Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

CHP Başkanı MÜSİAD'ı kabul etti

Kılıçdaroğlu MÜSİAD'ı ağırladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Nail Olpak ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti

"GÖRÜŞMELERİMİZDE ELBETTE KENDİ FİKİRLERİMİZİ VE YENİ KURULACAK HÜKÜMETTEN TALEPLERİMİZİ DİLE GETİRECEĞİZ"

Kendi iç istişareleri ve başkanlar toplantılarının sonuçlarını hem 4 siyasi partinin genel başkan ve yetkililerine hem de Cumhurbaşkanı'na iletmeyi arzu ettiklerini belirten Olpak, "Bugünkü ziyaretimizi hem seçimlerin bir değerlendirmesi hem de CHP Genel Başkanının arkadaşlarıyla birlikte daha önce Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde bize yaptığı ziyaretin bir iadesi olarak da değerlendirebilirsiniz. Millet sözünü söylemiştir. Onun sözüne saygı göstermek durumundayız. Artık bundan sonraki süreçte siyasetçilerin söz söyleme zamanıdır. Biz bugünkü ve bundan sonraki görüşmelerimizde elbette kendi fikirlerimizi ve yeni kurulacak hükümetten taleplerimizi dile getireceğiz. Ancak bu siyasetin kendi iç mekanizmalarına bir müdahale tarzında ve amacında olmayacaktır. Bunu da vurgulamak istiyorum" diye konuştu.

"GÖRÜŞME İÇERİSİNDE SON DERECE OLUMLU İZLENİMLER ALDIĞIMI SAMİMİYETLE İFADE ETMEK İSTİYORUM"

Seçimlerin yüksek katılımlı olduğunu ve Meclis'te siyasi partilerin güçlü oranlarla temsil edilmiş olmasını önemsediklerini ifade eden Olpak, şunları kaydetti:

"Seçim sürecinin de herhangi bir can kaybı olmadan, geçilmiş olmasını da milletin bir kazancı olarak değerlendiriyoruz. Önceliğimiz biran önce huzur, güven ve istikrar ortamında yeni bir hükümetin kurulması ve sağlıklı bir protokolle kurulacak koalisyon hükümetinin olabildiğince uzun ömürlü faaliyetlerini yerine getirmesidir. Bu noktada seçim sonuçlarının sivil toplum kuruluşları dahil olmak üzere bir öz eleştiriyle değerlendirilebilecek bir fırsata çevrilebileceğini de düşünüyoruz. Bunun içerisine siyasi partiler kanunu, seçim kanunu katmak dahil olmak üzere ve çokça şikayet ettiğimiz 12 Eylül darbe anayasasından itibaren gelen o yanlışlıkların tümüyle ortadan kaldırılabileceği bizim MÜSİAD ifadesiyle kuvvetler ayrılığı olarak ifade edilip, aslında kuvvetler karmaşası olarak ifade edilen sisteminde düzeltilmesi gerektiğini söylemek istiyoruz. Bu ana başlıklar halinde görüşlerimizi Sayın Genel Başkan ve parti yetkililerine ilettik. Kendilerinin görüşlerini dinledik.

Görüşme içerisinde son derece olumlu izlenimler aldığımı samimiyetle ifade etmek istiyorum. Bundan sonraki süreçte siyasi partilerimiz kendilerine düşen sorumluluğu hızlı bir şekilde yerine getirerek, hızlı bir çözüm hükümetiyle bizleri geleceğe taşırlar."

"SAMİMİYETLE MASAYA ÇÖZÜM AMACIYLA OTURMALARI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ"

Bir gazetecinin, partilerin birbirleriyle çakışan vaatlerinin görüşmede gündeme gelip gelmediği sorusuna Olpak, "Birebir vaatler bazında değil ancak şunu söyleyelim; zaten partilerin farklı olması onların vaatlerinin ve görüşlerinin farklılığını getirir. Ama koalisyon bir uzlaşma demektir. İş alemi olarak düşüncemiz o vaatlerin Türkiye'yi iyi taşıyacağı noktaları neler varsa onları bir araya getirmeleri ama en önemli konu, bu Meclis aritmetiğinden bu 4 siyasi parti içerisinden hızlı bir koalisyonun çıkması bizim önceliğimizdir. Milletinde görevi böyle verdiği kanaati içerisindeyiz. Samimiyetle masaya çözüm amacıyla oturmaları gerektiğini düşünüyoruz" karşılığını verdi.

İHA


Reina saldırganı polisleri gördüğü anda böyle bağırmış

39 kişiyi öldüren Reina katliamcısının, evini basan polislere Türkçe "Beni öldürmeyin" dediği ortaya çıktı.

Reina katliamcısının emniyetteki ilk ifadesi ortaya çıktı

Yılbaşı gecesi Reina'ya saldırı düzenleyen terörist, Rakka'dan emir aldığını söyleyerek, "Taksim'e gittim ama çok önlem vardı. Bana talimatı veren kişiyle yeniden temas kurdum. Bölgede yeni hedef aramamı istedi. Sahilde taksiyle tur attım. Reina uygun görünüyordu. Rakka'daki kişiye sordum, kabul etti" dedi.

Reina saldırganının yakalandığı evdeki kadınlarla ilgili çarpıcı detaylar

Reina saldırganıyla aynı evde yakalanan kadınlar da Suriye'ye gönderilmek üzere bekletildiği ortaya çıktı.