Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Tuğrul Türkeş kendisini eleştirenlere cevap verdi

Tuğrul Türkeş

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş MEB Şura Salonunda düzenlenen AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısında açıklama yaptı

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, kuru söz ve hamaset ile siyaset yapılamayacağını belirterek, "Benim kırmızı çizgim var, mor çizgim var. Ahan da buraya da sarıyı çizdim. Geçsem ne yapacaksın? Yapacak gücün var mı" dedi.Türkeş, MEB Şura Salonunda düzenlenen AK Parti Ankara İl Danışma Meclisi Toplantısındaki konuşmasına besmele çekerek başladı.Toplantıda bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Türkeş, şahsına yöneltilen Meclis Başkanı ve Başbakan yardımcıları ve diğer arkadaşlarının söylediği güzel söyler, iltifatlar için de teşekkürlerini sunan Türkeş, "Allah razı olsun" diye konuştu.Siyasete doğru bakılmazsa, hizmetin de eksik ve yarım kalacağını, yanlış yapılacağını ifade eden Türkeş, "O bakımdan birçok tereddütler, kafalarda birçok sualler zaman zaman oluyor, medyada internette şurada burada görüyorsunuz. Siyaset, topluma hizmet etmenin en yüksek seviyesidir. Siyaseti yapabildiğiniz ve topluma hizmet edebildiğiniz yerde yaparsınız. Kişisel menfaat için siyaset yapanlar ayrı bir tasniftedir. Onlara burada değinmeye gerek yoktur ama ben size bir ufak hatırlatma yapayım, bu arada benle ilgili çok yorum olduğu için sizler de il ve ilçe çerçevesinde gittiniz yerlerde karşılaşacaksınız" ifadelerini kullandı.Türkeş, "1999'da Refah-Yol iktidarının arkasından toplum mühendisliğinin, Türk halkının, Türk seçmeninin, Türk insanının istemediği bir siyasi yapılanmaya gittiği" değerlendirmesinde bulunarak, "DSP ile ANAP'ı bir araya getirmeye çalıştılar. Bunun arkasında halk desteği, halk oyu olmadığı için MHP'yi de bu eğreti dama payanda yapmaya kalktılar. Bu yanlıştı" diye konuştu.

"İlk defa istifa etmiyorum"
"O yanlış zamanında da MHP'den istifa ettim, ilk defa etmiyorum" diyen Türkeş, şöyle devam etti:"Ben hiçbir yanlışın içine girmedim bugüne kadar, bulunmadım. Aldığım kararları da aklımla vicdanımla alıp, ona göre hareket ediyorum. Kuru söz ve hamaset ile siyaset yapılamaz. Benim kırmızı çizgim var, mor çizgim var. Ahan da buraya da sarıyı çizdim. Geçsem ne yapacaksın? Yapacak gücün var mı? Ben, bunu kabul etmem. Etmezsen kara yere kadar. Seni kale alan yok ki bu ülkede. Daha önemlisi 'Ben bu vatan için ölürüm'. Vatan için ölmek çok kolay, arkadaşlar. Uğruna ölünecek bir vatan yaratabiliyor muyuz, buna bakmak lazım. Hedefi buna göre yapmamız lazım. Uğruna ölünebilecek bir vatan, insanlarının mutlu yaşadığı, çocuklarının iyi eğitim gördüğü, sağlığın iyi hizmet gördüğü bir vatan yaratmak, yani uğruna ölünebilecek bir vatan yaratmak. O daha önemli, o daha zor. Buna göre hareket etmek lazım.Bugün arkadaşlarımızın bahsettiği gibi bugünden itibaren 40 günlük bir süre var. Zor bir dönemde hızlı bir çalışma yapacağız, bu çalışmayı yaparken de dün ildeki toplantımızda da bir nebze değindim, buradaki sorumluluğumuzu bilmemiz lazım. Milletvekili çıkartalım, çıkartalım ala. Bir tane fazla, mümkünse 10 tane fazla çıkartalım ama ondan daha önemlisi, AK Parti'nin omzunda 1 Kasım'da büyük bir sorumluluk var."

Dışişleri Bakanlığı Afganistan'daki saldırıyı kınadı

Afganistan'da kolordu komutanlığına düzenlenen saldırı Dışişleri Bakanlığı tarafından kınandı

Şırnak'taki operasyonlarda öldürülen terörist sayısı artıyor

Şırnak'ta PKK'ya yönelik devam eden operasyonlarda 36 terörist etkisiz hale getirildi

Reina katliamının planlayıcısı öldürüldü

Reina katliamını planlayan Özbek terörist ABD tarafından öldürüldü