Ana Sayfa | GÜNDEMDEKİLER

Son dakika, Rakka Operasyonu saatler içinde başlıyor


Suriye Demokratik Güçleri, Rakka'ya düzenlenen IŞİD'e yönelik operasyonu saatler içinde başlayacağı bildirildi.

ABD destekli YPG'nin başını çektiği Suriye Demokratik Güçleri (SDF),  Rakka operasyonunun "saatler içerisinde" başlayacağını duyurdu. Açıklamada, ABD'nin SDF ile işbirliği hâlinde operasyonda hava desteği sağlanacağı ifade edildi. Rakka'nın IŞİD'den geri alınması amaçlanan operasyona sadece SDF güçlerinin katılacağı vurgulandı. Amerikan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Peter Cook 1 Kasım'daki açıklamasında, IŞİD'e karşı Rakka operasyonu için Musul'daki operasyonun bitmesinin beklenmeyeceğini söylemişti. Cook, "Rakka operasyonu haftalar içinde başlayacak" demişti. ABD'nin Irak'taki Askeri Kuvvetleri Komutanı General Stephen Townsend ise, IŞİD’in kontrol ettiği Rakka’yı kuşatmak için yapılacak operasyona YPG’nin başını çektiği Suriye Demokratik Güçleri’nin katılacağını belirtmişti.

 


Berkin Elvan davasında flaş gelişme

Gezi olayları sırasında bir polis memurunun attığı göz yaşartıcı kapsülün kafasına isabet etmesiyle komaya giren ve 269 gün boyunca komada kalarak hayatını kaybeden Berkin Elvan hakkında süren davada bir polis müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

El-Bab'ta bombalı saldırı, 2 Türk askeri şehit oldu

TSK'dan yapılan açıklamaya göre, Fırat Kalkanı'nda bugün bombalı araç ile yapılan saldırı sonucu 2 Türk askeri şehit olurken, 6'sı da yaralandı.

Çağlayan'daki konfeksiyon atölyesinde patlama, işyeri sahibi hayatını kaybetti

İstanbul Çağlayan'daki konfeksiyon atölyesinin sahibi sobayı yakmak için tiner kullanırken patlama gerçekleşti.