Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

İngiltere CHP başkanı Hasan Dikme'nin yönetim kurulunda kimler var

Chp_ingiltere_baskani_Hasan_Dikme

Londra'da yapılan seçim sona erdi. Birleşik krallık ülkelerinden İngiltere'deki Chp'ye yeni başkan seçildi. 16 Ekim’de Londra’nın Dalston bölgesinde bulunan Epic Dalston’da yapılan CHP İngiltere Birliği genel kurulunda Demokrasi ve Birlik Grubu’nun başkan adayı kazand.

Avrupa Gazete / Londra-Chp İngiltere seçimleri sona erdi ve yeni başkan seçildi. 468 üyenin oy kullandığı CHP İngiltere genel kurulu sona erdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Ankara ikinci bölge milletvekili Tekin Bingöl'ün ve CHP Parti Meclis üyesi Emre Çam'ın katıldığı seçim sonuçları açıklandı. 468 üyenin 406'inin oyları geçerli kılındı. 390 geçerli oy.  Adaylardan Hasan Dikme ve Dursun Boran'ın yarıştığı seçimde oy sayımı sona erdi... Çekişmeli ve başabaş geçen seçimde kazanan aday açıklandı. 20 oy  farkı yeni başkanı belirledi. 

 

CHP İNGİLTERE YENİ BAŞKANI : 

 

Hasan Dikme 208 oy aldı

Dursun Boran 182 oy aldı 

 

 

 

Seçim sonuçlarına göre Hasan Dikme CHP İngiltere'nin yeni başkanı oldu. Chp İngiltere Başkanı Hasan Dikme seçildi. Yeni seçilen yönetim kurulu ise şu isimlerden oluşuyor.

 

Başkan: Hasan Dikme

Yönetim Kurulu:Sibel Özçelik, Elif Gelirli, Sibel Alp, Seyit Gencay,  Kazım Gül, Sidar Yıldırım, Ayhan Peker, Latif Balcı. 

 

-Denetleme kurulu ise şöyle: 

Nimet Bozkurt, Sevda Velidedeoğlu, Yıldız Kalkan. 

 

-Denetleme kurulu yedek üyeleri ise Abdullah Pişiren ve Yakup Acun. 

 

-Disiplin Kurulunda Fidan Ozsoy, Gökçe Erdem ve  Özlem doğan var.  

 

-Disiplin Kurulu yedek üyeleri ise Hüseyin Dündüz ve Orhan Kocaoğlu. 

 

-CHP İngiltere Başkanı Hasan Dikme’nin yönetim kurulu için belirlediği yedek üyeler ise şöyle: Seher Giyer, Şükrü Gülşen ve Sevda Aksu. 

 

 

EMRE ÇAM : "HASAN DİKME'Yİ KUTLARIM"

 

CHP Strasbourg Birliği ve CHP Parti Meclisi olan Emre Çam: "Hasan Dikme ve ekibini tebrik ederim. Demokratik bir seçim oldu. CHP Avrupa örgütlenmesinde İngiltere'de yüksek katılım oldu. CHP adına sevindirici olan bu gelişme, İngiltere'de yeni başkan seçilen Hasan Dikme ile daha iyi olacak. CHP İngiltere Birliği 1. Olağan Genel Kongresini 208 oyla kazanan Hasan Dikme'yi kutluyor, Başkana ve Yönetim Kuruluna başarılar diliyorum."

 

 

DİKME’DEN CHP’YE LONDRA’DA OFİS  SÖZÜ VE BİRLİK ÇAĞRISI

 

16 Ekim’de Londra’nın Dalston bölgesinde bulunan Epic Dalston’da yapılan CHP İngiltere Birliği genel kurulunda Demokrasi ve Birlik Grubu’nun başkan adayı Hasan Dikme, kurmuş olduğu ekip ve üyelerin desteği ile  16 Ekim’de CHP İngiltere Birliği tarihinde yep yeni bir sayfa açacaklarını belirtti.  Türkiye’nin AKP iktidarı ile geldiği koşulları ve AKP’nin Türkiye’de açtığı cıkmazı da değerlendiren Dikme, geldiğimiz koşullar CHP’nin Türkiye’nin çimentosu olduğu gerceğini bir kez daha ortaya koymuştur dedi. AKP iktidarının Türkiye’de iç savaş dayattığını belirten Dikme, Türkiye’de CHP’nin dışında bu gidişe dur diyecek başka bir parti yok dedi ve bu şartlarda partiye ve birliğe sahip çıkmanın her yurtseverin birinci dereceden görevi olduğunu vurguladı. Üyeleri partiye sahip çıkmaya, yapılan yanlışların yanında değil de karşısında yer almaya cağıran Dikme, bunun yapılması durumunda CHP’nin İngiltere’de tekrar birinci parti olmasınıın yolunun açılacağını söyledi. 

 

 

 

 


İngiliz Parlamentosunun yayınladığı raporun içeriği ne

İngiliz Parlamentosunun Dış İlişkiler Komisyonu tarafından yayınlanan raporda terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen de yer aldı

İngiltere hükümetinin Türkiye raporu yayınlandı içinde Gülen de var

İngiltere hükümeti Türkiye ile ilişkiler raporunu yayınladı. İçinde Fethullah Gülen raporuna yer verdi

Londra'da terör estiren saldırganının ilk kez fotoğrafı yayınlandı

İngiltere'nin başkenti Londra'da 5 kişin öldüğü 29 kişinin yaralandığı saldırıyı düzenleyen teröristin kimliği belirlendikten sonra fotoğrafı basında ilk kez paylaşıldı