Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Aziz Yıldırım'dan Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira ve Terraneo'ya şok sözler

aziz_yildirim_fenerbahce_baskani

Yıldırım, "Terraneo, yöneticilere Samandıra'yı yasakladı" haberine sert çıktı. Başkan Yıldırım, Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'dan memnun olmadığı yönünde çıkan haberlerin sorulmasını üzerine ise şu cevabı verdi. Samandıra'ya gidip gitmeyeceğime atadığım adam karar veremez. Kulağından tuttuğum gibi atarım.

"Kulağından tuttuğum gibi atarım!"

Yıldırım, "Terraneo, yöneticilere Samandıra'yı yasakladı" haberine sert çıktı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün sportif direktörü Giuliano Terraneo'nun, kendisi ve yöneticilerin tesislere girmesini istemediği yönündeki haberleri yalanlayarak, sert tepki gösterdi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen geleneksel bayramlaşma töreninde gazetecilere açıklamalarda bulunan Yıldırım, basında çıkan Terraneo ile ilgili haberleri sert bir dille yalanladı.

"Adamı sonunda kendi dışında bir hale getireceksiniz"

Aziz Yıldırım, kimsenin başkana ve yöneticilere tesislere girme yasağı koyamayacağının altını çizerek, şunları kaydetti:

"Sizin maaşını verdiğiniz, görev verip görev sınırlarını çizdiğiniz kişi böyle bir şey yapabilir mi? Onu kulağından çekip atarım. İki de bir gaz veriyorsunuz adama. Adamı sonunda kendi dışında bir hale getireceksiniz. Haber alacağız diye bunları yapıyorsunuz. Yanlış bunlar. Buranın bir statüsü vardır. Başkan, yönetim, yönetimin altında kurullar... Tesislere girme yasağı falan yok. Fenerbahçe yönetiminin odası var orada. İstedikleri zaman gider gelirler. Kimse de, Terraneo falan karar veremez, karışamaz."

"Samandıra'ya gidip gitmeyeceğime atadığım adam karar veremez"

Kuralları kendisinin ve yönetimin çizdiğini anlatan Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe yönetiminin karar vermediği hiçbir şeyi, değil Terraneo hiç kimse yapamaz. Kararı biz veririz. Sonuçta sorumluluk bizimdir. Samandıra'ya gidip gitmeyeceğime atadığım adam karar veremez. Yönetim olarak ben kuralları çizerim. Bu da kurumsallığın gereğidir. 'Futbola karışmayacağım' demek dışlanmak demek değil. Bunu kim diyor size? Terraneo değil ama sizleri ben içeri sokmam. Bunlara dikkat edin. Bu haberleri yapmayın."

Bu sırada Aziz Yıldırım'ın, kulübün genel sekreteri ve basın sözcüsü Mahmut Uslu'ya dönerek "Mahmut, haberin olsun kulübe de gelmiyorsun bundan sonra" demesi gülüşmelere neden oldu.

"Şampiyon olursa başarılı, olamazsa başarısız"

Başkan Yıldırım, Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'dan memnun olmadığı yönünde çıkan haberlerin sorulmasını üzerine ise şu cevabı verdi:

"Hocadan memnun olmadığımı uyduruyorsunuz. Benden ya da hocadan böyle bir şey duydunuz mu? Ben ilk defa sizden duyuyorum. Hocadan neden memnun olmayayım? Ne yapmış hoca? Neden birbirimizden memnun olmayalım? Parasını alıyor, işine kimse karışmıyor. O zaman hocada ne sıkıntı var. Hocadan sizin sıkıntınız var. Biz hocadan mutluyuz. Zamana ihtiyacı var. Hoca sezon sonu şampiyon olursa başarılı, olamazsa başarısız. Fenerbahçe'nin kriteri bu."

"Van Persie olayı büyütülüyor"

Aziz Yıldırım, sarı-lacivertlilerin Hollandalı yıldızı Robin van Persie'nin yedek kalmasının çok büyütüldüğünü ifade etti.

Geçen hafta Bursaspor maçında yedek kalan Van Persie için de açıklamada bulunan Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"Oyuncunun inişi çıkışı, performansı benim sorunum değil. Van Persie bir laf etti; 'ben yedek kalmaktan rahatsız oluyorum' dedi. Hoca da 'Kararları ben veriyorum' dedi. Ne büyük olay ya... Siz bunlar hakkında konuşamazsınız. Siz ancak 'Bu arkadaş formda, hoca oynatmalı' dersiniz, bitti. Biraz emeğe saygı gösterin. Bu insanlar çalışıyor, zamanlarını Samandıra'da geçiriyor. Sonunda bu oyuncuları sahaya sürmek hocanın görevi. Ona basın olarak niye karışıyorsunuz? Dün akşam bakıyorum, kadro belli. Adam orada çalışıyor, kadro yapamıyor, siz kendiniz kadro yapıyorsunuz.''

 trtspor.com.tr

 

Selanik'te Türk Konsolosluğu'na molotof kokteylli saldırı

Selanik'te Türk Konsolosluğu'na bir grup saldırgan polislere molotof kokteylli saldırı düzenledi

Erdoğan'ın yerine geçen öğrenci genel başkanlık sorusunu böyle yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 23 Nisan kapsamında koltuğu 10 yaşındaki Yiğit Türk'e devretti. Türk, gazetecilerin genel başkanlık sorusunu cevaplandırdı

Yıldırım koltuğunu devretti Öğrenci tekli eğitim sistemini anlattı

Başbakan Binali Yıldırım 23 Nisan'da öğrenciye koltuğunu teslim etti. Öğrenci tekli eğitim sistemiyle ilgili gelen soruyu cevapladı