Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Tusu, İngiltere Türk Öğrenciler Birliği iftarı Hazev'de yapıldı

Tusu ingiltere Turk ogrenciler Birliği iftar Hazev

İngiltere Türk öürenciler Birliği kısa adıyla TUSU Londra'da iftar verdi. Turkish Student Union, her ramazan düzenlediği geleneksel iftar yemeğini Hazev restaurantta gerçekleştirdi.

Tusu kurulusundan bu yana her ramazan düzenlediği geleneksel iftar yemeğini Hazev restaurantta gerçekleştirdi. İftar yemeğine TC Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, TC Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar ve Lonrda Büyükelçilik Müsteşarı Türker Yılmaz, BİTAF Başkanı Sedat Özdemir, THY Londra Genel Müdürü Osman Battal, Avrupa Gazetesi Editörü ve Kurucusu Vatan Öz, Luton Türk Egitim ve Kültür Derneği Genclik Kolları Başkanı Samet Akdemir, Batı Trakya Türkler Derneği Başkanı Ercument Mustafa, Türk-Yar Genel Müdürü Hasan Genc, Fosis Temsilcileri, Ashton Ross Law Hukuk Burosu Semira Dilgil, Oxford Üniversitesi Turkish Society Baskan Yardimcisi Muhammed Emin Torunoğlu, York Üniversitesi Turkish Society Başkanı Sevgi Fırat, Brunel Üniversitesi Turkish Society Başkanı Rahmi Saylık, İmperial Turkish Society Başkanı Alperen Oktay, TUSU Birim Başkanları, üyeleri ve farklı üniversitelerden öğrenciler katiıdılar.

 

 

Tusu'dan yazılı yapılan açıklamada kurucu ve genel başkan Hüseyin Duran şunları söyledi: 

"Sayin Buyukelcim, Sayin Baskonsolosum, Değerli davetliler, Değerli öğrenci arkadaşlar. Geleneksel tusu iftarimizda hepinizi saygila selamlıyorum, hos geldiniz seref verdiniz. İftarda, gün boyu, aynı amaç uğruna devam ettiğimiz, anlamlı bir açlığı, aynı anda ve hep birlikte gideriyoruz.  Oruç, ibadet ve sabır ayı olan Ramazan ayı, Müslümanlar için bir kaynaşma, ortak paylaşım, birliktelik ve hoşgörüyü ifade eder. Oruç, nasıl, yalnızca aç kalmak değilse, iftar da, yalnızca yemek değildir.  Tusu Geçtiğimiz 2.yılında ,kuruluş amaçları doğrultusunda Birleşik Krallık’ta öğrenim gören öğrenci arkadaşlarımızı bir araya getirmek için etkinlikler ve organisazyonlar düzenledi.

TUSU olarak toplumsal değer taşıyan önemli ve özel günlerimizi düzenlediğimiz etkinlikler ile anmaya ve kutlamaya özen gösterdik. Bugunde o ozel gunlerden birisi. özel günlerde insanları ayrım yapmadan her kesimden gence ulaşmayı amaçladık ve ihtiyaç duyduklarında yanlarında olmaya çalıştık. Diger Sivil Toplum Kuruluslari ile geliştirdiğimiz ortaklıklar ile daha geniş kitlelere ulaşma imkanı bulduk.

Bu projeler ile gençler toplumda hakkettikleri büyük rolü oynayacak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edecektir. 

Geçtiğimiz donem  "Hukuk birimi; Ankara antlaşması ve Kariyer Semineri, sağlık birimi; Otizim farkındalık semineri, ekonomi birimi; CV bank, ve Sponsorluk gorusmeleri, sosyal sorumluluk birimi; çocuklar gülsün diye yardım gecesi, halkla iliskiler birimi; Türkiye'den yeni gelen öğrenci arkadaslar icin kitapçık, kültür sanat spor birimi; Karadeniz gezisi ve futbol turnuvası ile baslica farklı etkinlikler gerçekleştirmistir. 

Gelecek yılda Geleneksel Iftar yemegimizi insallah londra merkez de kuracagimiz ramazan cadirimizda yapacagiz. Ayrica gectigimiz donem aksaklıklardan dolayı gerçekleştiremediğimiz bilinmeyen Türk tarihi,  universitelerde Türk günleri, makale yarismasi , Türk ögrenci festivali ve diger projelerimizi hayata gecirmek icin simdiden yogun bir calisma icerisindeyiz. Tabi bunlara ek olarak son gunlerde gundemimizde olan AB referandumu sürecinde Türkiye’yi hedef alan söylemler,  giderek artan yabancı düşmanlığının ve İslamofobi olarak adlandırılan İslam karşıtlığını azaltarak o onyargiyi kirmak amacıyla diğer kuruluş ve derneklerle beraber ortak etkinlikler yapma icerisinde olacagiz.

Ramazan ayının getirdigi bereketin,ülkemizin ve tüm islam aleminin tamamina yayilasini temenni ediyor hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum."

 

 

 

İşte yeni KHK ile ihraç edilen öğretmen listesi

Resmi Gazete'de bugün yayınlanan KHK ile 29 öğretmen ihraç edildi

Yeni yayımlanan KHK ile 7 bin mahalle bekçisi ihraç edildi

Bugün Resmi Gazete'de yayımlanan KHK'da kamunun yanı sıra farklı kurumlardan da ihraçlar oldu

Son dakika 2 yeni KHK yayımlandı

Kamuya iade ve ihraç için iki yeni KHK yayımlandı