Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Canlı bombaların çözülemeyen 2 saatlik sırrı

Ankara'daki patlama

Ankara'daki barış miitngini kana bulayan canlı bombaların Ankara girişinde indikten sonra Balgat'a geçip ardından başkente geçtikleri süre arasındaki 2 saatin sırrı çözülmeye çalışılıyor

Hem kamera görüntülerinden hem DNA’dan belirlenen yunus emre Alagöz ile görüntülerine ulaşılan Ömer Deniz Dündar’ın bağlantılarının belirlenmesine çalışılıyor. Saldırıyla ilgili soruşturmayı yürüten Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube ekipleri, tüm olasılıkları değerlendiriyor. Soruşturma kapsamında bölgedeki HTS kayıtları incelenirken, saldırganların telefon veya iletişim araçları kullanmadığı olasılığı kuvvet kazandı. HTS kayıtlarının yanı sıra MOBESE ve güvenlik kamera görüntüleri de geriye dönük incelemeye alındı. 100 kişilik özel ekip, saldırganlara ait görüntülerden bağlantılarını çözmeye çalışıyor.
Geriye dönük görüntü incelemesinde canlı bombaların, olaydan 2 saat 15 dakika önce Ankara’ya geldikleri ortaya çıktı. Buna göre 07.50’de Ankara girişindeki Gölbaşı ilçesine geldikleri belirlenen saldırganların buradan ticari taksiyle Balgat semtine geçtikleri tespit edildi. Polis, saldırganların patlamanın olduğu saat 10.04’e kadar geçen süredeki yaptıklarını çözmeye çalışıyor. Bu noktada saldırganların bulunduğu bölgelerdeki tüm görüntüler incelemeye alınırken, birileriyle görüşüp görüşmedikleri ortaya konulacak.

BOMBALAR SARILI GELDİLER
Yapılan ilk incelemede, Ankara’ya varışları ve patlama saatine kadar geçen süre dikkate alındığında, saldırganların TNT patlayıcı ve düzeneği şehre gelmeden hazırladıkları, bu patlayıcılarla yaklaşık 7 saat yolculuk yaptıkları da değerlendiriliyor. Üzerlerindeki bomba düzenekleriyle Ankara’da 2 saat gezen bombacıların, elde edilen görüntülerinde sakin oldukları, normal davranışlar gösterdikleri görülüyor. Üzerinde bomba düzeneği olan bir kişinin bu kadar doğal hareket etmesi ise “uyuşturucu veya benzeri uyarıcı” kullandıkları yorumuna yol açıyor. Saldırıyla bağlantılı olarak gözaltına alınan 8 kişinin ise TEM şubedeki sorgusu devam ediyor.

TWITTER’CILAR SERBEST
Saldırı öncesi sosyal medyada, bombalı saldırı olacağı paylaşımında bulundukları için gözaltına alınan 3 kişi, dün adliyeye sevk edildi. TEM’de üç gün sorgulanan şüpheliler, işlemlerinin ardından önce sağlık kontrolünden geçirildi, daha sonra savcılığa götürüldü. Emniyetteki sorgulamalarında, 3 şüphelinin, bombalı saldırıyı düzenleyenlerle somut bağlantı kurulamadı. 3 şüpheliden 2’si savcılıktan, 1’i mahkemeden adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


El Bab şehidinin eşinden acı sözler Oğlumuz bana emanet sen rahat uyu

Suriye'de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın El Bab operasyonu kapsamında astsubay oğlu Yunus İşcan, görev için gideceği çatışma için ailesinden haklarını helal etmesini istedi. Şehit olan İşcan'ın ardından eşi cenaze töreninde tabuta sarılarak "Aşkım seni çok seviyorum, seni Allah'a emanet ediyorum, oğlumuzda bana emanet merak etme, sen rahat uyu" dedi.

Fenerbahçeli taraftarlar bilet fiyatlarını duyunca isyan etti

Gaziantepspor - Fenerbahçe maçının bilet fiyatları Fenerbahçeli taraftarı çok kızdırdı.

4 yaşındaki kızı tecavüze uğrayıp öldürülmüştü eşini ve diğer kızını öldürüp intihar etti

4 yaşındaki kızı Irmak Kupal'ın tecavüz edilip boğularak öldürüldüğünü öğrenen baba, eşi ve diğer kızını öldürüp intihar girişiminde bulundu.