Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Terör saldırılarına tepkiler büyüyor

mutareke evi

Bursa'da toplanan yaklaşık 50 kişi, terör olaylarını protesto etmek ve güvenlik güçlerine destek olmak için Mudanya'daki Mütareke Evi'ne doğru bisiklet sürdü

Bursa'da, sosyal medya aracılığıyla toplanan bir grup, terör saldırılarına tepki göstermek, dayanışma ve kardeşliğin pekişmesi amacıyla Doğu ve Güneydoğu illerinden otobüslerle gelen yolcuları karşılayıp karanfil ve kestane şekeri dağıttı. Bursa Uluslararası ve Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde toplanarak, "Türk Kürt kardeştir", "Bursa'ya hoşgeldiniz" yazılı afişler taşıyan grup, son günlerdeki terör saldırılarının ardından bazı illerde yaşanan otobüs taşlama olaylarına tepki gösterdi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki bazı illerden gelip peronlarda otobüslerden inen yolcuları karşılayan grup, onlara karanfil ve kestane şekeri hediye etti.

Grup adına gazeteciler açıklama yapan Ahmet Günaydın, herhangi bir parti veya cemaat birlikteliği temelinde bir araya gelmediklerini, "vicdan ve insaf ehli" olduklarını söyledi.

Muş'ta "Taş atma, gül at", "Ateşe benzin değil, su dök", "Kardeşliği zedeleme, pekiştir" sloganlarıyla düzenlenen etkinliklere Bursa'dan ses vermek istediklerini vurgulayan Günaydın, şöyle konuştu:

"İstedik ki 'kötü' olanın daha çok konuşulduğu bu günlerde 'iyi'nin sesini yükseltelim çünkü biz iyinin güçlü ve asil duruşunun her zaman kötüyü etkisizleştireceğine ve kalıcı olanın iyilik olduğuna inanan bir imana sahibiz. Aynı kültürel coğrafyanın çocukları olarak kader paydaşı olduğumuz insanlara kendimize yapılmasından hoşlanmayacağımız şeylerin yapılmasına seyirci kalmayacağız. Bu coğrafyada herkesin, her bölgede özgürce seyehat etme ve yaşama hakkına saygı gösterilmesi için sesimizi yükselteceğiz."

Batman'dan gelen Nadir Koç da karşılama dolayısıyla çok şaşırdığını ve mutlu olduğunu dile getirdi.

Kürt olduğunu belirten Koç, "Asker ziyaretinden geliyorum. Aslında Kürt, Türk davası diye bir şey yok, biz kardeşiz" dedi.

Asker ve polislere destek için pedal çevirdiler

Bölücü terör örgütünün saldırılarına tepki göstermek, asker ve polislere desteklerini ifade etmek isteyen yaklaşık 50 bisikletliden oluşan bir başka grup ise Kent Meydanı'nda toplandı. (AA)


'Başbakanlık' o madde ile kaldırılacak

Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı yeni anayasa tasarısını onayladı. Haftaya meclise sunulacak tasarının maddeleri ile 'başbakanlık' ortadan kalkacak.

AKP'li Özdağ "Papa ile Gülen arasındaki ilişkiyi sağlayan Ecevit'ti"

AK Parti Manisa Milletvekili ve TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ, Papa ile Gülen ilişkisi hakkında flaş bir açıklama yapmıştı. Bu açıklama tekrar gündeme geldi.

Eski THY hostesi Şengül tacizcilerini işte böyle ifşa ediyor

Sosyal medyadan sürekli tacize uğrayan eski THY hostesi ve model Zuhal Şengül sosyal medyadan tacizcilerini afişe etmeye başladı.