Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Deniz Feneri derneği 10 bin Suriyeliye bayramlık hediye edecek

deniz feneri

Ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan 10 bin Suriyeliye Deniz Feneri derneği bayramlık hediye edilecek, ekiplerinin Suriye içerisinde bayramlık dağıtımına başladığı söylenildi

Deniz Feneri Derneği'nin Suriye'de ve ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan 10 bin Suriyeliye bayramlık yardımında bulunacağı belirtildi. Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir çocuk için 'bayram' denince akla gelen ilk şeyin bayramlık elbise olduğunu ve bu yüzden çalışmalara hız verdiklerini söyledi. Zor durumdakilerin her zaman yanında olmaya çalıştıklarını ifade eden Cengiz, bu kapsamda Kurban Bayramı'nda da ihtiyaç sahibi çocukları sevindirmeyi istediklerini kaydetti. Bayram nedeniyle hem Suriye'de hem de olaylar nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeli çocukların yüzünü bir nebze olsun güldüreceklerini vurgulayan Cengiz, bu kapsamda, 10 bin Suriyeli çocuğa bayramlık dağıtacaklarını belirtti. (AA)


İstanbul emniyet müdürü risk aldı 20 dakikalık mücadelede terörist sağ yakalandı

Emniyet Müdürü Çalışkan, Reina teröristinin ele geçirildiği operasyonun talimatını verdiği ve saldırganın 20 dakikalık mücadele soncunda sağ yakalandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan katliamcının yakalanmasıyla ilgili şok açıklama

SGK hizmet binalarının toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Reina saldırganı operasyonu hakkında açıklamada bulundu: "Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır. Hukuk devleti sınırları içerisinde herkesten hesap sorulacaktır" dedi.

Saldırganın yakalandığı operasyonda 50 kişi gözaltına alındı

39 kişinin hayatını kaybettiği Reina saldırısını gerçekleştiren saldırgan yakalanırken 50 kişi de gözaltına alındı