Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

İngiltere'de Türklere Irkçılık: 'AB’den Çıkarsak Türkiye’den Kurtuluruz'

ab türkiye

Avrupa Birliği ve göçmen karşıtı görüşleriyle bilinen Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi’nin (UKIP) Genel Başkanı Nigel Farage, 'Eğer AB’ye hayır dersek, Türkiye’yle sınırlarımız olmadığından emin oluruz' dedi

Avrupa Ajansı (AVA) ÖZEL HABER-Avrupa Birliği ve göçmen karşıtı görüşleriyle bilinen Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi’nin (UKIP) Genel Başkanı Nigel Farage, Türkiye’nin AB süreciyle ilgili olumsuz görüşlerini bildirmeye devam ediyor. İngiltere’nin AB üyeliğinin oylanacağı referandumun ülkenin bağımsızlığını yeniden kazanması için fırsat olduğunu düşünen Farage, referandumu da Türkiye’ye karşı söylemlerini dile getirmek için bir araç olarak kullanıyor. “Eğer AB’ye hayır dersek, Türkiye’yle sınırlarımız olmadığından emin oluruz” diyen Farage, takipçilerine düşüncelerini kamuoyuyla paylaşmaları için de çağrıda bulunuyor.

 

 

 

“Türkiye’nin %8’I IŞİD Sempatizanı”

 

 

Nigel Farage, Türkiye’nin AB üyeliğine karşı çıkma nedenlerini şöyle sıralıyor: “Türkiye’nin AB üyeliği yalnızca bir yıkım değil, aynı zamanda da çok anlamsız. Birleşik Krallık’a net göç halihazırda yılda 300.000’i aşmışken, kapımızı 75 milyonun üzerinde Türk’e açmak tamamen delilik olur.

 

Türkiye, AB’ye katılmış eski komünist ülkelerden bile fakir bir ülke. Biliyorsunuz bu ülkelerden aldığımız kitlesel göçlerle altyapımız başa çıkamamakta. Onlar her yerdeler: okullarımızda, hastanelerimizde, yollarımızda…

 

75 milyonluk Türkiye nüfusunun, AB’nin 500 milyonluk nüfusuna eklenmesi kabul edilemez ölçüde. Öyle ki bu 75 milyon nüfusun yaklaşık %8’I IŞİD’i destekleyen bir görüşü benimsemekte. IŞİD teröristleriyle yapılan petrol alışverişinin kara para akışı ise 1 Milyar Dolar! 

 

Dahası Türkiye topraklarının sadece %3’ü kıtamız Avrupa’dayken, %97’si Asya’da bulunuyor. Coğrafik, tarihi ve kültürel olarak biz Avrupalılardan son derece farklı olan 75 milyondan fazla Türk’ü AB’ye alamayız”

 

 

 

“Mesajımız net, ülkemizi geri istiyoruz”

 

 

Nigel Farage şu sıralar referandumda AB’ye hayır kampanyası için çalışmalarını da sürdürüyor ve Türkiye bu kampanyanın sadece bir parçasını oluşturuyor. Suriyeli mülteci krizi yüzünden AB liderlerinin Türkiye’nin üyeliğine olumlu bakmasından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Farage, referendum konusundaki görüşlerini ise şu şekilde sıralıyor: "Zihinlerimizde ve bedenlerimizde bulabileceğimiz her enerji kırıntısını toparlayıp kendimizi bu referandumda 'hayır'ın kazanmasına adamalıyız. Şimdi ülkeyi partinin önünde tutma zamanıdır. Bu, İngiltere'nin bağımsızlığını ve öz yönetimini kazanması için hayatta bir kez karşımıza çıkacak bir fırsat. Mesajımız net, ülkemizi geri istiyoruz” 

 

 

 
Avrupa Gazetesine ulaşan İngiltere'deki duyarlı Türkler, tepkilerini dile getirdiler. İngiltere ekonomisinin zor günlerinde kurtarıcı hep İngiltere'deki Türkler olmuştur diye konuşan duyarlı Türk ve Kıbrıslı Türkler, ırkçılığa karşı seslerini Avrupa Gazetesi aracılığıyla dile getirdiler.
 

DİSK açıkladı 1 Mayıs kutlamaları bakın bu sene nerede yapılacak

Her sene Taksim'de düzenlenen 1 Mayıs kutlamalarının bu sene Bakırköy'de yapılacağı açıklandı

Bu yılın başından bu yana Akdeniz bin 89 sığınmacıya mezar oldu

Uluslararası Göç Örgütü tarafından elde edilen verilere göre bu yılın ilk gününden bu yana bin 89 sığınmacı umuda yolculukta can verdi

Flaş Türkiye'nin kara listeye girmesine sadece 4 sıra kaldı

Sınır Tanımayan Gazetecilerin yayınladığı 2017 Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi'ne göre Türkiye, dünya genelinde 4 sıra daha geriledi ve basın özgürlüğü sıralamasında 155. sırada yer aldı