Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

'Milyonlarca Nefes Teröre Karşı Tek Ses' mitingi başlıyor

teröre karşı miting

Ankara'nın ardından İstanbul'da da bugün teröre karşı miting düzenleniyor

Sivil Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen miting için hazırlıklar tamamlandı ve Yenikapı'da dev bir sahne kuruldu. Saat 16.00'da başlayacak miting 19.00'da sona erecek.Teröre karşı, birlik beraberlik mesajlarının verileceği mitinge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katılıyor.Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm vatandaşları sosyal medya üzerinden mitinge davet etti. Erdoğan, ''Tüm vatandaşlarımızı bir olmaya, birlik olmaya, teröre karşı tek ses olmaya, Yenikapı'ya davet ediyorum'' mesajını paylaştı.Miting öncesinde alana Türk bayrağı, Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerinin yanı sıra, 81 ilin adlarının yer aldığı flamalar asıldı. Meydanın birçok yerine "Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz", "Teröre lanet, birliğe davet", "Bir annenin bile akmasın yaşı, bir huzur kaplasın dağı taşı", "Terör insanlık suçudur" yazılı dev afişler vinçler yardımıyla yerleştirildi.Kalabalık bir ekibin çalıştığı alanda, çadır hastane, sağlık noktası, mescit, mobil tuvalet ve şadırvan ile onlarca su dağıtım noktası yer alıyor.Meydanda ve çevresinde çok sayıda ambulans ve sağlık personelinin hazır bekletildiği miting alanının farklı noktalarına dev ekranlar ve hoparlörler kuruldu.

ALANA GİRENLERE TÜRK BAYRAĞI VERİLİYOR
Zeytinburnu tarafında kurulan 100'e yakın kontrol noktasından geçerek içeri alınan vatandaşlara Türk bayrağı veriliyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden daha önce yapılan açıklamada, Yenikapı miting alanında gerçekleştirilecek etkinlik nedeniyle bazı güzergahlarda değişikliğe gidildiği duyurulmuştu. Saat 08.00'den itibaren Bakırköy Taşhanlar Köprü, Aksu Caddesi çıkışından Sahil Kennedy Caddesi Yenikapı Kavşak arası kapatıldı. Trafik, Bakırköy istikametine yönlendiriliyor.

BAZI YOLLAR TRAFİĞE KAPANACAK
Yenikapı'daki miting nedeniyle saat 20.00'den itibaren, Bakırköy-Yenikapı ve Aksaray-Yenikapı güzergahları trafiğe kapalı olacak.

İDO’DAN UYARI
İDO da feribotla Yenikapı İskelesi'ne gelecek olanlara uyarı yaptı. Araçlarıyla gelenlerin tek yön olan 'Yenikapı-Eminönü' istikametini kullanmaları istendi."D-100, Hal Yolu, Havuzlu Kavşak-Atatürk Havalimanı Caddesi-Basın Ekspres Yolu, Ataköy Sahil-Adnan Kahveci Bulvarı, Ataköy Sahil Strazburg Caddesi-Ataköy Bulvarı, Bakırköy Taşhanlar Köprü-Ekrem Kurt Bulvarı, Vatan Caddesi ve Millet Caddesi alternatif yollar olarak belirlendi.

Türkiye'de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü ilk ne zaman kutlandı

Her yıl 1 Mayıs'ta kutlanan Emek ve Dayanışma günü Osmanlı Devletinde ilk kez 1911, İstanbul'da ise 1912 yılında kutlandı

İstanbul'da bu sabah dev operasyon başladı o adresler arandı

İstanbul'da sabahın erken saatlerinde birçok adrese yönelik operasyon düzenlendi

İşte İki yeni KHK'nın detayları

OHAL kapsamında çıkarılan iki yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) dün Resmi Gazetede yayınlandı