Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Deniz Feneri derneği 10 bin Suriyeliye bayramlık hediye edecek

deniz feneri

Ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan 10 bin Suriyeliye Deniz Feneri derneği bayramlık hediye edilecek, ekiplerinin Suriye içerisinde bayramlık dağıtımına başladığı söylenildi

Deniz Feneri Derneği'nin Suriye'de ve ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye'ye sığınan 10 bin Suriyeliye bayramlık yardımında bulunacağı belirtildi. Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Mehmet Cengiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir çocuk için 'bayram' denince akla gelen ilk şeyin bayramlık elbise olduğunu ve bu yüzden çalışmalara hız verdiklerini söyledi. Zor durumdakilerin her zaman yanında olmaya çalıştıklarını ifade eden Cengiz, bu kapsamda Kurban Bayramı'nda da ihtiyaç sahibi çocukları sevindirmeyi istediklerini kaydetti. Bayram nedeniyle hem Suriye'de hem de olaylar nedeniyle Türkiye'ye sığınan Suriyeli çocukların yüzünü bir nebze olsun güldüreceklerini vurgulayan Cengiz, bu kapsamda, 10 bin Suriyeli çocuğa bayramlık dağıtacaklarını belirtti. (AA)


Son dakika TSK başörtü yasağını kaldırdı

Türk Silahlı Kuvvetleri subay ve astsubaylar için bir yeniliğe giderek, başörtüsü takabileceklerini açıkladı.

15 Temmuz gecesi yakalanan ilk darbeci albay adliyeye getirildi

15 Temmuz darbe girişimi sırasında ilk gözaltına alınan Jandarma Alay Komutanı Albay Yurdakul Akkuş güvenlik önlemleri içinde mahkemeye getirildi.

Suikast timi mahkemede birbirine girdi

15 Temmuz darbe gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a düzenlenecek suikast timinde bulunan Zekeriya Kuzu ile tutuklu Tuğgeneral Sönmezateş, mahkemede tartıştı.