Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Gazi Mahallesi'nde olaylar çıktı, 2 kişi yaralandı

Gazi mahallesi

Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilmesinin 17. yıldönümü nedeniyle düzenlenen gösteriler sırasında Gazi Mahallesi'nde 2 kişi yaralandı

Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde meydana gelen olaylar sırasında, 1414. Sokak'ta Bektaş Eren Er (17) silahla kalçasından vuruldu. Aynı saatlerde, Yusuf Tonğ (27) adlı kişi de göğsünden vurularak yaralandı. Gaziosmanpaşa'daki Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Yusuf Tonğ'un durumunun ağır olduğu öğrenildi.

ANTALYA'DA OLAYLI GÖSTERİ

Antalya'da da Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümü dolayısıyla izinsiz gösteri düzenleyen gruba polis ekipleri müdahalede bulundu.

Antalya HDP İl binası önünde toplanan grup, "15 şubat komplosu devam ediyor" yazılı pankart ve terör örgütü elebaşı Öcalan'ın posterlerini taşıyarak yürüyüşe geçti. Taşıdıkları posterleri indirmeleri yönünde uyarılan grup, yapılan ikazları dikkate almaması üzerini polis ekiplerince biber gazıyla müdahale edildi. Yapılan müdahalenin ardından dağılan gruptaki bazı kişiler gözaltına alındı. 

DİYARBAKIR'DA BİR ÇOCUK YARALANDI

Diyarbakır'ın Bağlar'da gerçekleştirilen izinsiz gösteriler sırasında ise 5 Nisan Mahallesi'ndeki evlerinin balkonunda bulunan C.Ç. (10) adlı kız çocuğunun nereden ve kim tarafından ateşlendiği henüz belirlenemeyen silahtan çıkan kurşunun kulağına isabet etmesi sonucu yaralandığı öğrenildi. Yakınları tarafından Bağlar'daki bir özel hastaneye kaldırılan çocuğun tedavi altına alındığı belirtildi. Polis, olaya ilişkin araştırma başlattı. Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilmesinin yıl dönümü bahanesiyle Bağlar'da izinsiz gösteri düzenleyen ve ikazlara rağmen yürüyüşe geçen gruptaki bazı kişiler, polise el yapımı patlayıcı, havai fişek ve taşlarla saldırmıştı. Grup, polisin tazyikli suyla müdahalesinin ardından dağılmıştı. 

HAKKARİ'DE OLAYLAR ÇIKTI

Hakkari'de, Abdullah Öcalan'ın Türkiye’ye getirilişinin 17. yıldönümü bahanesiyle bir grup polisle çatıştı. Abdullah Öcalan'ın Kenya'dan Türkiye'ye getirilişinin 17. yıldönümünü Hakkari’de protesto eden yüzü maskeli bir grup, polisle çatıştı. Kıran, Berçelan ve Keklikpınar mahallelerinde toplanan bir grup, havai fişek, ses bombası ve silahlarla polisle çatıştı. Polis ise gruba gaz bombası ile anında müdahale etti. Öte yandan dün terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilmesinin yıl dönümü bahanesiyle yaptığı açıklama nedeniyle polis ekiplerince gözaltına alınan Besi'nin emniyetteki işlemleri tamamlandı. Besi, işlemlerinin ardından cumhuriyet savcılığınca serbest bırakıldı. Besi, dün yaptığı açıklamada, il genelinde kontak ve kepenk kapatma ile okulların boykot edilmesi çağrısında bulunmuştu. 

 


Bakan Bozdağ'dan talimat geldi Milli tenisçi Büşra Ün'e parası iade edilecek

Milli tenisçiden noterde tekerlekli sandalyesiyle basamakları çıkamadığı için belgelerin yanına getirilmesi üzerine 17,74 TL yol parası ücreti alındı. Bakan Bozdağ, milli tenisçi Büşra Ün'ün bu yaşadığı skandal olaya karşı işlem başlatarak, fazla ücretin iadesini istedi.

Korgeneral Zekai Aksakallı astsubay Ömer Halisdemir'i şehit eden darbecilerle yüzleşecek

FETÖ soruşturmaları kapsamında süren davalarda bugün Korgeneral Zekai Aksakallı, darbenin seyrini değiştiren şehit astsubay Ömer Halisdemir'i öldüren eski askerleriyle karşı karşıya gelecek.

10 yıldır aranan PKK'lı terörist yakalandı

2007'den bu yana hakkında yakalanma kararı olan PKK'lı terörist, 10 yıl sonra yakalanarak cezaevine götürüldü.