Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

CHP Avrupa Birliklerinden CHP liderine yönelik saldırıya ortak kınama

kemal kılıçdaroğlu saldırı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik şehit cenazesinde yapılan yumurtalı saldırı CHP Avrupa Birlikleri tarafından kınandı

Van' ın Gürpınar İlçesi'nde PKK ile çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Özgür Kara ve Mardin’in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan askerlerden Piyade Astsubay Üstçavuş Erhan Yıldırım'ın Ankara Kocatepe Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik yumurtalı protesto yapılmıştı. Saldırının ardından CHP Avrupa Birliklerinin Avrupa Gazetesi'ne gönderdiği kınama mesajında su ifadelere yer verildi.

Kamuoyuna,

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan alçakça saldırıyı esefle kınıyoruz !!!

2010 yılında, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı seçilmesiyle yaptığı çalışmalarla, imza attığı projelerle, mütevazılığı ve hoşgörüsüyle herkese örnek olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bugün gittiği bir şehit cenazesinde saldırıya uğramıştır. Seçildiği ilk günden beri 81 ili yorulmaksızın dolaşan, vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilenen, Türk-Kürt, Alevi-Sünni ayrımı yapmaksızın herkesi eşit ve bir gören Genel Başkanımız bazı kesimler tarafından hedef gösterilmekte.Bugün şehit cenazesinde uğradığı saldırının kimler tarafından yapıldığını biliyor, iktidar partisinin paralı askerlerine asla ama asla boyun eğmeyeceğimizi belirtmek istiyoruz.Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı hakkı yenen öğrenciye, geçim sıkıntısı çeken emekliye, ötekileştirilenlere, bu ülkede demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren herkese yapılmıştır. Genel Başkanımızı yıpratmaya yönelik yapılan bu alçakça saldırılara gelmeyeceğimizi bildirir, Yurtdışı birlikleri olarak eskisinden daha fazla, daha güçlü bir şekilde Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğimizi sunacağımızı kamuoyuna belirtiyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu yalnız değildir ! 

Emre Çam CHP Parti Meclisi Üyesi

CHP İskoçya

CHP İngiltere

CHP Hollanda

CHP Avusturya

CHP Avustralya

CHP Romanya

CHP Macaristan

CHP ABD

CHP Kanada

CHP İsviçre 

CHP İsveç

CHP KKTC

CHP NRW Birliği

CHP Baden-Würtenberg

CHP Nürnberg

CHP Berlin

CHP Münich

CHP Hessen Rheinland-Pfalz Saarland

CHP Hannover

CHP Bremen

CHP Fransa Birlikleri

CHP Strasbourg

CHP Lyon

CHP Nantes

CHP Marsilya

CHP Bordeaux


El Bab şehidinin eşinden acı sözler Oğlumuz bana emanet sen rahat uyu

Suriye'de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın El Bab operasyonu kapsamında astsubay oğlu Yunus İşcan, görev için gideceği çatışma için ailesinden haklarını helal etmesini istedi. Şehit olan İşcan'ın ardından eşi cenaze töreninde tabuta sarılarak "Aşkım seni çok seviyorum, seni Allah'a emanet ediyorum, oğlumuzda bana emanet merak etme, sen rahat uyu" dedi.

Fenerbahçeli taraftarlar bilet fiyatlarını duyunca isyan etti

Gaziantepspor - Fenerbahçe maçının bilet fiyatları Fenerbahçeli taraftarı çok kızdırdı.

4 yaşındaki kızı tecavüze uğrayıp öldürülmüştü eşini ve diğer kızını öldürüp intihar etti

4 yaşındaki kızı Irmak Kupal'ın tecavüz edilip boğularak öldürüldüğünü öğrenen baba, eşi ve diğer kızını öldürüp intihar girişiminde bulundu.