Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

İşte Kamer Genç'in son isteği

Kamer Genç

Eski velik Kamer Genç bugün hayatını kaybetti. Genç bir kaç gün önce vasiyetini duyurmuştu

Eski Milletvekili Kamer Genç, bir süredir İstanbul'daki özel bir hastanede kanser tedavisi görüyordu. Kamer Genç, akşam saatlerinde hayatını kaybetti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da öğle saatlerinde Kamer Genç'i hastanede ziyaret edip, sağlık durumuna ilişkin, "Allah sağlık versin, 'şifa versin' demenin ötesinde yapacak bir şeyimiz yok. Başka bir şey söylemek çok zor." demişti.

Kamer Genç'in vefatından sonra çok sayıda ünlü isim Twitter'dan düşüncelerini dile getirdi. İşte o tweet'lerden bazıları:

İSMAİL SAYMAZ: Kamer Genç'i Dersim'de seçim zamanı izlemiştim. Munzur'da otururken şöyle demişti: Ölünce beni buraya gömsünler ruhum Munzur'da dolaşsın... Hatırlatayım: Kamer Genç, Meclis'te yemini bozan ilk vekildi. Yemin metnine "işkencecilere karşı mücadele edeceğime" cümlesini eklemişti. İkinci not: Kamer Genç 12 Eylül'den sonra girdiği Danışma Kurulu Meclisi'nde 82Anayasası'na hayır oyu veren tek vekildi

KANAT AKKAYA: Yıl 2010. Kamer Genç'e Meclis'te "Kamerist Gençist Hareket" esprisini açıklıyorum. Güle güle…

NİHAT GENÇ: Son nefesine kadar Cumhuriyet’i savunan, tek kişilik muhalefet! Nur içinde yat…

MANSUR YAVAŞ: Allah rahmet eylesin, taksiratını affetsin. 

UMUT ORAN: Renkli kişiliğiyle siyasete damgasını vuran mücadele adamı Kamer Genç'e rahmet,aileye ve Tuncelilere sabır diliyorum

MUSTAFA BALBAY: Kamer Genç hep soyadı gibi yaşadı. Mücadele gücü yurtseverliği ve heyecanı önünde saygıyla eğiliyorum.

TUNCAY ÖZKAN: Kamer Ağabeyi yitirdik. Son nefesine kadar dimdik durdu, onurlu yaşadı. Tek başına parti denirdi. Başımız sağolsun.

HAYRİ İNÖNÜ: CHP Eski Tunceli Milletvekilimiz değerli insan Kamer Genç'i kaybettik. Hepimizin başı sağolsun.

GÜRSEL TEKİN: Ne desem, onu anlatamam... Hepimizin büyüğü, ağabeyimizi kaybettik... Nur içinde yat Kamer Genç... 

ENİS BERBEROĞLU: TBMM'nin en renkli ve meşhur ismi Kamer Genç veda etti. Düne göre daha renksiz, sessiz ve fakirdir siyaset.

CÜNEYT ÖZDEMİR: Kamer Genç vefat etmiş kendisi hem meclisi hem de canlı yayınların dinamiğini süper kavramıştı. Çok renkli, fırlama ve demokrat bir isimdi..

MUSTAFA SARIGÜL: Ülkemiz siyasetinin renkli simalarından toplumsal konularda duyarlı Kamer Genç abimiz hakka yürüdü Allahım rahmet eylesin...

ENVER AYSEVER: Kamer Genç ölmüş. Çok güzel anılarım olan mert, şakacı ve en önemlisi yürekli insandı. Çok üzüldüm.

PERVİN BULDAN: Kamer Genç'e Allah'dan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.

BEDRİ BAYKAM: Kamer Genç'i ayrıca esprileri, anekdotları, şakaları ve güleryüzü ile hatırlayacağız. Ve tabii iktidara kök söktürmeleriyle...

KEMAL GÖKTAŞ: Kamer Genç en renkli ve mücadeleci siyasetcilerden biriydi. Sevenlerine sabır diliyorum

TUFAN TÜRENÇ: Kamer Genç gibi onurlu, dürüst, hakkı, hukuku koruyan insanlara bu ülkenin çok ihtiyacı var. Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın.

EREN ERDEM: 'Tek başına muhalefet' Kamer Genç vefat etti. Allah rahmet eylesin, tüm sevenlerine başsağlığı dilerim.

ZEKİ KAYAHAN COŞKUN: Renkli, şakacı, bilgi dolu bir insanı daha kaybettik. Bizeyse hiç ders çıkarmadan bir ölüm üzerinden daha ayrışmak düştü.

CAN ATAKLI: Kamer Genç'in ölümünden büyük üzüntü duydum. Sevenlerin başı sağolsun. Yerinin doldurulması zor çok renkli bir siyasetçiydi. hep doğrucuydu

FATİH PORTAKAL: Kamer Genç vefat etti. Allah rahmet eylesin...

ZAFER ARAPKİRLİ: Aylardır en az 5000 kez sosyal medya musalla taşına yatırılan KAMER GENÇ, bugün gerçekten ölmüş. Nur içinde yatsın.

ORHAN AYDIN: Kamer Genç.. Bu kadar renkli ve kendi isyanını kendi yaratan bir politikacı bir daha zor gelir.

AZİZ ÜSTEL: Kamer Genç çok renkli bir adamdı. Beş dakika ciddi konuşmaz konuşturmazdı. Allah rahmet eylesin, ailesinin başı sağolsun..

FERİT DEMİR: Kamer Genç Üniversitede okuyan yüzlerce Dersimli gence eğitim buru veriyordu ölümünden sonra da eşi bu bursları ödemeye devam edecek..

ATİLLA TAŞ: Eski Tunceli milletvekilimiz Kamer Genç abimizi kaybettik, kendisine Allahtan rahmet, ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum.

DİSK açıkladı 1 Mayıs kutlamaları bakın bu sene nerede yapılacak

Her sene Taksim'de düzenlenen 1 Mayıs kutlamalarının bu sene Bakırköy'de yapılacağı açıklandı

Bu yılın başından bu yana Akdeniz bin 89 sığınmacıya mezar oldu

Uluslararası Göç Örgütü tarafından elde edilen verilere göre bu yılın ilk gününden bu yana bin 89 sığınmacı umuda yolculukta can verdi

Flaş Türkiye'nin kara listeye girmesine sadece 4 sıra kaldı

Sınır Tanımayan Gazetecilerin yayınladığı 2017 Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi'ne göre Türkiye, dünya genelinde 4 sıra daha geriledi ve basın özgürlüğü sıralamasında 155. sırada yer aldı