Saygıdeğer misafirler hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bu yıl mezun olacak öğrencileri tebrik ediyorum. Az önce Cemil’e bir nükte yaptım. Dedim ben, Uganda’dan geldiğin gün gibi göreceğim zannediyordum, ama seni farklı gördüm. Kaç kardeşsiniz dedim, yedi kardeşiz dedi. Üç kız, dört erkek. Bu yolu açanlara şükranlarımı bildiriyorum. Ülkede böyle bir hizmeti vermenin az da olsa emeği geçen bir hadimi olmanın da mefahirini yaşıyoruz. Bundan dolayı da ayrıca mutluyuz

Zira öyle bir ecdadın torunlarıyız. Ve bu mirası bu şekilde yüklendik, inşallah bu şekilde devam ettireceğiz. Halen eğitimlerini sürdüren 70 bin uluslararası öğrenciyle birlikte düşündüğümüzde, Türkiye’nin bu alanda güçlenen bir marka haline geldiğini görüyoruz. Az önce daha fazla öğrenci alamayız diyen Kudret Bey'in görüşlerine katılmıyorum Eğittikçe öğrettikçe bunun bereketi daha da artar. 

Gerek mezunlara gerek öğrencilere şunu samimiyetle söylüyorum biz Türkiye olarak sizleri asla unutmayacağız sizler de unutmayın.

Nerede bir mazlum varsa onlara el uzatıyoruz. Biz ülke ve millet olarak hiçbir zaman derisinin rengine, konuştuğu dile göre ayırt etmedik, etmeyiz. Çünkü biz yaradanı sever yaradandan ötürü.

Ülkemizde yabancı öğrenci sayısı 70 bine ulaştı. 

Sömürgecliki ve kölelik şekil değiştirerek maalesef halen sürüyor

Bakın sınırımızda Arapları ve Türkmenleri uçakları vuran Batı, onların yerine PYD ve PKK'yı yerleştiriyor. Bunu biz nasıl kabul edebiliriz? Biz onlara kucak açtık. Ama batıyı görüyorsunuz onların Ege'de Akdeniz'de boğulmalarına göz yumuyorlar.

Yardıma ihtiyacı olan herkese el uzatmayı sürdüreceğiz. Ayağımız bu ülkeye sabitleyip tüm dünyayı gezmeye devam edeceğiz. 

Türkiye 12 yılda alt yapıdan demokrasiye çok büyük kazanımlar elde etti bunları korumalıyız. Anayasal ve yasal süreç içinde herkes egosunu kenara koyulmalı ve hükümet kurulmalı bu süreç devam etmelidir.  Hiç  kimse ben deme hükmüne sahip değil.

Sayınn Baykal'la görüştüm, süreci değerlendirdim. Üzerime düşen neyse onu yapacağımı söyledim. Devlette devamlılık esastır. Yapılan yatırımlar var devam etmeli.

Herkes milletin kararlarına saygı duymak zorundadır. Bu sonuçları tüm siyasi partiler doğru okumalıdır. Türkiye seçim gününden sonra başka bir tabloyla karşı karşıya kaldı. Tüm partileri ülkenin geleceğini düşünmeleri için çağrıda bulunuyorum


Flaş Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan şahıs yakalandı

2 gün önce Kadıköy'de bulunan Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklayan kişi polis tarafından gözaltına alındı.

PKK'nın hücre evinde yurt dışına kaçırılması planlanan 14 FETÖ'cü yakalandı

Manisa'da PKK'ya düzenlenen operasyonda yurt dışına kaçmayı planlayan 14 FETÖ mensubu yakalandı.

Yakalama kararı çıkartılan Gülen'in avukatıyla ilgili akıl almaz olay

15 gün önce hakkında yakalama kararı çıkarılan FETÖ lideri Gülen'in gözaltındaki avukatı Orhan Erdemli'nin 2 gün boyunca duruşmalara girdiği ve duruşmaların sonunda evine gittiği ortaya çıktı.