Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

İlhan Kale CHP İngiltere Birliği Başkan Adayı

ilhan kale

CHP İngiltere Birliği’nin 16 Ekim’de yapacağı kongre için işadamı İlhan Kale başkanlığa aday olacağını açıkladı.

CHP İngiltere Birliği’nin 16 Ekim’de yapacağı kongre için işadamı İlhan kale başkanlığa aday olacağını açıkladı. Salı akşamı Londra’nın Edmonton bölgesindeki Köşk Restaurant’ta birlikte çalışacağı partili arkadaşları ile açıklamalarda bulunan İlhan Kale, “Birlik” mesajı vererek “adayım” dedi.

 

KUCAKLAYICI BİRLEŞTİRİCİ BİR YÖNETİM

 

 

İlhan Kale, Britanya’da CHP potansiyelinin bilinenden daha yüksek olduğunu belirttiği açıklamasında, “CHP gönüllülerini, CHP sevdalalılarını birleştirici, tabanı tamamen kucaklayıcı, cumhuriyet değerlerini, laikliği savunan herkesin temsil edildiği bir yönetim kurulu ile göreve talip olacağız” dedi.

İngiltere’de 40 binin üzerinde bir CHP’li seçmen potansiyeli olduğuna inandığını bildiren Kale, “Bu kitleyi bir araya getirerek, daha da yükseltmeyi hedefliyoruz. Daha önceki yönetimde bu işi tam olarak yapamadığımızı düşünüyorum. Birlikte yola çıktığımız arkadaşlarla bunu başaracağımıza inanıyorum. Seçildiğimizde ilk olarak CHP İngiltere Birliği’nin hizmet vereceği bir ofis açıp, vatandaşlarızın sorunlarıyla ilgilenecek bir yapılanmayı hedefliyoruz. İlk icratımız partililerimizin buluşacağı bir mekan oluşturmak olacak. Bunun yanısıra, yeni yapılanmada, sivil toplum kuruluşları ile daha yakından irtibat kuracak görevlendirmeler yapacağız. Toplumsal fikir alış verişini geliştirerek, CHP’yi diğer örgütlerle de bütünleştireceğiz” şeklinde konuştu.

 

VATANDAŞLARIMIZ ŞİMDİ SİYASET YAPMALI

 

 

“Türkiye’den 1990’lı yıllarda İngiltere’ye gelen vatandaşlarımızın öncelikleri, geçimini sağlayacak standarda ulaşmak, yerleşik bir düzen kurmak ve çocuklarının eğitimini sağlayarak içinde bulundukları toplumla entegre olmaktı” diyen Kale açıklamasında şu görüşlere yer verdi: 

“Şimdi bu safhaları geride bıraktık ve artık bu ülkede yaşayan ve gönlü CHP ile atan bizim insanlarımızı partilerinin bayrağı altında toplamanın zamanı geldi. Bunu ben ve birlikte yola çıktığımız arkadaşlarla başaracağımıza inanıyoruz.”

 

KONGRE KARDEŞLİK VE BARIŞ İÇİNDE GEÇMELİ

 

İlhan Kale, Pazar günü yapılacak kongreye tüm adayın el ele birlikte girerek, seçimden önce birlik mesajını verilmesi gerektiğini hatırlattığı açıklamasında, “Kongre sonrası hangi arkadaşımız seçilirse onu kutlayıp, birliktelik mesajı vereceğiz. 

Bizim önceliğimiz Türkiye siyasetinin yanısıra, daha çok içinde yaşadığımız ülke siyasetinde daha fazla söz sahibi olmak için , yeni oluşturacağımız yönetimde her sektörden sorumlular görevlendireceğiz. Bilinçli, uzman kişiler görevlendirerek, üyelerimiz veya üyemiz olmayan ve sorunları olanları doğru yönlendireceğiz. Sorunlarının giderilmesinde rol üstleneceğiz.

 

LONDRA DIŞINDA BİRLİKLER KURACAĞIZ

 

İskoçya’da bir birliğimiz var ve güzel çalışmalar yapıyor. Olmayan bölgelerde de vatandaşlarımızı organize ederek teşkilatlandıracağız” görüşlerine yer verdi.

 

 

İLHAN KALE KİMDİR?

 

1972 Kahramanmaraş Elbistan doğumlu. 

İlk orta ve lise eğitimini Elbistan’da yaptı (lise terk)

Vatani görevi sonrası 1995 yılında İngiltere’ye geldi. Çeşitli işlerde  çalıştıktan sonra kendi işini kurdu. Yaklaşık 18 yıldır kendi işinin yöneticiliğini yapıyor. 

CHP İngiltere Birliği’nin 2015 yılında yapılan genel kurulunda yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Halen mevcut yönetimde sayman olarak görevine devam ediyor.

Bu seçimde partililerden gelen talepleri üzerine aday olmaya karar verdi.


DAEŞ'e yönelik hedefler ateş altında

Fırat Kalkanı Harekatının 102. gününde terör örgütü DAEŞ hedefleri ateş altına alındı

Polis bina girişinde bekliyor, Türkiye'nin gözü bu seçimde

Ankara Ticaret Odası'nın seçimleri yoğun güvenlik önlemleriyle başladı. Seçim öncesi 300 polis, binaya giriş yapanları aradı

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi'nin Büyükelçilik Açıklaması

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Yönetim Kurulu Basın Yayın Komitesi tarafından Avrupa Ajansı’na ‘Kamoyuna ve İngilterede yaşayan Canların bilgisine’ başlıklı bir açıklama gönderildi. Açıklamada İAKM ve Cemevi’nin T.C. Londra Büyükelçiliği ziyareti konu edildi. İşte o açıklama